Pravdivý príbeh: Matka na zaplakanie – zničila vlastnej dcére svadbu

Žena

thinkstockphotos.com

Moja neter Kajka bola vždy veľmi šikovná. Jediný jej problém bol,že sa narodila ako druhá. Mojej sestre totiž akosi neostalo pre ňu dosť lásky. Tú venovala svojej prvorodenej Magduške. Možno to bolo aj tým, že keď bola s Kajou tehotná, manžel ju opustil. Vždy ma mrzelo, keď som pri návštevách a rodinných oslavách videla, ako staršiu dcéru vychvaľuje do nebies a nad úspechmi mladšej len mávne rukou. Dúfala som,že sa to časom napraví, ale nie. Vrcholom materskej trápnosti sa pre mňa stala Kajkina svadba.

Sestra mala problém s Kajkinými partnermi odjakživa. Jeden nemal dosť peňazí, ďalší zase dosť vlasov. O tom, že všetci boli vzdelaní a sympatickí mladí muži, by ste sa z jej rečí nedozvedeli ani náhodou. Možno aj preto si chcela dať  Kajka pauzu od matky a vybrala sa po škole do Bulharska robiť delegátku cestovnej kancelárie. Bola pekná a milá, takže som sa ani nečudovala, že si tam našla priateľa, a nie hocijakého. Išlo o majiteľa niekoľkých hotelov. Nebol to nijaký magnát, išlo o menšie hotely pre strednú vrstvu, ale darilo sa mu a hlavne, ku Kajke sa správal pekne. Myslela som, že sestra bude konečne spokojná. Ale mali by ste počuť ten telefonát, ktorým ma obdarila. Vraj obyčajný špinavý Bulhar, ako sa mohla jej dcéra takto spustiť a kto už len chodí dnes do Bulharska, len samí chudáci v autobusoch. No, človek mal pocit, ako keby sama bola milionárka a aj som jej to povedala. Sama som v Bulharsku strávila niekoľko krásnych dovoleniek.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Synova žena ušla s cudzincom – prečo ju prijal späť?


Aj tak som však myslela, že keď sa Kaja vráti, láska vyprchá – tak to už pri vzťahoch na diaľku chodí. Opak bol pravdou. Tí dvaja boli spolu stále v kontakte a po roku a pol nám prišlo svadobné oznámenie a s ním ďalší horekujúci telefonát od mojej sestry. Vraj prečo si Kajka nemôže nájsť niekoho ako jej sestra, ktorá klofla snobského bankára, nepríjemného, ale zato bohatého a dokonca z Anglicka! Tak som jej povedala, že Kajka má podľa mňa lepší vkus a nechcela by taký studený psí čumák. Ale to bolo stále len hádzanie hrachu o stenu. Aspoň som bola rada, že sestra sa nechystá tú svadbu sabotovať a mladým kúpila aj dar – dosť hroznú sadu tanierov, ale aspoň niečo.

Mladí sa rozhodli, že sa zoberú na Slovensku a v Bulharsku potom urobia párty pre kamarátov. Kaja vždy bola tak trochu romantička a tak sa rozhodli pre svadbu v rekonštruovanom kaštieli. To sa páčilo aj mojej sestre, pred časom sa tam totiž sobášila aj miestna celebrita. Kúpila si nový kostým aj lodičky a snažila sa vtesnať do úlohy anglickej šľachtičnej. Čo však z toho, keď hneď, ako prišla na svadbu začala ostatným členom rodiny hovoriť, že nechápe, čo Kajka na svojom nastávajúcom vidí, vraj ona by si teda takého nikdy nevybrala. Videla som, že vzdialenejšia rodina ani nevedela, ako sa tváriť. Ďakovala som Bohu, že sestra neovláda cudzie jazyky, lebo som si takmer istá, že by inak povedala svoje aj ženíchovej rodine. Toto totiž ani zďaleka nebol jej jediný problém.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: To je matka – jedno dieťa miluje, na druhé si ani nespomenie


Keď začali nosiť jedlo, nepočula som nič iné ako ,,Veď je to studené!“ alebo ,,To kura je nedopečené“ – skrátka stále niečo. Mala som to, čo ona a môžem vám povedať, že jedlo bolo vynikajúce. Keď zneli prípitky prevracala oči alebo sa tvárila odsudzujúco. ,,Aj tak sa rozvedú,“ povedala akože zo žartu po jednom z nich. Keďže to počula aj nevesta, bolo to riadne trápne. Videla som, že Kajka má slzy v očiach. Pomyslela som si, či celú vú veľkú svadbu nechcela hlavne preto, aby sa konečne zavďačila matka. Ak áno, nepodarilo sa. Po večeri bola sestra doslova opitá. Išla som za ňou a snažila sa ju odviesť do izby, ale nedala sa. Cítila sa ako levica parketu a vrhala sa na každého chlapa v okolí. A to ani nehovorím o tom, že sa pri tom vášnivom tanci zrúbala na zem a natrhla si blúzku. Bolo to ozaj trápne, nielen pre mňa ale aj pre ostatných hostí vrátane ženíchovej rodiny. Videla som, že sa Kaja za ňu hanbí, a právom. Nakoniec zachránila situáciu Magduška – len na ňu totiž sestra dá. Odviedla ju na terasu a zabávala ju, počúvala tie jej hlúpe reči, len aby neskazila svadbu Kaji až do konca.

Bolo mi Kajky aj tak ľúto. Taká svadba stojí kopec peňazí a keď ti ju takto zničí vlastná mama, tak je to veľmi smutné. Dnes Kaju v Bulharsku vôbec nenavštevuje, aj keď majú veľký dom blízko pláže. Nie ani tak preto, že by nechcela, ale Kaji je trápne ju volať, keď sa k jej mužovi správa ako k podradnému vydriduchovi. Nečudujem sa. S tou jej zatrpknutou nenávisťou by som ju nechcela doma ani ja. A mám pocit, že aj Kaja tak trochu nad matkou zlomila palicu a viac sa nesnaží robiť veci tak, ako by ona chcela. Jej lásku by aj tak nezískala, tak som rada, že má niekoho, kto ju miluje, ako si zaslúži.


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, MR
Odporúčame