Pravdivý príbeh: Manželka zúri, že som dal prednosť milenke, háda sa o majetok

Muž

profimedia.sk

S Ivetou som prežil pekné a pokojné manželstvo. Vychovali sme dve dcéry, zabezpečili ich aj seba na prípadné horšie časy. Po sedemnástich rokoch v chomúte ma však vzťah už viac nenapĺňal. Ivetu som mal stále rád, ale odcudzili sme sa. Boli sme viac súrodenci ako partneri. Doma som mal vždy navarené, opraté, to áno. Ale vytratila sa všetka vášeň, ktorá bola v našom vzťahu dlhé roky, o sexe ani nehovoriac. Iveta stratila chuť na milovanie zo dňa na deň.

Snažil som sa, ale nakoniec som si našiel milenku. Nebol to niekto vo veku mojich dospievajúcich dcér. Dušana bola dokonca o rok odo mňa staršia. Veselá, vyzretá osoba, ktorá verila, že život treba brať s nadhľadom a humorom. Dušana bola tak ako ja vo zväzku, ktorý už nejaký ten rôčik nefungoval. Navzájom sme sa vedeli veľmi dobre vypočuť a podporiť. Naše stretávania sa boli čoraz intenzívnejšie. Bola asi len otázka času, kedy mi Iveta na aféru príde.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné – manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Čakal som, že manželke bude moja známosť ukradnutá a sama podá žiadosť o rozvod. Stal sa ale presný opak. Keď Iveta zistila, že mám milenku, zúrila. O rozvode nechcela počuť v žiadnom prípade. Vyhadzovala mi na oči šťastie našich detí, či chcem, aby boli naveky poznačené, či sú mi ukradnuté roky, ktoré sme spolu prežili. Mal som výčitky svedomia, ale deti už boli odrastené a Iveta naše problémy v manželstve riešiť predtým nikdy nechcela.

Ja som už mal v hlave jasno. Chcel som začať nový život s Dušanou. Iveta sa ale tiež nechcela vzdať. Varila mi obľúbené jedlá a starala sa o mňa a o domácnosť ako v prvých rokoch manželstva. Priznám sa, že táto novonadobudnutá pozornosť z jej strany mi lichotila. Možno som sa trocha zachoval ako chrapúň, keď som výhody bývania s Ivetou využíval. Bolo to však len dovtedy, kým si Dušana vyrieši svoj vzťah. Iveta to brala ako náznak toho, že s ňou možno ostanem.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel ma podvádza – a ja ho nedokážem opustiť


Neostal som. S Dušanou som sa presťahoval do spoločného podnájmu a podal žiadosť o rozvod. Bolo to škaredé obdobie v mojom živote. Iveta manipulovala proti mne naše deti, vyhrážala sa mi, že mi z majetku neostane ani rohožka pred našim bytom.

V tom čase sme vlastnili dve autá a dva byty. Na jednom z nich bola hypotéka. Bol to krásny veľký trojizbový byt, kde sme bývali počas manželstva s Ivetou. Autá sme si rozdelili. Ostávalo už len vyriešiť garsónku, ktorú sme mali a kde medzitým začala bývať staršia dcéra. Môj návrh bol taký, nech si žena nechá garsónku. Mne ostane síce veľký byt, ale s hypotékou. Plánoval som tam začať bývať s Dušanou. Iveta samozrejme robila napriek. S mojím návrhom nesúhlasila. Neprijala ani ponuku všetky nehnuteľnosti predať, dlhy vyplatiť a zvyšok si rozdeliť. Čím viac som tlačil na pílu a chcel sa majetkovo vysporiadať, tým viac sa Iveta vyžívala v tom, že vetovala každú túto moju snahu.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Vlastná žena ma pripravila o všetko!


Stres a napätie sa začal prenášať aj do môjho vzťahu s Dušanou. Tá zasa čoraz viac na mňa tlačila, nech začneme spolu bývať vo svojom. Veď žiadosť o rozvod podala aj na moje naliehanie o novom začiatku. Mala pravdu, ale žiaľ nemohol som si dovoliť v tom čase kupovať nový byt pre nás dvoch.

Ani po vyše dva a pol roku sa nedá s Ivetou rozumne komunikovať. Nie sme už manželia, ale stále nás spája puto v podobe nášho majetku. V štýle motta „keď už som ju opustil, nech zaplatím,“ sa Iveta po celý čas zo situácie vyžíva. Mne ale už došla trpezlivosť. S Dušanou sme stále spolu a už šesť mesiacov riešime stavbu nášho budúceho malého domčeka. Budem síce zadĺžený až po uši, ale viem, že to má význam. Budem konečne normálne bývať s osobou, na ktorej mi záleží. A možno keď Iveta uvidí, že veci sa pohli dopredu aj bez nej, uvedomí sa a konečne nájdeme spoločnú reč.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: profimedia.sk, profimedia.sk, RV
Odporúčame