Pravdivý príbeh: Myslela som, že druhý muž všetko zmení – mýlila som sa

Šťastná žena s kávou

Po troch týždňoch som sa cítila oveľa lepšie (Zdroj: GettyImages)

S manželom sme spolu 12 rokov. Prešli sme si náročnými skúškami. Stratou zamestnania, liečbou neplodnosti, aj komplikovanými vzťahmi so svokrovcami. Všetko sme si ustáli a ja som v ňom našla dôležitú oporu. Musím však poznamenať, že nespĺňal moje dievčenské predstavy o dokonalom chlapovi.

Túžila som po niekom, kto bude knihomoľ, rovnako ako aj ja. Kto mi bude čítať sonety francúzskych básnikov a zároveň mi zloží svoje básne. Vojta som spoznala cez internet. Vtedy boli zoznamky len v plienkach a to, že sme sa spoznali cez internet, som najprv nikomu nepovedala. Nemala som odvahu. Určite by ma okolie hneď zaradilo medzi neschopné staré dievky, ktoré si nevedia nájsť frajera, preto sa uchyľujú k takémuto zúfalému spôsobu.

Vojto bol chlap na správnom mieste. V živote neprečítal nič okrem učebníc a akciových letákov. Zato bol galantný. Otec ho naučil, že dáme treba pridržať dvere, staral sa o mňa, prejavoval mi úctu, vodil ma do prírody, a to ma dostalo. Z náhodnej známosti cez internet sa vykľul partner na celý život. S jeho mamou sme si síce nepadli do oka, ale naša láska bola silnejšia ako zlomyseľné reči.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel ma opustil kvôli mladšej, potom ma prišiel odprosiť


Krátko po desiatom výročí svadby som mala možnosť zúčastniť sa dvojtýždňového pracovného pobytu v Paríži. Keď som váhala či ísť, manžel ma podporil a dokonca ma odviezol na letisko. Čakala som, že mi povie, ako ma miluje. Za celý život mi to povedal len raz. Tvrdil, že pravá láska nepotrebuje horúce vyznania, ale činy. Dal mi pusu a už ho nebolo. Na pobyte bolo výborne.

Hneď mi do oka padol Michal. Mladý kolega z východného Slovenska, ktorý mi neustále skladal komplimenty. Nebola som na tom zvyknutá. Predsa len, s manželom sme boli spolu pomerne dlhú dobu a už sa mi pri pohľade naňho dávno prestali triasť kolená. Skrátim to. Michal začal so mnou flirtovať. Po nociach mi písal horúce správy, tvrdil, že si môžem užiť život, že nemusím skončiť s chlapom, ktorý sa nerozvíja. Čítal knihy, básne a ja som sa roztápala od šťastia. V jeden neskorý letný večer prišlo na lámanie chleba. Michal ma zavolal na malú prechádzku.

Keď sme zastavili pred Eifellovkou, chcel ma pobozkať. Vedela som, že keď mu podľahnem, všetko, čo som si doposiaľ vybudovala, bude v háji. Moje silné predsavzatia, vlastné svedomie i manželstvo. S vypätím síl som odolala. Michal sa urazil, nechal ma tam stáť a odvrkol: „Raz pochopíš, o čo si prišla. Si hlupaňa!“ Keď odišiel, rozplakala som sa. Do konca pobytu som s Michalom neprehovorila ani slovo. Teda on so mnou. Vtedy som pochopila, aká silná môže byť mužská ješitnosť.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Životného partnera som našla vo svojom švagrovi, ľudia mi to zazlievajú


Po prílete do Bratislavy ma čakal muž. Videl, že nie som vo vlastnej koži. Celú cestu autom som mlčala. Doma som sa usedavo rozplakala. Manžel netušil, čo sa vo mne odohráva. Pozvala som ho teda na malú prechádzku, kde som zo seba vysypala všetko, čo ma ťažilo.

„Vieš, že to chápem?“ povedal po chvíľke mlčania. „Boli ste spolu dlho, je to logické, že si sa zamilovala.“ Nečakala som od neho takú reakciu. Na zotavenie zo zlomeného srdca mi nechal toľko času, koľko som potrebovala. Nekomentoval moje večerné fňukanie do perín, ani mlčanie.

Po troch týždňoch som sa cítila oveľa lepšie. Pomaly som sa začala na muža dívať inými očami. Uvedomila som si, že ma miluje, aj keď mi to neopakuje niekoľkokrát do dňa. To, čo pre mňa urobil, by urobil máloktorý muž. Bola by hlúposť vymeniť to, čo mám, za krátkodobý románik. Postupne som sa do Vojta opäť zamilovala. Pochopila som, že niekoho milovať je vec voľby. Túto voľbu môžem každý deň potvrdiť svojím konaním. Pravá láska sa neukrýva vo veľkých veciach, ale v každodennej všednosti. Paradoxne som vďačná za stretnutie s Michalom. Dala mi lekciu, na ktorú nezabudnem do konca života.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame