Pravdivý príbeh: Na sestru sa vykašľali milenci, istotu hľadá v alkohole

Muž

freedigitalphotos.net

Sestra bola vždy mojím vzorom. Po každej ťažkosti sa dokázala zdvihnúť a ísť ďalej. Dokonca by som povedala, že ju jej životné udalosti skôr posilnili, ako položili. Aj napriek tomu, že ostala tehotná v sedemnástich, popri výchove dcéry si stihla dokončiť aj maturitu a vyštudovať vysokú školu. Otec dieťaťa ju opustil hneď ako sa dozvedel, že je v druhom stave. Bol ženatý, sestru bral len ako zábavu. Ďalšie dieťa do jeho plánov rozhodne nezapadalo. Lenka však na mužov nezanevrela. Podala si prihlášku na vysokú a chcela si nájsť nového partnera a otca pre svoju dcéru.

Sestra sa počas štúdií zoznámila s Mirom. Aj ja som si ho obľúbila. Sestra pri ňom vyzerala spokojná. Boli spolu osem rokov. Keď prišiel o prácu, dlho si nemohol nič nájsť. Napokon ho kamarát prehovoril, aby spolu išli do Kanady. Len na pár mesiacov. Ak sa im zadarí, sestra s dcérou za ním prídu. Miro sa na Slovensko už nikdy nevrátil a Lenka nikdy nešla za ním. Neviem, čo sa stalo, nikdy mi nechcela povedať úplnú pravdu. Viem len, že ju to zranilo. V konečnom dôsledku aj vyburcovalo. Veľa času začala tráviť v práci. Zdokonaľovala sa, lepší plat a povýšenie na seba nenechali dlho čakať. Sestra to brala ako kompenzáciu za Mirove opustenie. Bola hrdá na to, že nie je závislá na žiadnom mužovi.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Románik so ženatým šéfom sa mi škaredo vypomstil


Na kamarátovej oslave sa Lenka zoznámila s Janom. Po pár týždňoch oťukávania sa Jano konečne pozval sestru na rande. Po čase to vyzeralo, že opäť našla v živote chýbajúcu rovnováhu. O štyri roky neskôr som už aj čakala, kedy mi Lenka oznámi, že budem družička na ich svadbe. Nedočkala som sa ani ja, ani sestra. Jano dal prednosť mladšej. Lenka miesto toho, aby ju to položilo, začala na sebe opäť makať. Tentokrát nie v práci, zamerala sa na svoje telo. Cvičila, začala sa zdravo stravovať. Vyzerala veľmi dobre a aj si to uvedomovala. Do nového vzťahu sa ale nehrnula.

Po Janovi sestra randila s pár chlapíkmi, ktorí tak ako prišli, tak aj odišli. Chcela som, aby si sestra konečne našla niekoho, s kým bude šťastná dlhšie ako pár týždňov. Nahovorila som ju na internetovú zoznamku. Keď mi však opisovala príhody zo stretnutí, ktoré si s niekým dohodla, chvíľu som plakala od smiechu a chvíľu ďakovala, že je Lenka ešte medzi nami.

Nakoniec zasiahol osud. Sestra išla v sobotu na klasický veľký nákup. Nevládala s taškami prejsť od auta k bráne domu. Pomohol jej okoloidúci pán. Vlado jej odvtedy pomáhala s čímkoľvek a kedykoľvek. Bol to konečne normálny chlap, ktorého si Lenka pripustila k telu. Rozumela som si s ním aj ja. Sestra mala na Vlada len jednu podmienku. Nezačnú spolu bývať, pokiaľ nebude sto percentne rozhodnutá. Vlado súhlasil. Aj tak Lenka u neho trávila každú druhú noc a celý víkend. Sestra bola opäť šťastná. Cítila som, že Vlado nie je typ muža, ktorý sa na ženu vykašle alebo ju zradí. Tentokrát však prekvapila Lenka.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Ako z lacného filmu – manžel mi zahýbal so susedkou


Moja sestra nikdy príliš neholdovala alkoholu. Dala si sem tam večer pohár vínka, v lete pivo na terase. Odkedy bola s Vladom, vždy, keď som ju prišla navštíviť, všimla som si, že na privítanie otvorí fľašu vína. Ja som chodila zväčša autom, a tak celú fľašu stiahla sama. Nikdy predtým to nerobila. Taktiež keď som išla s nimi z času na čas na Vladovu chalupu, sestru som videla v podstate po celý čas len s pohárom v ruke. Vlado bol pritom úplný abstinent.

To, že sestra nejako viac pije som si najprv ani neuvedomovala. Až raz, keď nebola doma a ja som si musela ísť zobrať lyžiarske oblečenie, ktoré som mala ešte odložené u nej. Bola v robote, plánovala som si len zobrať čo som potrebovala a odísť. Nevedela som, kam mi Lenka veci schovala, a tak som musela trocha hľadať. Miesto zelených otepľovačiek a sivých lyžiarok som však našla fľaše od veltlínskeho zeleného a rulandského šedého. Prázdne fľaše na stole v kuchyni, plné v skrini s oblečením, v pivnici za zaváraninami, dokonca aj za práčkou. Nie jedna dve, ale pekných pár kúskov.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Podviedol ma manžel aj mladší milenec!


Nevedela som, čo robiť, a tak som zavolala Vladovi. Chcela som vedieť, či mali u sestry nejakú oslavu alebo nejakú chystajú. Na obe otázky som dostala zápornú odpoveď. Prešla som teda hneď k veci. Vlado bol najprv zarazený, myslel, že zveličujem. Bral moje obavy o Lenku na ľahkú váhu. Rozhodla som sa preto na ňu počkať, kým sa vráti z práce. Všetky fľaše, plné aj prázdne som jej poukladala do kuchyne. Bolo mi trocha trápne hrať sa na policajta pred vlastnou sestrou, ale na druhej strane som sa o ňu bála. Keď Lenka prišla a videla na svojom stole zbierku, za ktorú by sa nemusel hanbiť nejeden vinár, najprv na mňa začala kričať, čo to má znamenať. Povedala som jej, ako som víno našla. Nástojila som, nech mi povie, prečo si alkohol schováva. Nakoniec z nej vypadlo, že nechce prísť o Vlada. Víno jej pomáha sa uvoľniť a nie je v strese z toho, čo ak jej vzťah opäť nevyjde. Na Vladovi jej záleží a toto je spôsob, ako vie byť nad vecou. Vybudovala si kariéru, pekné telo, ale v láske vždy ťahala za kratší koniec.

Sestra mi sľubovala, že má všetko pod kontrolou. Hlavne nech Vladovi nič nehovorím. Nie je alkoholička, veď predsa normálne chodí do roboty a jazdí autom, presviedčala ma. Ja sa však o Lenku bojím. Nevyznám sa v týchto veciach, neviem, kedy už ide o závislosť a kedy je to len akési relaxačné pitie. Svoju sestru som sa rozhodla mať viacej pod dozorom. Posielam ju k psychológovi, dávam jej knihy o vnútornej sile a motivácii. Myslím si, že keď je človek šťastne zadaný, mal by byť opojený len láskou a nenahrázať tento pocit niečím iným.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, TP
Odporúčame