Pravdivý príbeh: Nevera a rozvod otrasnú švagrinú nakopli, dnes je z nej kočka

Žena

thinkstockphotos.com

Ak by som v slovníku k pojmu alfa samec hľadala fotku, zaručene by to musel byť môj brat. Typický macho, ženami obletovaný, mužmi obdivovaný. Vedel byť gentlemanom k ženám a zároveň kamarát do dažďa pre svojich známych.

Počas študentských rokov mu internátnou posteľou prešlo veľa dievčat. Po škole si dal od ženského pohlavia na chvíľu pauzu a naplno sa začal venovať kariére. Teda presnejšie rozhodol sa, že si na seba bude zarábať sám. Tomáš dostal dobrý nápad, neváhal začať od nuly a založil si čistiacu firmu. Nebolo to zlaté teľa, ale vyžil z toho, pomaly si najímal ďalších a ďalších pracovníkov, pretože objednávok bolo čoraz viac a viac. Po čase si konečne mohol peniaze aj trocha užiť a ruka v ruke s úspechom sa vrátil k svojmu predošlému životnému štýlu „čo predo mnou neutečie na strom, nie je v bezpečí“.

O to viac sme boli všetci šokovaní, keď nám Tomáš doniesol ukázať Petru. Niečo mi naznačoval už dlhšie, že niekoho stretol a je to špeciálne, ale čakala som skôr niekoho v štýle Andrei Verešovej ako Marfy z Mrázika. Neviem kam sa podel bratov štýl a jeho nároky na partnerku, ale Peťa bola ďaleko čo i len od priemeru jeho predošlých známostí. Postava neforemná, obliekanie otrasné. Myslela som si, že má snáď dobré srdce a bratovi ukázala aj inú ako povrchnú cestu orientovať sa len na vonkajšiu krásu. Ale Petra mala od dobrého milého dievčaťa ďaleko. Bola to rafika ako vyšitá. Tá vedela len sekírovať a bolo jej jedno, či to robí za zavretými dverami, alebo pred nami a rodinou.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Mal som všetko, bol som však neverný a dnes nemám nič


No čo už. Ani ja ani mama sme z Tomášovho výberu nadšené neboli, ale zhodli sme sa v tom, že možno takú ženu môj brat potrebuje. Lenže o čo viac šúchal nohami doma, o to bol nepríjemnejší v práci. Svoje udupávané ego si začal vybíjať na svojich podriadených. Viem to, lebo som bola jednou z nich. Aj keď na mňa si nedovolil, novú účtovníčku, ktorej môže bezhranične veriť, by asi ľahko nenašiel. Bolo ale bežné, že svojim zamestnancom nadával, akí sú neschopní, strápňoval ich pred ostatnými, vyhrážal sa výpoveďami. Alebo rovno zo dňa na deň niekoho vyrazil, pretože deň predtým ho Petra kibicovala o čosi viacej.

Napokon si môj brat vybral tú jednoduchšiu cestu. Miesto toho, aby sa s Petrou rozviedol, začal si s inými ženami. Bál sa, ak by prišlo k rozvodu, žena by ho pripravila o dcéru.

Lenže Petra nebola padnutá na hlavu. Tomášovi pravidelne kontrolovala telefón a nech si dal brat akokoľvek pozor, na nevery mu prišla. Prvú mu, aj keď s krikom, odpustila, pri druhej pohrozila a po tretej podala žiadosť o rozvod ona sama.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Môj partner žil okrem mňa s ďalšou ženou


Priznám sa, že v rodine sme sa potešili. Petru sme v obľube nemali a Tomáš sa konečne mohol stať opäť chlapom akým býval a nie zakomplexovaným tajtrlíkom. S Petrou sa dohodli na striedavej starostlivosti. S nami kontakty úplne prerušila, čomu sa ani nedivím.

Po necelom roku u nás otvorili nové fitness centrum, ktoré som začala pravidelne navštevovať. Jedného dňa som nestihla svoju obľúbenú hodinu a išla som na inú. Zažila som menší šok, keď som sa tam stretla s Petrou. Obe sme sa zaregistrovali, ale odignorovali. No ja som z Petry nemohla spustiť zrak. Bola to úplne nová žena. Schudnutá, vyšportovaná a aj napriek hodine fyzickej námahy upravená. Oveľa väčší šok bol, keď po hodine Petra ku mne prišla a priateľsky ma pozdravila. Bolo mi trápne si ju nevšímať, prehodili sme spolu zopár slov. Pýtala sa, kedy chodím cvičiť ja a na ďalšiu hodinu dokonca prišla.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Najskôr ma podrazil manžel, o pár rokov aj dcéra


Opäť sme sa začali baviť. Bola to však úplne iná Petra, na akú som si pamätala ja. Plná energie, milá, priateľská. Začali sme sa pravidelne stretávať na cvičení. Naše konverzácie sa po tréningu predlžovali, až sme nakoniec skončili na káve. Z Petry sa vykľula fajn osoba. Chcela som vedieť, čo stojí za takou úžasnou premenou. Petra sa mi rovno priznala, že môj brat. Zistenie, že Tomáš hľadá pochopenie v náručiach iných žien ju nakoplo. Nemohla môjmu bratovi už naďalej veriť, chcela sa ale zmeniť ona sama a neurobiť rovnaké chyby aj v ďalšom vzťahu. Začala čítať rôzne knihy o sebapoznaní, vnútornej energii a v neposlednom rade sa začala o seba starať. Pozitívny výsledok na seba nenechal dlho čakať a Petre opäť začali dvoriť muži.

Nikdy by som si to nebola pomyslela, ale s Petrou sme si sadli a dokonca sa z nás stali priateľky. Čo je najabsurdnejšie, môže za to jej otrasná predošlá povaha a rozvod s mojím bratom. Stále chodíme spolu cvičiť, aj na nákupy alebo do kaviarne. Viem, že bratovi nemôžem povedať, o čo prišiel, pretože by sa nič z toho nestalo, ak by tí dvaja ostali naďalej spolu. Niekedy aj zlá skúsenosť z nás môže urobiť lepšieho človeka a Petra je toho jasným dôkazom.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, HJ
Odporúčame