Pravdivý príbeh: Môj muž má nemanželského syna, dozvedela som sa to po jeho smrti

Žena

gettyimages

S manželom sme spolu boli dvadsaťdva rokov. Spoznali sme sa ešte ako pubertiaci, chvíľu sme sa kamarátili a potom sme spolu začali chodiť. Mali sme podobné záľuby, chodili sme do prírody, na bicyklové výlety alebo kajak. Veľmi rada si spomínam na začiatky nášho vzťahu, ako mi dvoril, dokonca mi priniesol občas kvety. Najviac sa mi páčilo, keď ma občas prišiel počkať, kým skončím v robote.

Bol tiež veľmi pekný. Vysoký a štíhly, mal husté tmavé vlasy a hlboké hnedé oči. Manžel študoval na technickej vysokej škole, no ja som sa po strednej zamestnala. Keď dokončil štúdium, zobrali sme sa. Aj po svadbe bol náš život celkom idylický. Kúpili sme pozemok neďaleko Košíc, kde sme obaja pracovali a začali sme stavať dom. Onedlho prišiel aj prvý syn a rok po ňom hneď druhý. Chlapci rástli takmer ako dvojičky. Svojho otca veľmi ľúbili, venoval sa im, trávili čas v dielni, v prírode. Chodili sme spolu na dovolenky, kempovať…

Po prevrate to chvíľu vyzeralo, že manžela možno prepustia, začal sa trochu stresovať. Aj sme sa občas pohádali, alebo išiel do krčmy. No keď sa ukázalo, že ho v podniku napriek zmenám nechajú, všetko sa opäť upokojilo.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Keď manžel umrel na infarkt počas podnikového futbalového zápasu, trafilo nás to ako blesk z jasného neba. Opustil nás síce pred pätnástimi rokmi, no stále to bolí. Ja som sa odvtedy nevydala, ani nevyhľadávam spoločnosť mužov. Mám svojich synov a psíka, zvykať si na nového muža sa mi nechce.

Keď môj Michal umrel, mali chlapci štrnásť a pätnásť rokov. Najmä starší syn to bral veľmi zle. Začal mať aj problémy v škole, zhoršilo sa mu správanie aj prospech. Ja som odrazu ostala na všetko sama, musela som sa starať o  dom, záhradu, synov a aj chodiť do práce. Nebudem sa tváriť, že všetko bolo jednoduché, ale po čase sme si našli svoju rutinu.

So synmi mám vynikajúci vzťah. Mladší sa už oženil, nevesta je veľmi milé a dobré dievča. Teraz čakajú bábätko a navštevujú ma takmer každý víkend. Starší syn pracuje v zahraničí, na Slovensko často nechodí, ale veľa si telefonujeme. Ja sa mu ani nedivím, že odišiel za prácou. Veď tu u nás je ťažšie a v Nemecku zarobí tri či štyrikrát toľko, čo by zarobil na Slovensku.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manžel žil v zahraničí druhý život, obral ma aj o naše dcéry


Minule mi mladší syn zavolal v sobotu ráno. Vraj sa so mnou musí porozprávať. Znel trochu zvláštne, tak som mu povedala, že jasné, či mám prísť ja k ním, alebo on k nám. Povedal mi, že príde on. Ale sám, bez Aničky. Až som sa preľakla, či sa niečo nestalo, či sa nebodaj nerozvádzajú alebo niečo podobné. Našťastie je ich vzťah v poriadku, ale na mňa čakala hrozná bomba.

Vraj sa mu cez Facebook ozval mladý chalan. Vyhľadal si ho, lebo mu musí niečo dôležité povedať, že vie, že to je takto zvláštne. Veľmi sa chcel so synom stretnúť. Môj syn najskôr odmietol, chcel najskôr vedieť o čo ide. A tak mu tento mladík, volá sa Ivan, napísal, že je pravdepodobne jeho bratom. Že mu matka pred mesiacom povedala, kto je jeho otec. A ním je môj Michal.

Synovi som povedala, že to je úplný nezmysel, že to nie je možné. No on sa s ním nakoniec stretol. Tento Ivan mu povedal príbeh, ako sa stretli jeho mama a môj muž. Ona prišla z Bratislavy do Košíc, niečo kontrolovať k nim do firmy. Večer mali také posedenie vo firme, guláš a tak ďalej. A vtedy sa to malo stať. Môj Michal sa s ňou vyspal v hoteli a ona otehotnela.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Tento mladík povedal synovi, že matka nechcela rozbíjať jeho rodinu, že sa nepoznali a bola to chyba. No otehotnela a je si stopercentne istá, že Michal je jeho otec. Môj syn mu verí a dokonca povedal, že chlapec sa na otca trochu podobá.

Najskôr som sa nahnevala, vynadala mu, že na čo mi to hovorí. No on sa mi chcel zveriť a spýtať sa ma, či by som ho chcela poznať. Ja nechcem. Zatiaľ určite nechcem, hnevám sa a plačem každý deň.

Môj manžel ma podviedol, čo ak to nebolo len raz? A čo je táto za ženu, že takto ide hneď s hocikým po guláši chrápať? Veľmi sa hnevám, no synovi som povedala, že ak chce, nech s ním v kontakte je. Môj syn má veľmi dobré srdce, ale ja zatiaľ nemôžem, nezvládla by som to.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, KM
Odporúčame