Pravdivý príbeh: Nevera, alkohol, ale aj láska – zažila som v živote všetko

žena

profimedia.sk

S prvým synom Jakubom som ostala tehotná v devätnástich. S otcom dieťaťa to bola láska na prvý pohľad. Tóno bol veľký fešák. Navyše na svoj vek aj veľmi zodpovedný. Chcel si ma vziať a postarať sa o nás. Už čoskoro po svadbe som však zistila, ako veľmi som sa v ňom zmýlila. Nech sa Tóno snažil tváriť ako dospelý koľko chcel, svoju nevyspelosť nepoprel. Viac ho začali zaujímať diskotéky a iné dievčatá. Jakub nemal ešte ani rok a už nás rozvádzali.

Ostala som slobodnou mamičkou, ale na lásku som nezanevrela. Aj keď príležitostí na zoznámenie veľa nebolo, vo večernej škole som spoznala Juraja – rozvedeného tridsiatnika. Vekový rozdiel nám neprekážal. Začali sme sa stretávať aj mimo školských lavíc. Imponovalo mi na ňom, aký je rozhľadený. Náš vzťah prirodzene prerástol do svadby po dvoch rokoch. Krátko na to som ostala tehotná. Matej bol plánované dieťa. Škoda, že šťastie s jeho otcom som si naplánovať nedokázala.

Juraj sa až priveľmi často rád pozeral na dno pohárika. Spočiatku, keď si vypil, bol neškodný. Vrátil sa domov z krčmy a išiel rovno do postele. Po čase však začal byť agresívny. Vydržala by som, ak by sa jeho hnev týkal len mňa. Keď ale začal byť zlý aj na deti, to bola pre mňa posledná kvapka. Ušla som k mame. Juraj sa ma síce snažil odprosiť, ale nezlomil ma. Vedela som, že naše manželstvo by malo podobný scenár ako moja mama s otcom. Bol tiež alkoholik. Mama ale nemala toľko síl čo ja, aby od neho aj s nami odišla. Za vzťahom s Jurajom som spravila hrubú čiaru. Mama mi dovolila bývať u nej, kým sa nespamätám a nepostavím sa ako tak na vlastné nohy.


Mohlo by vás tiež zaujať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Začala som robiť čašníčku v jednej reštaurácii. Práca to nebola platená bohvieako, ale bavila ma. Aj keď s deťmi mi pomáhala mama, pracovný čas mi po čase prestal vyhovovať. Striedanie krátkych a dlhých týždňov bolo namáhavé skombinovať so starostlivosťou o dve malé deti. Majiteľ  reštaurácie bol veľmi ústretový. Dohodli sme sa, že ma dá do kuchyne. Síce za menej peňazí, ale s lepším pracovným rozvrhom. Tu som sa zoznámila s Tomášom. Dlho som si ho nevšímala. Zato on bol zo mňa úplne mimo. Dvoril mi, ja som ho zanovito odmietala. Nakoniec ma prehovoril na jedno rande. Vôbec sa mi nechcelo. Súhlasila som, dúfajúc, že mi dá po ňom už konečne pokoj. Sama som bola prekvapená ako naše stretnutie dopadlo. Veľa sme sa nasmiali. Tomáš bol milý a pozorný. Netlačil na mňa. Vedel, že mám za sebou dva nevydarené vzťahy. Postupne sa mi dostával pod kožu a ja som si na neho zvykla. Stal sa z nás pár. V práci to však nerobilo dobrotu. Tomáš bol v reštaurácii kratšie ako ja. Dal teda výpoveď a našiel si iné miesto.


Mohlo by vás tiež zaujať: Pravdivý príbeh: Mladší milenec mi vlial do žíl čerstvú krv


Aj keď som Tomáša milovala, nechcela som tentokrát veci unáhliť. Brali sme sa až po troch rokoch. Dovtedy sme spolu ani nebývali. Ak sa hovorí, že čím je človek starší, tým je skúsenejší, tak u mňa to bolo naopak. S vekom som sa čoraz viac sklamala. Tomáš bol vrcholom. Na mojich synov bol veľmi prísny. Kým sme nemali spoločnú domácnosť, nevšimla som si to. Všetko sa zmenilo, keď som sa k nemu nasťahovala. Chlapcom pripravil denný režim, ktorý museli presne dodržiavať. Ak sa niekde omeškali alebo niečo zle spravili, nastupovali tresty. Myslela som si, že s narodením nášho spoločného dieťaťa sa Tomáš zmení. S narodením Andreja sa aj zmenil. K horšiemu. Nedalo sa nevšimnúť si ako Tomáš nášho spoločného syna uprednostňuje. Andrejovi odpúšťal veci, ktoré by u mojich synov ťažko prešli. Nemusel jesť, čo mu nechutilo, chodiť na krúžky, ktoré ho nebavili. Keď bol starší, nemusel pomáhať s domácimi prácami.

S Tomášom sme sa často kvôli výchove hádavali. Mal však svoju hlavu a názor, ktorý pokladal za jediný správny. Som človek skôr ústupčivý a naozaj som sa snažila aby naše manželstvo vydržalo. Po dvanástich rokoch však nás vzťah stroskotal. Nebolo to len pre jeho správanie. Prišla som mu na to, že si našiel mladšiu milenku.


Mohlo by vás tiež zaujať: Pravdivý príbeh: Muž môjho života sa počas nášho vzťahu tajne oženil s inou!


Bola som sama, s tromi deťmi, ktoré mali troch otcov. Na výživu mi pravidelne prispieval jedine môj prvý manžel. Žili sme z ruky do úst. Blížili sa Andrejove narodeniny, o pol roka Vianoce. Potrebovali sme peniaze. Obvolala som všetky svoje staré známe a kamarátky. Naďa, spolužiačka zo strednej, chcela odísť zo svojej roboty. Robila v kuchyni v jednom penzióne. Miesto mi dohodila. Tešila som sa najmä na pravidelný príjem. Pri práci tiež človek nestíha myslieť na trápenia, ktoré má. Netušila som, že táto práca mi od základov zmení život. Bol to prvý rok, ktorý som v penzióne pracovala, keď som sa zoznámila s Tiborom. Býval v Brne, na Slovensko chodil každý rok na hrob svojich rodičov. Bol strašne urozprávaný, veselá kopa, s každým chcel byť kamarát. V penzióne ho už všetci poznali, vždy sa ubytoval u nás. Zaujímal sa, čo sa v penzióne za rok od jeho poslednej návštevy zmenilo. Keď som ho zbadala, akoby ma zasiahol blesk. Išla som na ňom oči nechať. A zdalo sa, že aj Tibor na mne.

O týždeň prišiel Tibor opäť. Dôvodom jeho návštevy som bola tentokrát ja. Môže to znieť ako z najlacnejšieho filmu z červenej knižnice, ale zamilovali sme sa do seba. Tibor ma prehovoril, nech sa zbalím a odídem s ním do Čiech. Čo som sa napočúvala kamarátok aká som bláznivá. „Buď ťa zabije alebo deti predá na orgány,“ nariekala moja mama. Ja som sa však naozaj zbalila a aj so svojimi tromi deťmi odišla za Tiborom. Do dvoch mesiacov sme mali svadbu. Bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Doteraz sme spolu a šťastní. Môžete s človekom byť aj dvadsať rokov a zistiť, že je to ten pravý. Mne život trikrát namiešal zlé karty. Na štvrtýkrát som hrala vabank a konečne som trafila jackpot.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: profimedia.sk, profimedia.sk, JH
Odporúčame