Pravdivý príbeh: Kamarát sa rozviedol kvôli milenke – a takto to celé dopadlo

Manželský pár

thinkstockphotos.com

Jano bol kamarát do každého počasia. Spoľahlivý, žiaden krivý charakter. Každú sobotu sme chodili aj s ostatnými chalanmi na futbal a dva až trikrát do týždňa ku kamarátovi do podniku na pivo. Tu z nás vždy opadli starosti všedných dní, podelili sme sa o radosti, mohli sme si zanadávať aj sa posťažovať. Väčšinu z nás doma čakala manželka, deti sme mali už odrastené, niektorí stihli aj rozvod. Každý sme mali ten svoj stereotyp, ktorý nás síce sem tam vytáčal, ale v podstate nám dával aj určitú dávku istoty.

Jano bol tiež jedným z nás. Dovtedy, kým sa mu na staré kolená nesplašili hormóny v tele. Začal páliť po našej bufetárke z futbalu. Aj napriek veku tesne pred štyridsiatkou to bola kočka. Veľa chlapov po nej pokukovalo. Niektorí z nás mali to šťastie, že po skončení nejakej oslavy a po záverečnej skončili na hodinku v sklade. Nikto z toho nerobil kovbojku, aj keď mňa takéto dobrodružstvá nelákali.

Jano dlho bral Petru asi tak ako každý. Sexy kosť, ale na život nepoužiteľná. V jedno popoludnie si ale kamarát vyvrtol členok, nemohol hrať s nami. Celý zápas prekecal v bufete s Petrou. Podobný scenár sa opakoval každú sobotu. Hrať nechcel, len sedel v bufete s Petrou. Nasledovali nenápadné návštevy aj počas týždňa, až si ku koncu o nich šepkalo celé sídlisko.


Tiež by vás mohlo zaujať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Podobné senzácie trvajú tri dni, kým na ne ľudia zabudnú. U Jana to bolo iné. Bol ženatý a jeho manželka sa o afére dozvedela. Kamarátovi to ale bolo jedno. Bol ako zmyslov zbavený. Aj som sa mu snažil dohovoriť a párkrát som si ho vzal bokom, ale nepomáhalo nič. Jano bol z Petry hotový. Do ničoho mu nereptala, nevypytovala sa ho zbytočnosti, sama si na seba zarábala a vždy dbala o to, aby bola upravená. Presný opak jeho súčasnej manželky, s ktorou po dvadsiatich piatich rokoch v manželstve zažíval len nudu a jej kyslú tvár. U seba chybu nevidel, ani mu nenapadlo snažiť sa krízu v manželstve zachrániť. Veď podobné pocity som mal so ženou občas aj ja, nevymenil by som ju však nikdy za prvú, ktorá by sa mi mihla pred očami.

Jano sa chcel dať rozviesť. Jeho žena najprv nesúhlasila, stále dúfala, že ide len o krátkodobé vzplanutie vášne. Napokon kapitulovala, manželstvo v tichosti rozviedli a odišla za svojím otcom preč z mesta. Pohoršilo sa mu so zdravím. Janova ex aspoň popri starostlivosti o otca zabudla na krivdu a hanbu od Jana.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné – manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Jano sa mohol prestať skrývať. Nie že by to pred tým robil, ale mohol si konečne nerušene užívať svoj nový vzťah s Petrou. Nasťahoval si ju do bytu, ktorý pred tým toľké roky obýval so ženou. Odvtedy som mal pocit, že sme prišli o kamaráta. Jano sa ešte sem tam prinútil ísť si zahrať s nami futbal, ale na pivo už s nami nechodil. Väčšinu času trávil s Petrou. Uznávam, že na druhej strane Jano vyzeral lepšie než odkedy som ho poznal. Vzťah mu vlial do tela novú energiu. Na svojich kamarátov si už ale čas nenašiel. Až zhruba po roku, akoby uťal.

Jano opäť začal chodiť medzi nás. Nič nevysvetľoval, na nič sme sa ho nepýtali. Videl som na ňom, že ho niečo trápi, vedel som, že keď bude chcieť, zverí sa mi sám. Mal som pravdu, dobre som poznal svojho kamaráta. Janovi spolužitie s Petrou začalo liezť na nervy. Aj to bolo slabé slovo. Doslova sa mi priznal, že už s ňou nevydrží ani minútu. Petra mala maniere, na aké nebol zvyknutý. Síce sa ho nevypytovala na zbytočnosti, ale ani ju nezaujímalo, ako sa Jano má, ako sa cíti, či nepociťuje hlad. Petra nevarila, nemala vzťah k domácim prácam, starala sa o seba, ale nie o poriadok v byte.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel ma podvádza – a ja ho nedokážem opustiť


Kým mal Jano hlavu v oblakoch, nevadilo mu to. Až kým nezistil, že si nemá čo obliecť, schudol desať kíl a miesto teplej náruče ho večer nečakal nikto. Petra sa zvŕtala v bufete a obsluhovala štamgastov. Jana napokon celý vzťah prestal baviť a s Petrou sa rozišiel. Nebolo to nič príjemné. Petry sa nebolo také ľahké sa zbaviť. Jano mohol mať istotu, že do konca života mu bude po zápase čapované len teplé pivo, ak vôbec nejaké.

Keď sa Janova prvá žena dozvedela, že s románikom je koniec, dúfala, že vzťah s mužom dajú do poriadku. Bola ochotná mu odpustiť a začať odznovu. Jano však videl celú vec inak. Netúžil po nikom. Po žiadnej žene, novej ani starej, nehľadal dlhodobú známosť ani krátkodobé vzplanutie. Rozhodol sa, že od žien chce mať pokoj. Už navždy. Samozrejme, že sme mu to s kamarátmi neverili. Rátali sme s tým, že Jano sa len musí otrepať a možno, že sa dá opäť dokopy so svojou bývalou.

Už sú tomu tri roky a Jano je doteraz sám. Tvrdí, že takto mu je najlepšie, má pokoj a nikto po ňom doma nič nechce. Dokonca nás presviedča, že ak by sme sa nebáli a svoje ženy opustili aj my, novú slobodu by sme si zaručene pochvaľovali. Nesúhlasím s ním. Nehovorím, že vzťah s tou mojou je ideálny, ale zisťovať, či by bol bez nej horší alebo lepší? Na to, aby som to riskoval, som už priveľmi starý.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, SM
Odporúčame