Pravdivý príbeh: Manželstvá mi skrachovali, po dvoch rozvodoch toho už mám dosť

Žena

thinkstockphotos.com

Prvýkrát som sa vydávala, keď som mala osemnásť rokov. Plná nádejí a ilúzií som si vzala Petra, chlapca zo susednej dediny. Z videnia som ho poznala už od malička. Stretávali sme sa na dedinských zábavách aj futbale. Bol môj vysnený muž.

Vždy som ho však sledovala len z diaľky, pretože som bola príliš hanblivá na to, aby som ho oslovila. Osud nás spojil dokopy na jednej akcii, kde sme sa dali do reči. Zistili sme, že si skvele rozumieme. Slovo dalo slovu a po pár mesiacoch nám rodičia vystrojili svadbu. Bola som šťastná. Dúfala som, že spolu prežijeme celý život.

Hneď po svadbe som zistila, že som mala nasadené ružové okuliare. Peter bol nesmierne lenivý. Nerád pomáhal, bol neochotný a čokoľvek som potrebovala, odmietol so slovami, že ho otravujem a neviem nič urobiť sama. Spoločné bývanie bolo teda peklom. Chodila som do práce, starala sa o domácnosť a navyše som musela obskakovať Petra. Všetko bolo na mne.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: K žene sa správal ako k handre, vrcholom bola nevera


Rozviesť sa krátko po svadbe nepripadalo do úvahy. Tú hanbu v dedine by som nezniesla. Všetci by nás ohovárali a to som nechcela. Rozhodla som sa Petra znášať. Dokonca sa nám narodili dve dcéry. No toto rozhodnutie neľutujem, pretože sú mojou najväčšou radosťou.

Ľutujem len to, že som ho neopustila oveľa skôr. Na rozvod som sa zmohla až po dvanástich rokoch plných utrpenia. Peter na mňa kašlal, mal rád len krčmu a zábavu s priateľmi. Viacerí známi ma dokonca upozorňovali na to, že ho videli s inými ženami. Nevera bola teda poslednou kvapkou.

Konečne som pochopila, že my dvaja spolu nebudeme nikdy šťastní. Požiadala som o rozvod. Peter sa nebránil. O mňa ani o dcéry nebojoval. Bál sa len toho, koľko nám bude musieť platiť. To bolo jediné, čo ho zaujímalo.

Po rozvode som sa cítila opäť šťastná. Žiadne depresie, keďže som konečne žila po svojom, bez toho, aby ma niekto dirigoval. Žiaden opitý muž, ktorému som bola dobrá len na sex. Aj to len vtedy, ak nemá po ruke inú.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Mama chce zachrániť manželstvo – toleruje otcovi aj milenku!


Dúfala som, že stretnem niekoho, kto bude na mňa a moje dcéry dobrý. Túžila som mať kompletnú rodinu a veľmi som chcela ešte jedno dieťatko. Veď som bola ešte mladá. Nechcela som zostať sama.

Po pár mesiacoch od rozvodu ma kamarátka dala dokopy s jedným kolegom. Tešila som sa z nového vzťahu. Nevedela som sa dočkať momentu, keď Peter zistí, že niekoho mám a som šťastná. Priala som mu, aby on už nikdy lásku nenašiel.

Môj nový priateľ, Jaro, bol úplne iný. Bol dobrý, pomáhal mi. Príkladne sa o mňa staral. Po dlhých rokoch sa o mňa nejaký muž zaujímal a miloval ma. Bola to príjemná zmena. Nechcela som teda dlho čakať a navrhla som svadbu.

Jaro súhlasil, keďže už tiež mal svoj vek. Kúpili sme si pekný byt a začali sme nový život. Jaro sa však po svadbe nehrnul do toho, aby sme mali spolu dieťa. Tvrdil, že sa na to necíti a potrebuje si najprv vybudovať kariéru. Jeho vzťah k mojim dcéram tiež nebol ideálny. Ku mne bol milý, no k nim sa správal ako k cudzím ľuďom.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Snažila som sa s ním o tom porozprávať, no nemal záujem svoje správanie zmeniť. Trpela som, keď som videla, že moje dcéry nie sú šťastné. Nežili sme ako plnohodnotná rodina. Aj slepý videl, že dcéry sú moje a Jaro si ich len vyženil. Jeho správanie to jasne ukazovalo.

Ani v tomto manželstve som však najprv nad rozvodom neuvažovala. Myslela som si, že časom sa Jarove správanie zmení. Zvykne si a budeme rodina. Zmena však neprichádzala ani po roku, dvoch či troch…

Nechcela som veriť, že som zase bez rozmyslu vhupla do manželstva, ktoré nemalo perspektívu. Zase som nerozmýšľala do budúcna, ale chcela som rýchlo nový vzťah. Naše manželstvo pomaly, ale isto, krachovalo a nemalo zmysel umelo ho udržiavať.

Moja túžba po dieťati zostala teda nenaplnená. Po týchto dvoch skúsenostiach už nechcem nikdy v živote žiadneho muža. Najlepšie mi je samej s dcérami. Aj ony sú šťastnejšie a žijeme si oveľa lepšie, než sme si žili s Petrom či Jarom.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, PS
Odporúčame