Pravdivý príbeh: Lásku som našiel v momente, keď som už ani nedúfal

Muž

thinkstockphotos.com

V dnešnej dobe už nie sú svadby moderné. Mladí si užívajú bezstarostnosť, žijú doma s rodičmi a odkladajú povinnosti na neurčito. Keď som bola mladý ja, mal som na svet úplne iný názor. Chcel som sa čo najskôr osamostatniť, nájsť si dobrú prácu a založiť si veľkú rodinu.

Napriek tomu, že som mal len chabých dvadsať rokov, spečatil som svoj osud s Marikou. Vtedy sa nám to zdalo úplne normálne. Boli sme síce mladí a poznali sme sa len krátko, no obaja sme už túžili po rodine a nechceli sme byť už rodičom na ťarchu. Oni sami mali dosť práce s tým, aby sa uživili.

Nebola to veľká láska, skôr úprimné priateľstvo, ktoré neskôr prerástlo do vzájomnej náklonnosti. Hneď po roku sa nám narodil Jurko a o ďalší rok druhý syn, Martin. Boli sme šťastní, v podstate nám nič také nechýbalo.  No to, čo sme s Marikou k sebe cítili, nebola skutočná láska. Nerobili sme si z toho však ťažkú hlavu, pretože všetko klapalo tak, ako malo.

Na výchovu detí aj celkovo na život sme mali úplne rovnaké názory. Rozumeli sme si a nevznikali medzi nami nijaké konflikty. Poznali sme páry, ktoré sa veľmi milovali, no neustále sa hádali kvôli zbytočnostiam a tak sa ich manželstvo zrútilo ako domček z karát.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Po trpkom sklamaní som nakoniec našla lásku – na ulici


Doba sa však medzičasom zmenila a rozvody už neboli ničím výnimočným. Ich počet v našom okolí z roka na rok narastal. Marika chcela ísť zrejme s dobou. Nechcela už žiť s niekým, koho nemiluje, keď predsa nemusí. V robote sa zaľúbila do kolegu a navrhla mi rozvod.

Som muž, ktorý o ženu bojuje. Nie som ten typ, ktorý sa nechá unášať životom a príjme s pokorou každú porážku. Veľmi dlho som Mariku prosil, aby názor zmenila. Aby deťom nebrala ilúziu o harmonickej rodine. Bola ako vymenená. Vyzerala, že je skutočne zaľúbená a urobí všetko pre to, aby mohla začať nový život s novým mužom.

Rozvod som prežíval naozaj ťažko. Trpel som depresiami a nemal som chuť s nikým sa stretávať. Cítil som, že som prehral boj o rodinu a ostal som úplne sám. Moja bývala žena sa navyše po rozvode odsťahovala a po pár mesiacoch aj znova otehotnela. Vtedy som prežíval najhoršie obdobie svojho života. Pýtal som sa, ako mi to všetko mohla urobiť?

Mal som už po tridsiatke a neveril som, že by som si ešte niekoho našiel. Znie to ako klišé, no len rozvedení ľudia pochopia, ako som sa cítil. Nemal som chuť niečo podobné znova zažiť a tak som nič také ani nehľadal.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Väčšinou to však býva tak, že keď lásku nehľadáte, nájde si vás sama. Tak to aj bolo v mojom prípade. Do práce nám nastúpila nová kolegyňa. V mojom veku. Okamžite sme si padli do oka a ja som sa veľmi rýchlo zaľúbil. Bolo to zrejme aj preto, že som ju stretol v období, keď som sa cítil opustený a tak som sa k nej rýchlo pripútal.

Prvýkrát v živote som cítil k žene skutočnú lásku a je to neopísateľný pocit. Navyše mi láska bola opätovaná. Lýdia sa ku mne o dva mesiace nasťahovala a ja som vedel, že všetko, čo sa stalo, malo svoj význam. Osud vedel čo robí a všetko čím ma skúšal viedlo k tomu, aby som spoznal Lýdiu a bol šťastný. Od tohto momentu verím, že všetko v živote má svoj význam a všetky prekážky, ktoré nám život stavia do cesty sú opodstatnené.

Dnes máme s Lydkou krásnu a zdravú dcérku. Na synov z predošlého manželstva som však vôbec nezanevrel. Pravidelne nás navštevujú a s Lýdiou si úžasne rozumejú. Zapáčila sa aj im, pretože je láskavá a vyžaruje z nej dobro. Je to žena, pre ktorú by som spravil aj nemožné. Už dnes viem, že toto je láska do konca života a že Lýdia je žena, s ktorou zostarnem.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, MI
Odporúčame