Pravdivý príbeh: Manželku som opustil z povrchnosti, trpko som to oľutoval

Muž

thinkstockphotos.com

Ako mladý som nikdy nemal problém nájsť si dievča. Takpovediac, na každý prst som ich mal desať. Aj preto bolo moje sebavedomie o niečo vyššie, než je normálne. Zo žien ma však nezaujala hocijaká. Mal som svoje požiadavky a nechcel som z nich upustiť.

Nakoniec som sa dal dokopy s krásnou blondínou. Modré oči, štíhla postava a jej milota ma presvedčila, že je to naozaj tá pravá. Lucia ma veľmi milovala a ja ju tiež. Nebol to len povrchný vzťah. No samozrejme, že mi nevadilo to, že je taká krásna a môžem sa s ňou pochváliť aj pred ostatnými.

Rozumeli sme si. Naše manželstvo bolo až na menšie hádky ukážkové. Vedela sa postarať o domácnosť, zatiaľ čo ja som podnikal a zarábal peniaze. Postupne, keď sme si vybudovali aké také zázemie, rozhodli sme sa mať dieťa. Narodili sa nám dvojičky. Ja som bol však veľmi zaneprázdnený a o ich výchovu sa starala najmä moja žena.

Po čase sme mali aj tretie a štvrté dieťa. Finančne sme boli zabezpečení, takže sme v tom nevideli problém. Lucia deti milovala a chcela ich čo najviac. Vyhovovalo jej byť doma. Vždy vravela, že sa radšej postará aj o desať detí, len nech nemusí ísť do roboty.

Po rokoch sa však úplne opustila. Tým myslím, že sa o seba a svoj zovňajšok prestala starať. Už dávno to nebola tá závideniahodná blondína, s ktorou som sa oženil. Nechcem, aby to vyznelo zle, pretože som ju miloval, len ma mrzelo, že sa o seba nestará.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: „Dokonalý“ manžel – opustil deti, chorú manželku a šiel k milenke


Tri pôrody sa na jej tele samozrejme podpísali. To mi však až tak neprekážalo. Vadilo mi, že som ju volal behať, cvičiť alebo sa len tak prejsť. No ona bola už tak zvyknutá sedieť doma, že vždy odmietla. Radšej si vraj pozrie televízor. Navyše bola výborná kuchárka, keďže práve varenie bolo to, čím sa pred materskou živila. A tak každý deň vyvárala rôzne špeciality, kvôli ktorým priberala.

Stále som ju ťahal niekde von vyvetrať sa, no ona tvrdohlavo odmietala. Nevedel som ako ďalej. Vadilo mi celé večery sedieť doma a pozerať do televízora. Myslím, že vo väčšine manželstiev je to úplne naopak. Muž príde z práce domov a prvé čo spraví je, že si sadne na gauč. Žena medzitým behá a upratuje.

Ja som Luciu volal do kina nespočetnekrát. Hocikam by som šiel, len aby sme vypadli z tohto stereotypu. No ona o mňa a o čas strávený so mnou nejavila záujem. Nerozprávali sme sa, nemilovali sme sa, nežili sme. Moja svokra si všimla, že niečo nie je v poriadku a ponúkala sa, že príde deti postrážiť, nech si trochu oddýchneme od povinností. Lucia sa však o deti chcela starať sama a odmietala pomoc.

Po rokoch trápenia som podal žiadosť o rozvod. V našom dome som sa doslova dusil a potreboval som od všetkého pauzu. Lucia zostala zaskočená a nechápala, čo sa stalo. Myslím, že si vôbec neuvedomovala ako nás vzťah za tie roky ochladol. O láske či vášni už nemohla byť ani reč. Boli sme dvaja cudzí ľudia, ktorí žijú pod jednou strechou. Nespájalo nás nič okrem detí.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Po rozvode som Lucii nechal dom a odsťahoval som sa do nového. Každým dňom mi však chýbala viac a viac a premýšľal som, či som nemohol pre záchranu nášho vzťahu urobiť viac. Najhoršie však ešte len prišlo.

Keď som Luciu stretol po istej dobe, bola zmenená na nepoznanie. Namaľovanú som ju nevidel už roky a teraz? Vyzerala úžasne, navyše mala pekné oblečenie a bolo vidno, že začala cvičiť. Onemel som a nevedel som, čo mám povedať. Lucia sa mi len poďakovala, že vďaka rozvodu pochopila, že musí so svojim životom niečo robiť.

Našla si nového priateľa, s ktorým je vraj veľmi šťastná. Ja som ostal sám ako prst. Možno som urobil dobre, možno nie. Keby som však neodišiel, ktovie či by si sa spamätala. Stalo sa toľko vecí, z ktorých sa neviem spamätať. Moja bývala žena mi týmto všetkým uštedrila poriadnu ranu. Ja len dúfam, že je šťastná a že aj ja nájdem ešte niekedy šťastie.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, ON
Odporúčame