Pravdivý príbeh: Kamarátovi som závidel frajerky. Prešlo to, odkedy poznám dôvod

Muž

gettyimages

Môjho kamaráta Laca nemusel každý. Bol sebavedomý, niekedy až arogantný. Rád rozprával o sebe a svojich zážitkoch. Kto Laca poznal lepšie vedel, že tie si niekedy trocha prifarbil a hlavne za stenou macha sa skrýval vtipný a citlivý chlap. Ja som mal Laca rád. Veci vravel na rovinu a vedel som, že ak mu zavolám hoci aj o polnoci, telefón mi na sto percent zdvihne.

Laco bol celkom úspešný v práci, šikovný v športoch, ktoré vášnivo hrával. Na čo ale šťastie nemal, to boli ženy. Lepili sa na neho zásadne všelijaké zlatokopky s pofidérnou povesťou. Mal som niekedy pocit, že si Laco neverí a tieto typy boli jeho najľahšou korisťou. Keď nejakú takú zobral do spoločnosti medzi nás, niekedy som sa nestačil diviť, čo sú tie dievčatá schopné vypustiť z úst. Bolo to na chvíľu zábavné, ale Lacovi boli dobré akurát tak na to jedno.

Aj keď som videl na Lacovi, že by tiež uvítal seriózny vzťah, nebol som ten, kto by mu mohol radiť. Sám som bol trikrát rozvedený a od žien som chcel hlavne pokoj.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Kamarát chodí s jednou ženou z lásky, s druhou pre peniaze


 

Keď raz Laco doviedol medzi nás Katku, to sme ostali zízať všetci. Bola taktiež mladá a krásna, ako aj tie predtým. Ale na rozdiel od nich, táto mala aj niečo v hlave. Normálne sa s ňou dalo porozprávať, mala prehľad čo sa deje vo svete a nie len na rôznych sociálnych sieťach.

S Katkou však Laco vydržal len krátko. Dôvod rozchodu mi nepovedal, ani som ho nezisťoval. Príliš dlho nesmútil, pretože po nejakej dobe mi predstavil svoju novú lásku, Eriku.

Erika bola veľmi podobná tej predtým. Mladá, krásna, inteligentná, ktorá popri štúdiu aj pracovala. Bolo mi to už podozrivé. Nie, že by Laco na to nemal, ale nechápal som, čo môže vidieť taká baba na starom chlapovi ako Laco.

Tu som už do Laca začal podrypovať. Chcel som vedieť to kúzlo, ktorými tieto ženy očaruje. Hoci som si ja už od žien chcel dať pokoj, keby za mnou prišla taká Katarína s Erikou, asi by som nepovedal nie.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Môj rozvedený kamarát chce chodiť s mojou dcérou – čo s tým?


Laco nerobil tajnosti. Povedal mi na rovinu ako to je, ale požiadal ma, aby som si to nechal pre seba. Nechcel, aby o tom vedeli aj ostatní. Môj kamarát chodí do podnikov a na miesta, kam sa chodia baviť vysokoškoláčky. Nie je nič zložité takú zbaliť, najmä ak je tam vidina vzájomnej pomoci, ako to nazýval.

Laco Erike platil podnájom na priváte a štyristo eur mesačne k tomu. Pozeral som na Laca, či vie, že je to podobné akoby si platil prostitútku. Na to sa môj kamarát rázne ohradil. S Erikou sa prezentujú ako pár, nejde tam len o sex. A je predsa jedno, či by jej kupoval drahé dary alebo jej to dá takto. Erika tým pádom nemusí brať extra brigády na zaplatenie nájmu, ale venuje čas Lacovi.

Mal som na jazyku aj inú vec, čo mi to celé pripomínalo, ale Laco mi to hneď vysvetlil. Nie je to ani tak, akoby si platil spoločníčku. Na to by peniaze nemal a opäť zdôraznil, že sú s Erikou normálny pár. Veď každý muž míňa na svoju ženu peniaze, a keď sú dvaja vo vzťahu, nikomu nepríde divné, keď ten jeden platí účty a ďalšie veci.

Ako mi to Laco opisoval, spýtal sa ma, či nechcem ísť jeden večer s ním. On už pôjde nie ako nezadaný, ale s Erikou, ale ona má kopec kamarátok, s ktorými by ma chcela zoznámiť. Vraj ukázala zopár aj moju fotku a mal som úspech.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Nemôžem povedať, že by mi to nelichotilo, ale slušne som odmietol. Som rád, že Laco vyzerá byť spokojný a šťastný. Navyše, čo ho teší je, že ostatní chlapi z partie mu závidia. Aj keď majú občas uštipačné poznámky, viem, že by chceli byť na jeho mieste.

Priznám sa, že to som chcel byť aj ja. Kým mi nepovedal, ako to celé je. Dovtedy som aj ja mal momenty, keď som si vravel, čo vidia na ňom také, čo ja nemám. Veď som mladší, svalnatejší a myslím, že aj príťažlivejší. Ani čo sa týkalo peňazí, nebol som na tom horšie.

Teraz, keď viem pravdu, som oveľa pokojnejší. Lacovi to prajem, ale ja radšej peniaze miniem každý mesiac na nejaký last minute. Alebo si ich len tak utratím, ako by som ich mal vrážať do niekoho, o kom ani neviem, či má rád mňa alebo zvuk prichádzajúcej smsky, keď príde na účet každomesačná odmena.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, DP
Odporúčame