Pravdivý príbeh: Môj rozvedený kamarát chce chodiť s mojou dcérou – čo s tým?

Muž

freedigitalphotos.net

O mojom kamarátovi Janovi som si nikdy nemyslel, že je nejaký beznádejný romantik. Skôr sám seba pasoval za obyčajného chlapa, ktorý túži po niekom, s kým to bude navždy, úprimné a z lásky. A takou bola v jeho očiach Renáta. Trocha plachá, trocha drzá, ale hlavne veľmi sexy. Zapozeral sa do nej hneď, ako som mu ju predstavil.

Sympatie boli vzájomné. S Renátou sa Jano bral po roku a pol známosti. Tešil sa s ňou na všetky tie veci, ktoré prichádzajú s manželstvom. Túžil po dieťati, plánoval si, ako začne stavať pre nich dom na pozemku po jeho rodičoch. Stačila však jedna noc, jedna stretávka spolužiakov z vysokej školy po pätnástich rokoch a Janov ideálny svet sa rozpustil ako kopček zmrzliny pod letným slnkom. Renáta zistila, že ešte stále niečo cíti k bývalému spolužiakovi a on k nej. Na škole spolu randili, rozišli sa, lebo každý išiel študovať inam a vzťah sa prerušil. A hoci boli obaja zadaní, rozhodli sa, že to spolu opäť skúsia a budú pokračovať tam, kde pred rokmi skončili. To, že za sebou nechali dve zlomené srdcia a jedno podupané mužské ego, ich trápilo ako posledné.

Z rozvodu bol Jano hodnú chvíľu hotový. Ale nemienil ostať do konca života plakať doma do vankúša. To sa mi na ňom páčilo. Vždy dokázal vstať a začať odznova. Zaplatil si kurz španielčiny v krásnej teplej Barcelone a odišiel sa na tri týždne vzdelávať. Naspäť si okrem energiou nabitého tela a cudzou rečou nadupanú hlavu, odnášal aj opäť zaláskované srdce.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Kamarát chodí s jednou ženou z lásky, s druhou pre peniaze


Neviem, či by sa Jano dal s Danou dokopy, aj keby nebol práve rozvedený. Bola však z neho úplne hotová a to bolo to, čo v tom čase potreboval. Dana nepochádzala z rovnakého mesta ako on. Spočiatku preto skúšali vzťah na diaľku, ale to nevyhovovalo ani jednému z nich. Jano jej napokon ponúkol, nech sa nasťahuje k nemu. Krátko na to môjmu kamarátovi zvonili svadobné zvony po druhýkrát.

Po počiatočnej eufórii však prišlo vytriezvenie. Dana bola stále bez roboty. Najprv ju Jano chápal. Presťahovala sa do nového mesta, chvíľu to trvá, kým sa človek aklimatizuje. Navyše riešili svadbu, všetko ostatné išlo bokom. Dana sa ale nehrnula do práce ani potom. Čakala, že živiteľom rodiny bude automaticky jej manžel. Jano by proti tomu nemal nič, ak by mal po príchode z práce na stole večeru a v skrini vyžehlené košele. Ale Dane sa nechcelo do ničoho. Začali vznikať hádky. Domov sa tešil čoraz menej, mne vyplakával čoraz viac. Prestalo im to fungovať aj v posteli. Obaja videli, že ich vzťah sa rúti do záhuby. Napokon sa dohodli, že nemá zmysel ďalej živiť niečo, čo už dávno zaniklo. A tak sa Jano rozvádzal opäť.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Veriť sa nevyplatí nikomu – ani najlepšiemu kamarátovi!


Už ho to tak nevzalo ako rozvod s prvou ženou. Povedal si, že aj napriek smole v láske dá manželstvu ešte jednu šancu. Tá šanca prišla podľa neho o niekoľko mesiacov neskôr. Boli sme si spolu zahrať tenis. Vo vstupnej hale sme sa stretli s mojou dcérou, ktorá mala hodinu po nás. Pamätal si ju ešte ako mladšiu, videl som na ňom, aký je prekvapený v akú sympatickú mladú ženu vyrástla. V aute sa Jano nenápadne snažil odo mňa zistiť viac. Čo moja dcéra robí, určite sa o ňu musím báť a odháňať kopec nápadníkov. Hneď som Jana stopol. Pri všetkej úcte a rokoch kamarátstva, ktoré sme spolu prežili, by som nikdy nedopustil, aby sa moja dcéra zaplietla s niekým dvakrát rozvedeným a navyše o toľko starším. Môjho kamaráta sa táto moja poznámka evidentne dotkla. Veď prvý rozvod zapríčinila Renátina nevera a druhýkrát to bola vzájomná dohoda. Nikdy nebol on tým, ktorý by klamal, podvádzal, míňal na iné ženy alebo alkohol, bránil sa. Prišlo mi ho ľúto, tak som ho zavolal do divadla, kam som sa aj s dcérou chystal. Jano nadšený súhlasil, tak som ho schladil s tým, že je to len priateľské pozvanie, nie pytačky.

Bol som trocha zarazený, keď som videl, že dcéra si aj s Janom celkom dobre rozumie. Bol od nej starší o vyše desať rokov, vyzeralo to ale, že si majú počas prestávky toho dosť čo povedať. V duchu som si nadával, načo som ho ťahal s nami. Spoľahol som ale na Janov prísľub, že sa o nič nepokúsi.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Môj muž má dieťa s dcérinou kamarátkou!


O to viac ma naštvalo, keď z dcéry po pár týždňoch vyšlo, že sú s Janom v kontakte. Píšu si správy, ale to je zatiaľ všetko. Páči sa jej, volal ju aj na rande, ale nechcela ísť, kým to nepovie mne. Bol som vďačný, že mám s dcérou taký dobrý vzťah. Najviac ma ale na celej veci nahnevalo, že s Janom sa pravidelne stretávam na tenise a nič mi nepovedal.

Na ďalšom tréningu som sa chystal na ňom zlámať raketu. Jano sa však tváril previnilo, celá vec ho mrzela. Nechcel mi klamať, ale cíti, že sú s mojou dcérou rovnaká krvná skupina. Vysvetlil som mu, že si neželám, aby sa ďalej s mojou dcérou kontaktoval. Pohádali sme sa. Vraj som krátkozraký sebec. Moja dcéra je už dávno dospelá a môže sa stretávať s kým si vyberie ona.

Mne nevadí, že Jano je môj kamarát. Posledné, čo pre svoju dcéru ale chcem je, aby sa dala dokopy s niekým, komu to už dvakrát nevyšlo. Okrem toho si myslím, že 12 rokov medzi nimi tiež časom nebude robiť dobrotu. Randenie s Janom sa jej preto snažím vyhovoriť. A aj keď mám Jana ako kamaráta stále rád, pre mňa je to vzťahový stroskotanec a radšej o neho ako o kamaráta prídem, ako ho mám vidieť spolu s mojou jedinou dcérou. Myslím, že keď sa nad tým človek zamyslí, je to takto najmúdrejšie, no nie?


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, TP
Odporúčame