Pravdivý príbeh: Neuveriteľné, mladučkú priateľku podvádza so staršou milenkou

Muž

thinkstockphotos.com

Spokojný môže byť človek, ktorý má dobré vzťahy v rodine, aj medzi kamarátmi. Patrím k takým i ja. Dlhé roky šťastne ženatý, a tiež šťastný s priateľmi, s ktorými sa poznám o pár rokov viac ako s manželkou. I keď v partii k nám ľudia pribúdali, ubúdali, sme štyria chlapi také zdravé jadro. Smejeme sa zo seba, že to spolu ťaháme tiež ako v takom manželstve.

Zažili sme jeden druhého svadby, u niektorých aj rozvod, narodenie detí, situácie veselé i menej radostné. Spolu sme to dotiahli až po krízu stredného veku. Teoreticky som o nej počul habadej. Najmä od mojej manželky, ktorá ma zásobovala informáciami z mužského sveta, paradoxne získaných zo ženských časopisov. V praxi som ju však na vlastné oči aj zažil.

Ja som si v jeden moment povedal, že chcem motorku. Jazdil som ako mladý, vždy som vedel, že sa raz k jazdeniu vrátim. Kamarát Miro asi krízu ani nemal. Jediný výstrelok u neho bol, že začal chodiť na ryby, pretože mohol byť často a dlho preč z domu, keď mu už žena liezla na nervy. Tretí z partie, Tomáš, sníval, že si z dedičstva, ktoré mu otec zanechal, otvorí v meste podnik. No a učebnicový príklad toho, čo vie spraviť muž v kríze, bol Peter. Našiel si milenku, mladšiu o osemnásť rokov. O rozvod nepožiadal. Počkal, kým mu na všetko manželka príde a požiada oň sama.

To bol celý Peter. Hlavne sa nenervovať, ale všetko riešiť v stave piánko. Väčšinou to znamenalo, že sa nervujú všetci okolo, ale to jemu nevadilo. Vyzeral, že po boku Adriany omladol o desať rokov. Nový vzťah si nevedel vynachváliť. Mladá mu nerobila scény, nič po ňom nechcela a to Petrovi po niekoľkoročnom talianskom manželstve vyhovovalo.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Milenku mi poradili vlastné deti – poslúchol som a som rád


Adriana mala kopec koníčkov, a tak sa s Petrom vídavali hlavne večer. Nič na tom nezmenil ani fakt, keď začal Peter s Adrianou bývať. On bol pol dňa v robote, pol dňa na cestách. Ona išla z roboty na cvičenie, za kamarátkami, do druhej roboty. Aj sme sa Petrovi divili, načo mu je taký vzťah. Mohli ostať milencami, manželka by nič nezistila a všetci by boli spokojní. Peter bol ale rád so všetkým tak, ako to bolo, tak sme už do neho viacej nerýpali. Navyše vždy, keď som ich videl, pôsobili spolu vyrovnane a šťastne.

Čas plynul, Petrov rozvod bol pomaly zabudnutá záležitosť. Začala byť aktuálna iná téma. Tomášove bistro. Náš kamarát sa odmietal vzdať svojho sna a bol odhodlaný si otvoriť svoj vlastný podnik stoj čo stoj. Strávili sme u neho nejeden víkend, keď sme mu pomáhali prerábať, maľovať, nosiť, odnášať, ale výsledok stál za to. Ako odmenu usporiadal otvárací večierok pre všetkých, ktorí mu držali palce.

Konečne sme sa stretli aj ako partia v uvoľnenej atmosfére. Prišli sme s manželkami, akurát Petrova Adriana musela ostať v druhej práci. Bol som aj rád, medzi našimi ženami nebola veľmi obľúbená. Peter sa netváril, že by smútil. Bavil sa, smial, popíjal a dokonca tancoval. Posledný záber na neho si pamätám, ako na parkete zvŕtal známeho mamu. Potom som ho už nevidel.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manžel ma podvádza – a ja ho nedokážem opustiť


O týždeň sme sa všetci štyria stretli na tenise. Po športovom výkone, pri chladenom pivku, bavili sme sa o bežných témach ako zvyčajne. Z Petra odrazu vypadlo, že si na párty užil s tou mamou nášho známeho. Robili sme si z neho  žarty, že to sme všetci mohli vidieť. Peter veci uviedol na pravú mieru. Spolu odišli k nej domov a až tam sa začala pravá zábava. Ja aj ostatní sme boli z tejto informácie skôr znechutení. Povedal som Petrovi, že je vôl. Doma má mladú babu, ktorú by mu mohli závidieť a on ju podvedie s niekým, kto môže byť skoro jeho mamou. Petra sa to nedotklo. Naopak, priznal sa, že ak bude možnosť opäť sa s dotyčnou stretnúť, nezaváha. Nechápali sme to – na svoj vek síce nevyzerala, ale predsa.

Peter už pár príležitostí na stretnutie mal. Vždy, keď je u Tomáša nejaká väčšia oslava, príde tam aj kamarátova mama, nenápadne sa vyparia a idú si užiť. Peter preto radšej s Adrianou na tieto akcie ani nechodí. Ako hovorí, načo ťahať drevo do lesa. Ani mne ani ostatným parťákom neprináleží vynášať nad našim kamarátom súdy. Bol síce niekoľko týždňov témou našich rozhovorov číslo jeden, ale stále je to náš starý dobrý kamarát Peťo. Keď on môže v noci pokojne spávať, to čo robí so svojím milostným životom je jeho vec.


Poznáte podobný príbeh? Čo by ste robili na mieste čitateľky vy? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, NL
Odporúčame