Pravdivý príbeh: Manželke sa nepáčil dcérin priateľ, vyhodila ju z domu

Žena

freedigitalphotos.net

Miška bola naša vytúžená dcéra. Najmä manželka chcela vždy dievčatko. Na tretíkrát sa to podarilo. Celá rodina sme si Mišku hýčkali. Navyše bola pod ochranou svojich starších bratov, ktorí by na ňu nedali dopustiť. Vždy sme sa snažili, aby sa mala ako v bavlnke.

O to viac, keď Miška na škole nebola medzi tými najlepšími. Vedeli sme, že právničku ani ekonómku z nej mať nebudeme. Dúfali sme, že sa aspoň dobre vydá. V maturitnom ročníku sa zoznámila s Vladom. Bol od nej o tri roky starší. Obaja rodičia lekári, rodinný dom a víkendová chalupa k tomu. Skrátka dobrá partia. Mladí sa dali dokopy a Miška sa k Vladovi nasťahovala. Malú garsónku dostal Vlado ako odmenu za úspešné prijímacie skúšky na vysokú školu. Miška sa na vysokú nedostala, za to stála pri Vladovi počas celého štúdia. Pracovať nemusela. Vladovi rodičia potiahli aj ich domácnosť. Navyše, Vlado mal hneď po škole vybavené veľmi dobré miesto u známeho.

Po šiestich rokoch sme už aj s manželkou čakali, že nám čochvíľa príde oznámenie o svadbe. Miesto poštára nám pri dverách zazvonila naša Miška. Vlado po rokoch zistil, že chce ešte spoznávať svet. Samozrejme bez našej dcéry. Odišiel na študijný pobyt do zahraničia s neurčitým dátumom príchodu späť.

Miška začala bývať s nami s tým, že sa pokúsi si nájsť prácu, aby nás s mamou odbremenila. S nulovou praxou ju však na žiaden pohovor ani nezavolali. Po pár mesiacoch sme začali byť so ženou trocha zúfalí. O to viac, že aj Miška bola nešťastná z toho, že ju nikde nechcú. Aj keď pravdu povediac, na pohodlný štýl života si zvykla a zas až tak sa do roboty nehrnula. Miška ani keď ešte žila s nami nemusela nikdy doma prstom pohnúť. Keď však začala bývať s nami opäť, čakali sme so ženou, že aspoň o domácnosť sa postará, keď už nikde nerobí.  


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Synova manželka sa mi nepozdáva – ale čo s tým?


Nakoniec natrafila na bývalého spolužiaka. Vlastnil firmu, Mišku prijal medzi svoj personál. Konečne si aj naša dcéra našla prácu, tešili sme sa so ženou. V novej robote sa Miška zoznámila s Radom. S Miškou tento vzťah začal robiť divy. Začala sa viacej starať o domácnosť, aj finančne. Neváhala sama od seba v sobotu poupratovať. Dokonca našla záľubu v pečení. Celkovo prestala byť menej zahľadená do seba a menej lenivá. Chcel som tohto chlapíka spoznať. Miška nám na zoznámenie sa pripravila skvelú príležitosť. Pozvala k nám Rada na obed.

Prišiel normálny chalan, pohodový, vyzeral slušne vychovaný. Vraj za mladi trénoval futbal, tak som sa potešil, lebo sme hneď našli spoločnú tému a vyhli sme sa trápnemu tichu, ktorého som sa trocha obával. Celý obed prebehol veľmi príjemne, stále som si s Radom mal čo povedať. Moja manželka však v ten deň držala bobríka mlčanlivosti. Tušil som, čo za tým bude. Keď Rado odišiel, len som si svoju domnienku u ženy potvrdil. Rado totižto koktal. Mne sa to nezdalo ako hendikep, pre moju ženu to však bolo niečo neprijateľné. Pre Mišku si predstavovala niekoho bezchybnejšieho.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéra si necháva platiť mužmi – a manželka ju v tom podporuje!


Aj to Miške na rovinu povedala. Najprv na to išla cez city vraj ako to bude vyzerať, ľudia sa jej budú smiať a bude mať aj koktavé deti, či to naozaj chce? A čo tá Radova robota, no nie je to nič moc, ťažko z toho uživí rodinu tak, aby mohli cestovať aj na dovolenky, aby si ako jeho žena mohla dovoliť, čo len chce. Miška však vyzerala s Radom šťastná. Nenechala si do vzťahu hovoriť. Manželka zmenila taktiku. V znení hesla keď to nejde po dobrom, pôjde to po zlom, dala Miške ultimátum. Buď sa s Radom rozíde, alebo si môže zbaliť veci a ísť si za ním. Vedel som, že manželka kalkuluje a neverí, že Miška by naozaj odišla. Rátala s tým, že je až príliš zvyknutá na pohodlie, v akom žila dovtedy. Okrem toho, Rado vlastný byt nemal, takže by mu musela platiť aj na podnájom.

Miška sa však zaťala a odišla bývať za Radom. Manželka jej oznámila, že ak nevidí, ako jej chce dobre a neváži si, čo pre ňu celý život robila, tak už dcéru nemá. Ja som vedel, že to moja žena tak nemyslí a len chce Mišku prinútiť k tomu, aby sa s Radom rozišla. Pokúsil som sa na jeho stranu postaviť len raz. Manželka sa so mnou dva dni nerozprávala. A tak som dúfal, že sa celá vec s mojou dcérou nejako vyrieši, veď väčšinou to tak býva. Okrem toho, hovorí sa, že múdrejší ustúpi a tohto hesla sa držím celý život.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Mama a manželka – dve lásky môjho života sa neznesú


Stalo sa však to, čo sme nečakali. Rado si u svojich rodičov vybavil, že sa nasťahuje do bytu po starej mame. Nebude si brať hypotéku, ale byt budú splácať aj s Miškou jeho rodičom. Celá situácia sa mojej žene akosi vymkla z rúk. Miesto návratu svojej dcéry s prosíkom domov, sa stal presný opak. Miška stratila záujem s mamou komunikovať. Chcel som, aby sa moje ženy uzmierili. Dcéra nemá chuť a manželka je príliš hrdá na to, aby si priznala chybu. Radšej bude tajne plakať v kúpeľni. Ja ako zmierovateľ za veľa nestojím, a tak neviem čo mám robiť. Blížia sa Vianoce. Chcel by som, aby sme sa zišli u nás všetci za stolom aj s Radom. Nemyslím si, že koktanie je taká nevýhoda, ako to moja žena prezentuje. Veď je milý a keď aj nemá veľa peňazí, čo na tom. My tiež nie sme milionári a okrem toho vyzerá byť šikovný. Niečo z neho môže byť, aj keď nebude robiť hlásateľa správ v televizii, no nie? Nuž ale či sa podarí moje dve hruštičky uzmieriť, tak to veru neviem.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, FT
Odporúčame