Pravdivý príbeh: Kamarát chodí s jednou ženou z lásky, s druhou pre peniaze

Muž

flickr.com/erikomoket

Pracujem v mladom kolektíve. Má to svoje výhody. Pomáha mi to ísť s dobou. Pamätám sa, keď som v kancelárii prvýkrát počul slovo zlatokopka. Martin s Paľom sa rozčuľovali, že na diskotéke normálne baby ani nenájdu. Len tie, čo idú po peniazoch. Aj sa hnevali, aj sa na tom smiali. Zabával som sa s nimi. Kým som si neuvedomil, že niečo podobné, len v mužskom vydaní, je aj môj najlepší kamarát Milan.

S Milanom sme sa poznali od základnej školy. Boli sme nerozlučná dvojica. Obaja sme boli veselé kopy. Milan bol navyše aj veľký fešák. Vlasy ako uhoľ, zelené oči ako šelma. Vždy som mu tak trochu závidel jeho úspechy u žien. Keď sme obaja začínali nadväzovať prvé vzťahy s dievčatami, Milan sa mohol pýšiť novým úlovkom každý týždeň. Aj keď mi jeho povaha imponovala, bol som väčší romantik. Vo štvrtom ročníku na strednej som spoznal Vierku. S ňou som aj ostal. Vzali sme sa krátko po maturite. Aj keď občas zaprší, máme spolu dodnes pekný a stabilný vzťah.

Milan bol iná káva. Vyučil sa za barmana. Neviem, či ho viac bavilo miešanie nápojov, alebo to, že v bare má kopec príležitostí na zoznámenie sa s novými ženami. Jeho snom bolo otvoriť si vlastný bar. V každom prípade bol šikovný a svoju prácu miloval. Zákazníčky zasa milovali jeho. Vždy mu nechávali štedré prepitné. Nebolo výnimkou, že aj s telefónnym číslom na zadnej strane účtu. Milan si podľa nálady vyberal. Buď odchádzal domov s krehkou blondínou, s veselou ryšavkou či tajomnou brunetkou.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Mal som všetko, bol som však neverný a dnes nemám nič


Milanovi ťahalo na štyridsisatku, ale stále žil, ako keď mal dvadsať. Nakoniec však predsa len aj jeho zasiahol Amorov šíp. Volala sa Dáška. Do baru prišla s partiou z roboty, bola však tvrdý oriešok aj pre môjho ostrieľaného kamaráta. Odmietala ho. Nakoniec sa mu podarilo prelomiť ľady. Dohodli si rande. Pred ním Milan ešte skočil ku nám. Svojho najlepšieho kamaráta som nespoznával. Bol celý nervózny a zdalo sa, že mu na tom rande neobyčajne záleží.

Rande sa vydarilo a Milan s Dáškou začali tvoriť pár. Bola síce od Milana o vyše desať rokov mladšia, ale rozhľadená, inteligentná, s nohami pevne na zemi. Dáša dokonca niekedy pôsobila staršie a zodpovednejšie ako Milan. Jediná vec, ktorá Milanovi na Dáške začala neskôr prekážať bolo, že chcela, aby v bare skončil. Húdla do neho, že má na viac, že v jeho veku predsa nebude robiť barmana. Naveľa naveľa sa dohodli, že prácu v bare nechá, ostane vypomáhať len počas víkendov. Toto Dáška akceptovala. Milan teda cez týždeň pomáhal u Dáškinho brata, cez víkend ťahal šichtu v bare.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Muž môjho života sa počas nášho vzťahu tajne oženil s inou!


Milan s Dášou boli spolu už nejakú dobu, keď mi raz v sobotu na obed zazvonil telefón. Na druhej strane Dáša. „Počuj Duški, je tam ešte Milan? Zabudol si u mňa telefón, tak sa mu nedovolám. Volal mi večer z baru, že sa dnes staví u teba pomôcť ti s autom. Na obed mal už byť u mňa, ale nejako mešká.“ „Uhm, akurát odišiel,“ zahabkal som. V prvej chvíli ma napadlo, či sa mu niečo nestalo. Nechcel som spôsobiť možno zbytočnú paniku, tak som radšej zaklamal. Dúfal som, že Milan má pre celú situáciu nejaké vysvetlenie.

Volal som mu hneď na druhý deň. Podľa môjho tónu tušil, čo s ním chcem prebrať. „Milan, čo to malo byť cez víkend. Kryl som ti chrbát, ale chcem vysvetlenie,“ naliehal som. „Dušan, si môj najlepší kamarát, ty ma pochopíš. Pred asi troma týždňami som stretol Žanetu, zvyšok si domysli.“ Och, to je taký somár, chcelo sa mi kričať. Milan mal konečne normálny vzťah, ale minulosť ho dobehla. Žaneta bola zrelá žena, vydatá, ktorá po vyše dvadsiatich rokoch v manželstve nevedela, čo od dobroty. Milan sa jej ihneď zapáčil. Keďže bola zvyknutá mať všetko, po čom túžila, išla priamo po mojom kamarátovi. Vedela, že Milan je zadaný, ale nevadilo jej to. Sľúbila, že mu pomôže rozbehnúť jeho sen o vlastnom bare. A Milan bol ako malý chlapec zaslepený vidinou jej peňazí a dal sa jednoducho nachytať. Keď sa mi so všetkým priznal, bolo mi zle. Bol som nahnevaný na neho, aj na seba, že som sa stal komplicom v jeho podvádzaní. Milan totiž nemal v úmysle sa s Dášou rozísť.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Mám deti so slabochom – nedokáže sa rozviesť a byť so mnou


Na nejaký čas som s ním prerušil kontakty. Dlho mi to nevydržalo. Milan je predsa len môj kamarát a mám ho rád. On zas má rád obe svoje priateľky. Tvrdí, že bez Dáši a jej lásky by umrel, bez Žanety by zasa umrel jeho sen o vlastnom bare, ktorý si má onedlho s jej pomocou otvoriť. Už ich neriešim a nesúdim ho. Viem, že raz bude musieť jeden zo svojich vzťahov ukončiť. Ktorý to bude, je len na ňom. Možno som príliš veľký romantik, ale verím, že láska v ňom napokon zvíťazí.


Poznáte podobný životný príbeh aj vy? Napíšte svoje skúsenosti do diskusie alebo nám ho celý pošlite na plnielanu@plnielanu.sk a prečítajte si ho v tejto sekcii možno už nabudúce.

Zdroj: flickr.com/erikomoket, flickr.com/erikomoket, DS
Odporúčame