Pravdivý príbeh: Mala som vzťah so ženatým mužom, rozdelil nás jeho dospelý syn

Žena

gettyimages

Počas života som si s mužmi zažila a preskákala kadečo. Prvého manžela, s ktorým som chcela zostarnúť, som žiaľ dosť skoro pochovala. Ako mladá vdova som si našla po čase nového partnera. S ním som sa trápila dlhé roky, ostávala som kvôli deťom, hlavne aby mali spokojné a šťastné detstvo a dospievanie. Trpela som všetky nevery, podrazy a tvárila sa, aká sme dokonalá rodina. Aj tak mi to nebolo nič platné, manželovi som napokon dala ultimátum, vybral si milenku. Deti všetko celý čas vnímali, ako sa mi samé neskôr priznali. Možno keby som to celé ukončila skôr, našla by som si do tretice niekoho, s kým by som bola dlhodobo šťastná.

Na lásku som však nezanevrela ani po bolestivom rozvode. Niektoré ženy upadnú, opustia sa, prestanú sa o seba starať. Chvíľu ma bavilo hrať rolu obete, ale povedala som si, že stačilo. Keď si aj môj bývalý toľké roky užíval a bral ohľad len na seba, bolo na čase, aby som začala byť trocha sebecká aj ja.

Zoznámila som sa s niekoľkými mužmi, bolo z toho aj pár vzťahov. Niektoré mi len pomohli zdvihnúť moje podupané sebavedomie, iné trvali dlhšie. Žiaden z nich však nebol nejako extra vážny. Až keď som sa zblížila s Róbertom, myslela som, že konečne sa aj na mňa usmialo šťastie.

S Robom sme sa poznali zbežne cez spoločných známych. Registrovali sme sa, keď sme sa stretli prehodili pár slov a to bolo všetko. Vedela som, že je ženatý, i keď s manželkou ho vídavať príliš často nebolo. Vraj robila na nejakom vyššom poste a veľa cestovala.


Mohlo by vás zaujímať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Raz som dostala pozvánku na vernisáž, na ktorej bol aj Róbert. Okrem hostiteľa som tam veľa ľudí nepoznala, a tak som bola rada, že je tam aj on. Robo bol na tom podobne a tak sme celé poobedie predebatovali spolu. Boli to príjemné chvíle, až mi bolo ľúto, že sme sa museli rozlúčiť. Robo to cítil tak, ako ja, pretože pár dní po akcii mi prišla od neho správa. Či by som s ním nešla ešte na jednu výstavu. Išla som. Nič som si od toho nesľubovala, bola som rada, že som bližšie spoznala vtipnú a zaujímavú osobnosť.

Po tejto akcii sme o sebe dlhšie nepočuli. Obaja sme riešili nejaké osobné veci, ale osud asi chcel, aby sme si k sebe cestu aj tak našli. Stalo sa tak po oslave nášho kamaráta. Bol to skvelý večer, hrala živá kapela, ja som bola trocha viac odviazaná a Róbert sa ponúkol, že ma nenechá ísť domov osamote. Pozvanie ku mne hore neodmietol a tak sme sa lúčili u mňa ešte niekoľko hodín.

Schválne som sa nepýtala Roba na manželku. Vyhodnotila som si to tak, že ak by ešte boli spolu, neostával by u mňa a nerobil ďalšie veci, ktoré po tejto noci nasledovali. Robo ma na ďalší deň zobral na obed, potom sme sa dohodli na výlete, pravidelne mi písal, zaujímal sa o mňa. Všetko to bolo krásne, možno až príliš.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Odlákala som ženatého muža od rodiny a takto to dopadlo


Po dvoch týždňoch mi Robo oznámil, že nebude môcť tráviť so mnou nejakú dobu toľko času. Manželka sa vracia z dovolenky a musíme počkať, kým zasa odíde niekam na služobnú cestu. Cítila som sa ako naivná hlúpa hus, ale Robo ostal udivený. Myslel si, že viem, že je stále ženatý, ale prisľúbil, že časom niečo vymyslí.

Nedobrovoľne som sa stala tou druhou, ale keď som videla, že Robo nemá výčitky, prestala som ich mať aj ja. Stále mi tvrdil, že jeho žena je dominantná hašterivá harpya a keby mal odvahu, už dávno by odišiel. Bál sa, čo by narozprávala synovi. Robo bol na svojho syna dosť naviazaný. Keby to bolo malé dieťa, alebo adolescent, keď je mladý človek ešte citlivý, nepovedala by som ani pol slova. Robov syn bol ale dávno dospelý muž s vlastným životom.

Aj po roku bolo s Róbertom všetko rovnaké. Stretávali sme sa tajne. Keď bola jeho žena preč tak to bolo naozaj intenzívne. Robo stále nevedel, ako to celé vyriešiť. Začala som byť trocha netrpezlivá a tlačiť na neho. Reči o nás sa dostali do uší už aj Robovej žene. Podľa mňa to bola ideálna príležitosť si veci vysvetliť a ukončiť.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Róbertova žena sa však zdôverila synovi, ten bol z toho podľa Roba zrútený. Robo mal pravdu o jej manipulatívnej povahe. Kto vie, čo a ako mu to celé podala. Robov syn bol z toho ale tak mimo, že problémy s partnerkou, ktoré v tom čase začal mať, pripísal a dal za vinu svojmu otcovi. Myslím si dodnes, že si to syn aj s matkou spolu na Róberta pripravili. Vedeli, že Roba má syn omotaného okolo prsta.

Výsledkom bolo, že Robo sa so mnou rozišiel. Nie na nejaký čas, kým to celé utíchne. Úplne sa odo mňa odstrihol. Vraj musí byť tým, kým bol v synových očiach, kým ma nespoznal. Dokonalým otcom a manželom, rodinným tmelom. Najhoršie je, že Róberta stále vídavam na spoločných akciách. Stále chodí bez manželky, pretože tá nemá čas, ale keď môže, vždy spomenie, aká je to výnimočná žena.

Je mi z toho nevoľno, ale nebudem sa zatvárať doma a slziť do vankúša. Svoje som si odplakala, poučila sa a dúfam, že mi život do cesty prinesie ešte aspoň jedného muža, s ktorým to bude mať zmysel skúsiť.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, TR
Odporúčame