Pravdivý príbeh: Matka miluje iba moju sestru, ja som jej asi úplne ukradnutá

Žena

thinkstockphotos.com

Začala by som mojím detstvom – bolo pekné, aj keď som si všimla, že keď sa narodila moja sestra, mama ju mala radšej ako mňa. Ja som zas zbožňovala svojho tatina. Lenže pred jedenástimi rokmi náhle zomrel na infarkt. Vtedy akoby sa všetko skončilo.

Kým otec žil, ako keby  nás držal spolu ako rodinu. Sestra si síce vždy k rodičom dovoľovala, odpapuľovala, ale prechádzalo jej to. Keď tatino zomrel, sestra sa so mnou prestala rozprávať. S mamou predali otcove dve autá a peniaze sestra sama minula na kúpu novej kuchynskej linky. Žila v tej dobe s priateľom v jeho byte a mala s ním syna. Sestrin nezáujem som prijala ako fakt, ale bolo mi veľmi ľúto, keď sa so mnou kvôli nej prestala rozprávať aj mama. 

Snažila som sa ju po niekoľkých rokoch navštíviť, aj sme sa náhodne stretli v meste. Začali sme sa opäť stretávať. Keď som však chcela prísť k nej domov na návštevu,tak s tým nesúhlasila – mala u seba totiž nasťahovanú sestru, s ktorou sa medzi tým priateľ rozišiel, aj so synom. Mama ma pred ňou všemožne zatajovala, zapierala, že sa spolu rozprávame. Nakoniec, keď som na ňu naliehala, aby jej to povedala a nezatajovala ma, nadobro odmietla. Že sestra by bola dotknutá a nerozprávala by sa s ňou. A to jej asi za to nestálo. Čo na tom, že som rovnako jej dcérou… Tak sa naše stretnutia skončili. Mama mi už nezavolala, a pravda je, že ani ja jej. Cítila som sa dotknutá, ohrdnutá, nedôležitá. A tak sme sa opäť dlhú dobu nevideli. Mamu to zjavne netrápilo. Nezaujímalo ju, že mám okrem vnuka ďalšie dve vnúčatá, moje dcéry, ktorým by mohla byť starou mamou. Nezaujímala som ju ani ja a môj život. Hlavné bolo, aby sestra bola spokojná.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Sestra si vzala cudzinca, pohŕda nami aj Slovenskom


Opäť sme sa stretli až tento rok. Videla som ju na trhu, kde niečo tam kupovala. Naše pohľady sa skrížili a vtedy som sa rozhodla pre rázny krok. Jednoducho som si povedala, že jej zazvoním priamo pri dverách – a čo bude, to bude. Aj som tak urobila. Mama ma zbadala v okne a otvorila mi. Sestra bola doma, a keď ma videla, tak sa so mnou ani poriadne nerozprávala. Vraj čo tam chcem, sršala z nej zloba, povedala mi, že som už pre ňu ako cudzí človek. Ani ma to neprekvapilo. Moja mama sa však v nej napriek tomu vidí…

Naše stretávanie trvalo dva mesiace. Zistila som, že mama sa stará o moju sestru, ako keby bola nejaká chorá, pritom jej však nič nechýba. Má 42 rokov, chodí na štyri hodiny do práce, mama zo svojho dôchodku platí všetko – nájomné, stravu, so svojím 13 ročným vnukom všade chodí a určite ju stojí veľa času aj peňazí. Sestra zatiaľ sedí doma na zadku, nehľadá si primeranú prácu, kde by viac zarobila, hoci peniaze im nestačia. Mama jej nič nepovie – radšej ide aj s vnukom zbierať železo do zberu, aby si prilepšili.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Sestru som zoznámil s kamarátom – a ona mu rozbila rodinu


Keď som sa jej snažila otvoriť oči a chcela som, aby pred sestrou priznala, že sa stretávame, ani počuť. Vraj ma radšej zaprie, len aby mala doma pokoj. Jej odpoveďou na moje otázky bolo že ,,ja tomu nerozumiem“. A má pravdu, nerozumiem, ako vlastná matka môže až tak jednu dcéru uprednostňovať pred druhou. Zatajovať ma všetkými možnými spôsobmi.  Keď som jej napríklad kúpila tričko, nebola schopná v ňom ísť domov, prezliekla sa u kamarátky. A pritom vie aká je sestra. Nerozumiem tomu. Vôbec jej nechýbam… Je mi z toho smutno – ja mám dve dcéry, ale nerobím medzi nimi rozdiely. Aj keď som dospelá, veľmi ma to bolí, ale  nemôžem ju predsa prosiť a nútiť k niečomu čo nechce. Opičia láska je, zdá sa, bez hraníc…


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, GH
Odporúčame