Pravdivý príbeh: Môj brat je nanič otec, toto by rodičia robiť nemali!

Muž

thinkstockphotos.com

Z prvého manželstva ostala bratovi dcéra. Ja som bola Jankinou krstnou, no zároveň aj priateľkou a dôverníčkou, ktorá jej chýbala. Miro bol na svoju dcéru miestami až príliš tvrdý. V jeho ideálnom svete boli všetci ľudia posadnutí športom, disciplínou a zdravým životným štýlom.

Janka ale taká nebola. Viac ju lákali dejiny, literatúra a cudzie jazyky. Šport jej nevoňal, čo sa trocha odrážalo na jej postave. Nebola nikdy tučná, skôr krv a mlieko. Pripomínala mi mňa v jej veku, možno preto som skoro vždy vedela pochopiť jej pocity a čo sa odohráva v jej hlave.

Janka teda odmietala ísť v šľapajach svojho otca. Ten síce sklamanie neskrýval, ale vždy jej kúpil a zaplatil, po čom túžila. Mohol si to dovoliť, môj brat mal nadštandardný príjem. Janka tak mala možnosť študovať v zahraničí, chodiť na rôzne kurzy, venovať sa tomu, čo ju bavilo. Za mojich čias také možnosti neboli, úprimne som jej to priala.

Akurát Janku vôbec nezaujímalo opačné pohlavie. Mala už skoro pred dvadsiatkou a na poriadnom rande ani nebola. Miro sa mi priznal, že by sa nečudoval, ak by Janka domov priviedla podobne trafenú knihomoľku a predstavila ju ako svoju priateľku. Brata som upokojila. Janka má jasno v tom, čo chce a hlavne koho nechce. Naučil ju to brat, tak môže byť spokojný, že aspoň niečo sa na ňu z jeho výchovy prilepilo. V tom som sa ale v Janke sklamala. Bola naivnejšia, než sme si všetci mysleli.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Brata som vychovala odmalička, on ma za to obral o dom


Na diskotéke, kam ju vytiahli spolužiačky, sa na ňu prilepil akýsi Tibor. Už z Jankinho opisu mi nebol sympatický. Keď som ho videla, len som sa vo svojom názore utvrdila. Viac času ako v škole trávil v posilňovni a tetovacom štúdiu. Úprimne som nechápala ani trocha, čo na ňom Janka vidí. Mne bolo jasné, čo vidí Tibor v nej – chodiaci bankomat.

Janka sa pod Tiborovým vplyvom začala meniť. Povahovo aj vizuálne. Tibor ju opantal rečami o dokonalej postave, chodil s ňou cvičiť, brával na tréningy. Janka tiež postupne prepadla športu, na čo bol jej otec nesmierne hrdý a Tiborovi zaviazaný. Dokonca, keď sa dozvedel, že Tibor si chce otvoriť vlastný klub, kam by chodili ľudia trénovať, tretinou mu prispel. Zvyšok doplatila Janka. Tibor sa akurát tváril ako pupok sveta a jeho vklad bol, ako sám tvrdil, čaro jeho osobnosti, ktoré mu do telocvične lákalo klientov. A samozrejme klientky.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Poznám tajomstvo môjho brata – a nikomu ho nemôžem prezradiť


To bola Janka s Tiborom už tri roky a riešila jeho prvú neveru. Prvú, o ktorej sa dozvedela. Miesto toho, aby Tibora vykopla z bytu a dala zbohom vzťahu, ktorý nikam neviedol, Janka mu odpustila. Snažila som sa jej dohovoriť. Janka ale bola presvedčená, že Tibor z nej spravil ženu, za akú mu je vďačná a neverila si, že by si mohla niekoho ďalšieho nájsť.

Tibor podvádzal ďalej, vždy sa mu to prepieklo. Preplakané noci a trápenie sa podpísali na Jankinom zdraví. Chodila strhaná, vychudnutá, ako bez života. Už aj Janka zistila, že sa musí s Tiborom rozísť. Napokon nabrala silu aj odvahu a vzťah ukončila.

Tibor samozrejme bojoval, chcel rozchodu zabrániť, ale bolo už neskoro. Janka bol rozhodnutá. Dala Tiborovi pol roka, aby si zorganizoval veci, ale potom ho už v vo svojom živote nechcela vidieť. Našťastie aj telocvičňa, kde trávili toľko času patrila jej, a tak nebol problém, že by sa doťahovali o majetok.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Syn nemá manželku, ale diktátora – a kazí aj ich dcéru!


Jankin ex sa ale nemienil vzdať. Aj po rozchode ostal v kontakte s Mirom, s ktorým si vždy rozumel. Úlisne sa mu vždy vtieral do priazne, čo prinieslo svoje ovocie. Miro mu ponúkol miesto vo svojej firme. V Mirovej firme pracovala aj Janka, čo znamenalo, že tí dvaja sa denno-denne stretávali. Ktorý otec toho urobí svojej dcére? Nechápala som, keď mi to Janka oznámila. Bratovi som sa chystala vyčistiť žalúdok, ale schladil ma veľmi rýchlo. Jeho zaujíma výkon, nie súkromné problémy, a ten Tibor má. Dostal skúšobnú dobu, ukázal sa ako veľmi dobrý zamestnanec, a tak Miro nemá čo viac riešiť.

Janka si hľadá novú prácu, pretože vie, že inak sa od Tibora nikdy neodpúta. Plne ju v tom podporujem a dúfam, že aj môj brat otvorí oči a zistí, akého hada si to pestuje na prsiach. Pretože tak, ako klamal Janku, nebude mať problém klamať aj svojho nového chlebodarcu.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, TL
Odporúčame