Pravdivý príbeh: Mame asi šibe – najskôr mladší milenec, teraz sex na jednu noc

Žena

thinkstockphotos.com

Hlavne o mužoch sa zvykne hovoriť, ako ich okolo štyridsiatky prepadne druhá puberta a nevedia sa vmestiť do kože. U nás bola ukážkovým príkladom mama. Celý život sme si aj s bratom mysleli, aké majú naši rodičia ukážkové manželstvo. Nikdy sa nehádali, pekne sa oslovovali, otec vždy vymýšľal na sviatky niečo originálne, aby sa mama tešila.

Lenže naša mama jedného dňa dostala skrat. Ráno sa zobudila s pocitom, že sa nudí a život jej uniká pomedzi prsty. Jedine tak si viem vysvetliť jej rozhodnutie rozviesť sa. Po toľkých rokoch. Boli sme šokovaní, s mamou som sa hádala, snažila som sa ju presvedčiť o nesprávnosti jej zámeru. Nič nepomohlo. Otec sa tiež snažil mamu priviesť k rozumu, ale nakoniec kapituloval.

Najviac ma ale rozčuľovalo to, za akého muža moja mama otca vymenila. Bol od nej o desať rokov mladší a v kolónke zamestnanie sa pýšil pozíciou barman. Školu na to nemal, nemal totižto vyštudovanú žiadnu školu. Ale ako on sám rád tvrdil, najlepšia škola je predsa život. Nemám nič proti žiadnej profesii. Každá práca je v niečom iná, v niečom inom ťažká a dôležitá. Len moja mama si na vzdelanie celý život potrpela. Sama mala vyštudované dve vysoké a so mnou sa odmietla baviť, kým jej nesľúbim, že po štátniciach budem pokračovať v doktorandskom štúdiu. Podobné nároky mala aj na každého môjho frajera. Ním prestal pre ňu byť v tom momente, ak sa mama dozvedela, že nemá ani len bakalára.


Mohlo by vás zaujať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Pri jej novom amantovi jej však neprekážalo vôbec nič. Bola ním očarená a každá moja snaha vyhovoriť jej tento nerovný vzťah sa končila obvykle hádkou. Postupom času sme Rola akceptovali. Čo znamenalo, že vzájomnú spoločnosť sme nevyhľadávali, ale ani pred ňou neunikali. Mama sa tiež nesnažila zbytočne provokovať.

O pár rokov sa aj tak stalo to, pred čím sme mamu varovali. Rolo chcel rodinu. Žiadne deti nemal, bolo to len logické vyústenie jeho potrieb. Mama po novom potomkovi netúžila a ani by ho tak ľahko mať nemohla. Stačili sme jej my, dve odrastené dospelé deti. Rolo nakoniec moju mamu nechal a odišiel za inou.

Myslela som, že mama sa konečne spamätá a táto, hoci nie krátka etapa jej života, postupne upadne do zabudnutia. V mojich najtajnejších predstavách som dokonca dúfala, že sa dá opäť dokopy s otcom. Ten už bol v tom čase však opäť šťastne zadaný a nič z mojich nádejí sa neuskutočnilo.

Mama bola toho názoru, že mladší partner jej oveľa viac pristane a mladne pri ňom. A ak zbalila jedného zajačika raz, nebude to problém ani druhýkrát. Realita však bola iná. Pokiaľ nemáte peňazí ako Ivana Trumpová, tak ani tí mladíci po vás tak nepôjdu. Nie je nič príjemné stretnúť vlastnú matku v piatok večer v bare, kam chodíte s kolegyňami, ako flirtuje s náhodnými a ochotnými pripitými mužmi. Hanbila som sa za ňu, čo som jej aj párkrát vykričala.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Najskôr ma podviedol on, dnes podvádzam aj ja


Sprvu som si myslela, že si vstúpila do svedomia. Zobrala si k srdcu moje slová a začala opäť tráviť víkendové večery doma. Ale nie. Jediný dôvod, prečo bola ochotná ostávať doma a dlho do noci byť hore bol ten, že sa prihlásila na zoznamku. Inzerát typu „Sympatický päťdesiatnik hľadá veselú brunetku na dlhé prechádzky v parku“ ju však vonkoncom nezaujímal. Išlo o zoznamku, kde sa ľudia stretávali len za jediným účelom. Užiť si a vyspať sa spolu. Že sa mama niečomu takému venuje som zistila náhodou, keď som bola u nej na návšteve a zabudla sa odhlásiť. Mužov, s ktorými si písala bolo veľa, ale nemala som tú odvahu si obsah komunikácie aj prečítať.

Nič som jej radšej nepovedala. Nevedela by som už čo. Možno tuší, že som to vtedy našla, ale už nemám silu zaobchádzať so svojou mamou ako s dospievajúcou pubertiačkou. Snáď ona sama raz príde na to, že jej správanie je nevhodné a mala by sa správať primerane svojmu veku. A vlastne nejde len o vek, keby sa správala takto hoci moja kamarátka, tiež by som jej povedala, či je normálna. Neviem, čo sa stalo a prečo sa mama takto zmenila, hoci som nedávno premýšľala aj nad tým, či otcovi nezahýbala už počas ich manželstva. Ak áno, robila to veľmi šikovne, pretože v nikom z nás nevzbudila ani najmenšie podozrenie. A ak nie, tak naozaj nechápem, kde sa v nej tieto chúťky zrazu vzali…


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, HT
Odporúčame