Pravdivý príbeh: Manžela poznám od pätnástich, je môj prvý a jediný

Muž

thinkstockphotos.com

O láske na celý život som snívala už od malička. Ako dvanásťročná som so zatajeným dychom sledovala všetky romantické seriály, ktoré v televízií vysielali. Dúfala som, že aj ja budem mať svojho princa, s ktorým budeme mať možno veľa prekážok, ale vydržíme, až kým nás smrť nerozdelí.

Prišlo to veľmi nečakane. Niektoré kamarátky už striedali frajera za frajerom, no ja som bola vo vzťahoch akosi pozadu. Necítila som sa pripravene ani vyspelo, a preto som nikoho nevyhľadávala. Až som v jeden osudný večer spoznala na diskotéke Juraja. Bol ma odprevadiť domov, ale skôr zaujal kamarátku Martu, ako mňa. A tak som ho na ďalšej diskotéke vyhľadala a spýtala sa, či si s Martou nechce dať rande. No on povedal, že o ňu záujem nemá a chce ísť na rande so mnou. Dala som mu šancu. Bol inteligentný, milý, zdvorilý. Povedala som si, prečo nie? Marta mi to odobrila, a tak som neváhala.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manželova kríza stredného veku nám takmer zničila manželstvo


Náš vzťah sa začal krásne a nevinne. Ja pätnásťročná, on osemnásťročný. Bol môj prvý a ja jeho tiež. Určite by som zo začiatku nepovedala, že to bude navždy. Do vzťahu som síce išla naplno, ale vedela som, že nie každý puberťácky vzťah musí vydržať. Povedzme to tak, že som bola realistická. Zaľúbila som sa však nečakane rýchlo a život bez Juraja začal byť nepredstaviteľný. Stala sa z nás nerozlučná dvojka a všade sme chodili spolu. Roky plynuli a náš vzťah s Jurajom bol z roka na rok vážnejší. Začala som si predstavovať, aký by bol náš život po svadbe, s deťmi… On to cítil rovnako a tak sme sa po piatich rokoch vzťahu vzali a presťahovali do spoločného bytu. Tým sme oficiálne odštartovali etapu spoločného života.

S odstupom času si uvedomujem, aké obrovské šťastie som mala. V dnešnej dobe sa takéto veci nedejú bežne. Ženy vystriedajú viacero partnerov, kým nájdu toho pravého. Ak ho vôbec niekedy nájdu. Vidím kamarátky, ktoré sa trápia celé roky s hľadaním pána pravého a občas vyčítavo pripomenú, že ja som tento problém nikdy nemala. Je pravda, že spriaznenú dušu som našla až prekvapivo ľahko. Našla som človeka, s ktorým sa delím o všetky pocity a myšlienky a ktorému sa nebojím zdôveriť naozaj s čímkoľvek. Stal sa mojou láskou a najlepším priateľom zároveň.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Vážime si, že ani jeden z nás nemusel prejsť fázou zlomeného srdca, či rozchodom. Myslím, že poznám dôvod, prečo nám to klape už toľké roky. Základ je rozprávať sa. Vždy keď sa pohádame, hovoríme o tom. Nikdy nejdeme spať predtým, ako si vyriešime problém a riešime ho dovtedy, kým nemáme pocit, že sme sa naozaj pochopili. Nabudúce sa to už nezopakuje. Tichá domácnosť nikdy nič nevyrieši a nahromadený hnev spôsobí po čase nekontrolovateľný výbuch emócií.

Dnes žijeme usporiadaný život. Nemôžem tvrdiť, že nemáme problémy, alebo sa nehádame. Také manželstvo podľa mňa neexistuje a ten, kto tvrdí, že áno, klame. My sa snažíme žiť najlepšie, ako vieme. Vychovávame tri deti a pasujeme sa s každodennými problémami tak, ako iné páry. Som však nesmierne pyšná na to, že som v živote poznala len jedného muža.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame