Pravdivý príbeh: Najskôr ma podrazil manžel, o pár rokov aj dcéra

Žena

SITA

Ako čerstvej mladomanželke sa mi nepáčilo, že môj muž bude chodiť každé dva týždne na služobné cesty do Rumunska. Ešte menej som bola spokojná, keď sa nám narodila dcéra. Znamenalo to, že budem na všetko sama. Ak by som bola vedela, že kvôli služobným cestám o muža prídem a skoro aj o dcéru, vlastnoručne by som mu vyfučala kolesá.

S Majom bolo spočiatku všetko skvelé. Zoznámili sme sa na sesternicinej svadbe. Padli sme si do oka. Náš vzťah začal rýchlo naberať na vážnosti. Boli sme mladí, zamilovaní, plní plánov. O svadbe, vlastnom byte, spoločnej budúcnosti. Lenže každý plán niečo stojí. Moja rodina veľmi majetná nebola. Majo tiež pochádzal zo skromnejších pomerov. Ak sme sa chceli postaviť na vlastné nohy, museli sme si pomôcť sami. Vtedy nám do cesty prišiel Majov bývalý spolužiak. Pracoval v zahraničí pre rakúsku stavebnú firmu, ktorá mala svoju filiálku aj v Rumunsku. Ponúkol sa, že vybaví miesto aj Majovi. Mne sa nápad najprv nepáčil. Celé sa mi to zdalo príliš komplikované. Navyše by to znamenalo, že s Majom budeme často od seba odlúčení. S prvou výplatou sa však moje pochybnosti vytratili. Mali sme pravidelný príjem. S mojou výplatou sme sa konečne mohli osamostatniť od rodičov.

Po dvoch rokoch som ostala tehotná. Chcela som, aby Majo v práci požiadal, nech ho preložia na stálejšie miesto. Nevyhoveli mu. A tak som svoje najkrajšie obdobie v živote ženy prežila viac osamote ako s človekom, s ktorým som v tom období mala byť najviac. Aj do pôrodnice ma viezla suseda. Majo bol na polceste v Maďarsku. Tu mali zamestnanci prestupnú stanicu, odkiaľ pokračovali smerom na juh. Tu sa Majo taktiež zoznámil so ženou, s ktorou ma neskôr začal podvádzať a zariaďovať si život zarovno s tým naším.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel sa nedokáže o nás postarať, žijeme z ruky do úst


Zistila som to až po pár rokoch, keď dcéra Alica už navštevovala základnú školu. Vlastne sa mi priznal Majo. Chcel sa rozviesť a začať plnohodnotný život so svojou milenkou. Tak mi to aspoň povedal. Aký život bol podľa neho ten, čo žil s nami, na to mi už odpovedať nevedel.

Pre mňa to bol šok. Zrútila som sa. Musela som ostať doma, nechodila som do práce, medzi ľudí, nikam. S pomocou liekov, mojej pani doktorky a dcéry, som bola po čase schopná ako tak fungovať. Najmä dcéra ma držala nad vodou. Respektíve boj o ňu, keď sa ma Majo snažil opäť potopiť.

Manžel chcel dcéru do svojej starostlivosti. Operoval tým, že ja nie som schopná sa postarať ani sama o seba, nieto ešte o dcéru, ktorá práve išla do puberty. Vedela som, že to nerobí z lásky k dcére, ale z nenávisti ku mne. Nikdy k nej nemal taký vzťah ako ja. Ďakujem tomu hore za to, že na súde mali opačný názor. Dcéra ostala so mnou. Majo však mal nárok stráviť s ňou každý druhý víkend a polovicu prázdnin.

Alici sa sprvu za otcom do Maďarska chodiť nechcelo. Po tom, čo sa prevalila jeho nevera, na neho trocha aj zanevrela. Po čase brala víkendy u neho ako povinnú jazdu. Neskôr to bolo už dobrovoľné, dokonca sa začala tešiť. Prekvapilo ma to. Priznám sa, že som trocha začala žiarliť. Myslela som, že si ju Majo kupuje darmi. Vždy sa vrátila s novým oblečením alebo darčekom. Ja som na podobné výdavky peniaze nemala.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Som asi slabá, celý život zostávam v nešťastnom manželstve


Cez leto som sa rozhodla predsa len niečo si našetriť a zobrať Alicu k moru na nejaký pekný last moment. Malo to byť pre ňu prekvapenie, keď sa vráti od otca. Dva dni pred svojím príchodom mi však zavolala. „Mami, ostávam u otca o dva týždne dlhšie. Nemusíš sa báť, nič mi nechýba,“ šveholila veselo do telefónu. V tej chvíli mi povolili nervy. Vykričala som jej, aká je nevďačná a zapredajná dcéra. Nech si pokojne ostane u Maja aj navždy. Chúďa Alica takúto reakciu nečakala. Rozplakala sa a zložila telefón.

Alica sa doma neukázala celé leto. Na sms správy odpovedala len úsečne. Bola som nešťastná. Najhoršie, že za všetko som si mohla sama. Myslela som si, že Majo dcéru zmanipuloval a ja som o ňu nadobro prišla.

Keď sa dcéra po prázdninách vrátila ku mne, atmosféra v byte bola hustá. Mali sme tichú domácnosť, veľmi sme sa nebavili. Nedokázala som to vydržať. Sadla som si s ňou a snažila sa vysvetliť, ako som sa vtedy cítila. Alica sa mi tiež s niečím priznala. V Maďarsku sa jej zapáčilo tak veľmi z jednoduchého dôvodu. Na rodinnú oslavu pozvala Majova družka všetkých svojich príbuzných. Tu sa Alica zoznámila s jej bratom Vladom, s ktorým si padli do oka. Akoby som videla seba a Maja, keď sme sa zoznámili, tak jej žiarili oči, keď mi o ňom rozprávala. Do konca leta bývala s ním. Otec neprotestoval. Zas až tak veľmi so svojou dcérou tráviť čas netúžil. Najmä po tom, čo so svojou družkou čakali prvého syna. Aj všetky dary, čo som si myslela, že má od neho, dostala Alica od svojho priateľa. Bála sa mi povedať, že celý čas bývala u Vlada. Myslela si, že jej vzťah zakážem .


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéra zneužíva moju dobrotu, nemám srdce ju vyhodiť


Rátala som, že s nástupom do školy Alicina letná láska vyprchá. Tí dvaja to ale mysleli vážne. Dcéra trávila každú voľnú chvíľu v Maďarsku s Vladom. Búrili sa vo mne dve polohy. Chcela som, aby bola moja dcéra šťastná. Nemohla som sa ale preniesť cez to, že ju pomaly strácam. Nevadilo by mi, keby si našla chlapca doma. Ak by aj spolu bývali, mohla by som ju kedykoľvek navštíviť. Prekážalo mi, že ak jej láska s Vladom vydrží, bude môcť byť oveľa viacej aj so svojím otcom.

Nakoniec prišlo to, čoho som sa najviac obávala. Alica sa po maturite rozhodla, že sa k Vladovi nasťahuje. Jej rozhodnutie sa mi nepáčilo. Nevedela som si život, keď bude odo mňa tak ďaleko, predstaviť. Musela som si však nakoniec zvyknúť. Alica mi pravidelne zo svojho nového domova voláva. Osobný kontakt to však nenahradí. Pravidelne ma tiež voláva k nim na návštevu. Zatiaľ odmietam, hoci jej nikdy nepoviem príčinu. Nechcem spoznať človeka, ktorý je rodina so ženou, ktorá mi ukradla manžela. A tiež odlákala dcéru. Nebyť jej, Alica by nepoznala ani Vlada a všetko mohlo byť inak.


Poznáte podobný príbeh aj vy? Ako by ste situáciu vyriešili? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: SITA, SITA, HM
Odporúčame