Pravdivý príbeh: K žene sa správal ako k handre, vrcholom bola nevera

Vasen

thinkstockphotos.com

Každá žena sníva o tom, že bude pre svojho muža jediná. Do kostola kráčate v bielych šatách s nádejou, že to bude už navždy. Kamarátke Zuzke preto jej situáciu vôbec nezávidím. Rozvádza sa a to, že si jej muž našiel mladšiu, nie je to najhoršie. Trápenie, ktoré jej roky manžel spôsoboval, mladá milenka len zaklincovala. Rozvod je pre ňu utrpenie a vykúpenie zároveň.

Zuzanu poznám už od detstva. Chodili sme spolu na základnú a neskôr aj na gymnázium. Má husté čierne vlasy a modré oči. Vždy som jej závidela všetku pozornosť a pohľady, ktoré jej muži dennodenne venovali. Mala ich na každý prst desať. Vybrala si dobre stavaného a ambiciózneho podnikateľa Ivana. Zuzana nepochádzala z veľmi bohatej rodiny a preto jej Ivan, ako zámožný muž, veľmi imponoval. Vedela, že z materiálnej stránky jej s ním nikdy nič chýbať nebude.

Po pár mesiacoch manželstva sa Zuzana aj s manželom presťahovali do Amsterdamu. Kvôli práci. A tak naše priateľstvo živili len telefonáty, emaily a stretnutia raz za rok. V skutočnosti by mi nikdy ani nenapadlo, ako hrozne sa Ivan k Zuzane správa. Po desiatich rokoch sa mi priznala, že zlé časy prišli tesne po narodení ich syna. Mysleli by ste si, že dieťa prinesie do rodiny šťastie a upevní rodinné puto. Ivan sa však začal správať sebecky. Plač bábätka každý deň ignoroval. Jediný, kto ho tíšil, prebaľoval a staral sa o chod celej domácnosti, bola Zuzana. A keď náhodou nebolo navarené alebo upratané podľa jeho predstáv, mala to hneď na tanieri.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Môj partner žil okrem mňa s ďalšou ženou


Keď cestovali za rodinou na Slovensko, Ivan sedel v lietadle vždy inde. Zuzana sa mi po dlhej dobe zdôverila, že sa za nich hanbil. Túto jeho stránku vôbec nepoznala a keby o nej vedela pred tým, ako si ho vzala, dobre by si to premyslela. Pred ostatnými sa vždy tvárili ako šťastná a fungujúca rodina. Len Zuzana vedela, že pravda je niekde úplne inde.

Po rokoch si Zuzana vynútila návrat na Slovensko. V Amsterdame sa cítila opustená. Bez rodiny s manželom, ktorý kašľal na ňu aj na malého. Vrátili sa. Postavili si veľký dom neďaleko hlavného mesta. Zuzana všetko zariadila, vymyslela, využila svoj cit pre dekoráciu a dom bol naozaj prekrásny. Doteraz si pamätám na moju prvú návštevu. Zostala som stáť s otvorenými ústami. Vyzerali, že majú všetko. Pri bráne ma privítalo malé jazierko, vnútri sauna a za domom tenisový kurt. Priznám sa, chcela som byť na jej mieste.

Ivan lietal naďalej do Amsterdamu za povinnosťami. Zuzana bola doma so synom no zdalo sa, že všetko môže byť opäť ako predtým. Až jedného dňa zavolal a oznámil, že bude o týždeň dlhšie. A potom to urobil znova a znova. Zuzana mala pocit, že doma už ani nie je. Snažila sa zistiť, čo sa deje, no Ivan vždy len odvrkol, že má veľa práce a musí riešiť komplikácie, ktoré vo firme nastali.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Jeden slnečný deň, keď Zuzana trávila ráno po dlhej dobe opäť so svojim manželom, zablúdila pohľadom na jeho mobil. Neodolala. To, čo v správach našla, ju úplne odrovnalo. Nejaká Hana. A že ho miluje a už sa ho nevie dočkať. A kedy už priletí naspäť do Amsterdamu. A kedy sa už rozvedie. Zuzane sa zakrútila hlava. Bol to moment, v ktorom pochopila, že s Ivanom už nikdy nebude nič také ako predtým. Akokoľvek by chcela kvôli synovi ostať, nemohla by. Zbalila si veci a prestala byť konečne poslušnou a tolerantnou ženou.

Ivan sa to ani nesnažil poprieť. Povedal, že sa volá Hana a žije s ním v Amsterdame. Má dvadsať rokov a študuje herectvo. Takže herečka. No dobre. Nakoniec sa obaja v pokoji dohodli, že ich manželstvo nebolo nikdy také, ako by si predstavovali a najlepšie bude, ak pôjdu každý vlastnou cestou. Zatiaľ Ivan Zuzanu stále živí, pretože sa stará o ich syna. Časom sa však chce Zuzka prvýkrát po dlhej dobe zamestnať a vybudovať celkom nový život. Aj keď to na začiatku určite nebude jednoduché.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, BM
Odporúčame