Pravdivý príbeh: Muž nezvládol moje úspechy v práci, začal ma podvádzať

Zena

thinkstockphotos.com

Na prvý pohľad to vyzeralo ako klasický pracovný románik. Mladá neskúsená slobodná naletela staršiemu, dobre vyzerajúcemu a ženatému. Nikdy som však nemala ambície rozbíjať niekomu manželstvá. Hneď ako som nastúpila do firmy, Stano sa na mňa zavesil ako kliešť. Bolo ťažké mu odolať. Posledné, čo som chcela bolo pokaziť si reputáciu v skúšobnej dobe.

Po pol roku som zistila, že Stano podal žiadosť o rozvod. Nie kvôli mne, Stanove manželstvo bolo v troskách dlhšie. Nemala som dôvod hrať sa naďalej na nedostupnú. Stano sa mi páčil, tak ako som aj ja priťahovala jeho. Trocha som sa bála, čo povedia kolegovia, a najmä ako sa k nám postavia nadriadení. Osem mesiacov sme sa snažili všetko utajiť. Bolo to ale veľmi únavné. Nakoniec som odišla ku konkurencii a Stano pokračoval na svojej kariére.

A kariéra sa mu teda rozbehla sľubne. Priala som mu to. Pomáhala som mu s angličtinou, na ktorej on zakopával. Pripravovala som mu podklady k prezentáciám, opravovala texty. V podstate som okrem svojej práce robila po večeroch a po víkendoch Stanovu asistentku. Brala som to ako investíciu do nášho vzťahu. Stanove povýšenie bolo tak trocha aj mojím povýšením. Zvýšený plat išiel do spoločnej kasy. Stano napredoval, ja som sa vo svojej práci tiež chcela niekam posunúť. Znamenalo to, že sme v robote trávili obaja až príliš veľa času, ale vynahrádzali sme si to cez víkendy a dovolenky.  

Keď sa konečne začalo dariť aj mne, Stano začal žiarliť. Najprv som tomu nedávala veľkú váhu, myslela som si, že to chce len čas. Lenže keď mi pridelili konečne moju prvú asistentku a Stano posmešne prehodil, že asi nestíham veci spraviť načas a sama, dotklo sa ma to. On sám mal tiež asistentku. To ale vysvetľoval tým, že je priveľmi zaneprázdnený, aby myslel na všetko.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Neveru som videla z prvého radu – a poriadne nechutnú


Boli to aj ďalšie veci, ktorými ma zarmucoval. Keď mi klient pochválil prezentáciu, podľa Stana klient môjmu výkladu nerozumel, tak samozrejme pochváli, nech nevyzerá hlúpo. Keď mi šéf na konci roka doprial vianočné odmeny, Stano ma schladil slovami, že keby ma nepoznal, tak si myslí, že som si to vysúložila.

Videla som, že s naším vzťahom to ide dolu vodou. Ale čím viacej ma spochybňoval, tým viac času som trávila v práci a snažila sa mu dokázať, že som šikovná tak, ako aj on. Stano zatiaľ trávil čoraz viac času v kancelárii z úplne iného dôvodu. So slečnou, ktorá nastúpila do firmy na to miesto, ako ja kedysi, len žiaľ nemala také hodnoty a zásady ako ja.

Nebolo ťažké jeho neveru odhaliť. Bol to pre mňa budíček, ktorý som tak potrebovala. Konečne som sa rozhýbala k rozchodu. Stano sa zľakol, prosíkal, nech sa náš vzťah pokúsime opraviť. Obaja sme poľavili v práci, trávili spolu viacej času, viac sa zaujímali jeden o druhého.

Všetko bolo v poriadku, dokiaľ to nevyzeralo na to, že ma v práci povýšia. V Stanovi sa opäť ozvalo jeho ego, ktoré kričalo, že veď on je predsa muž, on musí byť ten lepší a úspešnejší. To mu pomohla vypočuť ďalšia neznáma, cez ktorú si utvrdzoval svoju mužnosť. Táto Stanova ďalšia aférka ale nebola jednoznačná. Som praktický človek a potrebujem k všetkému dôkaz. Nenašla som však žiadnu správu v telefóne, ani nič. Radšej som privrela oči a verila, že o nič nešlo.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Napokon mi otvoril oči až Stanov brat. Mala som ísť na školenie do zahraničia. Stano bol už mesiac pred mojím odchodom ofučaný, stále mal narážky, že si tam idem len užiť. Zaplatil si teda v tom čase dovolenku pri mori, na ktorú zobral aj brata. Bola som rada, dúfala som, že more, teplo a oddych Stanovi prospejú.

Po návrate sa so mnou Stanov brat stretol a aj keď si bol vedomý, že sa na neho Stano urazí a nebude sa s ním baviť, musel mi prísť povedať, ako ich dovolenka vyzerala. Môj muž objednal dva apartmány. Jeden pre seba a jeden pre brata, i keď mali bývať najprv spolu. A hoci Stanov brat nie je žiadne neviniatko, vidieť, ako sa u Stana počas týždňa vystriedali tri neznáme ženy, bolo príliš aj na neho. Ja som nepotrebovala viacej počuť, prišlo mi úplne nevoľno.

Po odznení všetkých emócií, mojich aj Stanových, som sa odsťahovala zo spoločného bytu. Nechcela som v ňom ostávať, chcela som, aby ma Stano vyplatil a ja by som mohla začať niekde nanovo, bez toho, aby mi ho doma niečo pripomínalo. Chvíľu mi to trvalo, ale napokon som sa preniesla aj cez rozvod a bola som pripravená začať nový vzťah. Vzadu v hlave mi však bliká kontrolka vždy, keď sa s niekým zoznámim. Nechcem sa hanbiť za svoje pracovné úspechy, ale bojím sa, že žiaden muž neustojí, ak je jeho žena prinajmenšom rovnako šikovná ako on.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, SA
Odporúčame