Pravdivý príbeh: Dlhoročná priateľka ma kruto zradila a to jej nikdy neodpustím

Žena

thinkstockphotos.com

Vyrastala som v kompletnej rodine s rodičmi a bratmi. Napriek tomu, moje detstvo nebolo krásne a ani zďaleka nie dokonalé. Naopak, bolo veľmi ťažké, pretože sme nemali veľa peňazí a živilo nás len to, čo sme si dochovali a dopestovali. Žili sme na kraji dediny na malom statku a pracovali sme od rána do večera.

Rodičia nás nezhŕňali láskou a nikdy som od nich nepočula, že ma ľúbia,  že som šikovná alebo, že sú na mňa pyšní. Ich láska a náklonnosť mi veľmi chýbala a najmä v puberte som sa kvôli tomu neskutočne trápila. Ten pocit, keď si myslíte, že vás rodičia nemilujú, neprajem nikomu.

Počas štúdia na vysokej škole ma pri živote držala len myšlienka, že si po škole vezmem prvého muža, ktorého stretnem a odídem za lepším životom niekam veľmi ďaleko. Tak sa aj stalo. Bolo mi jedno, že Mariána poznám len krátko. Chcela som vypadnúť z nekonečného stereotypu, ktorý mi neprinášal nič dobré. Len samé povinnosti.

Nevedela som, čo ma s ním čaká, no vedela som, že určite to nebude horšie, ako doteraz. Bol z mesta, o dosť starší a zabezpečený. Nič nám nebránilo v tom, aby sme sa po skončení vysokej škole vzali a začali žiť spoločný život v jeho krásnom byte.

Po svadbe bolo konečne všetko dobré. Robila som len to, čo som chcela. Roky plynuli a napriek tomu, že som ho nemilovala, cítila som, že je mojim najlepším priateľom. Nikdy som sa mu nezdôverovala s tým, ako som chcela utiecť od rodičov a že on, bol moja najlepšia šanca urobiť to.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Tvárila sa ako najlepšia priateľka, okradla ma o peniaze


Snažil sa byť dobrým manželom a ja som bola za to veľmi vďačná. Prvýkrát mi niekto povedal, že ma má rád a že mu na mne záleží. Oproti životu, ktorý som viedla predtým, bol tento dokonalý. Boli sme šťastní a napriek menším problémom sa nám po rokoch snaženia dokonca podarilo mať aj bábätko. 

No kým som žila v bubline, moja dlhoročná priateľka Mária spriadala za mojim chrbtom plány, ako mi zničiť život. Bola to opustená žena, ktorá mala najlepšie roky už za sebou. Nikdy sa nevydala a nikdy nemala ani deti. Kvôli tomu bola zatrpknutá a priatelila som sa s ňou len z ľútosti.

Do istého momentu som však netušila, že mi moju rodinu a šťastie závidí. Vyplávalo to na povrch až neskôr, v deň mojich narodenín. Marián prišiel domov s tým, že sa chce rozviesť. Bol rozzúrený ako ešte nikdy predtým. Nechápala som, čo sa stalo. Kričal, že Mária bola za ním v práci a všetko mu povedala.

Moja dlhoročná priateľka mu povedala o tom, ako som vyrastala a že bol len mojim záchranným kolesom. Nič viac. Tiež mu hovorila o tom, že som ho nikdy nemilovala a len som ho tak zneužila. Dokonca si vymyslela, že som počas nášho manželstva mala mnoho iných mužov.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Zostala som ako obarená. V momente som Máriu znenávidela. Zbabelo sa obraňovala tým, že sa nemohla pozerať na to, ako ma Marián miluje a ja zneužívam jeho láskavosť. Vraj nechápe, ako tak bezcitná žena môže mať takého muža, ako je on. Mária by mu vraj lásku rada opätovala, pretože to je to, čo si taký dobrý muž zaslúži. V tom momente mi všetko docvaklo a pochopila som, že mi celé tie roky tajne závidela. Bezdetná žena, ktorá nemá nikoho. Možno Mariána aj tajne milovala. Ktovie.

Mária nakoniec prišla aj o mňa, svoju jedinú priateľku. Celé roky som pri nej stála, nech sa dialo čokoľvek, no ona sa mi takto nepekne odvďačila. Chvalabohu, náš vzťah s Mariánom bol silnejší, než si myslela. Všetko som mu vysvetlila a zdôverila som sa mu s tým, čo som mu celé roky tajila. So svojim detstvom.

Marián je chápavý a verí, že som ho nikdy nepodviedla. Nepovedala som mu síce, že ho milujem, no vyznala som sa, že bez neho nechcem a nemôžem žiť. A to je aj pravda. Je nám spolu dobre a nechcem nikoho iného, len jeho. Otca mojich detí.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, VS
Odporúčame