Pravdivý príbeh: Nevesta nás podrazila – pripravila nášho syna o byt

žena

sita

Nášmu jedinému synovi Karolovi sme sa snažili dať ako rodičia dobrú výchovu. Jeho život však bol ako na sínusoide. Raz hore, väčšinou dole. Až kým nestretol Majku, svoju ženu. Brali sme ju akoby to bola naša vlastná dcéra. Milujúca manželka, pozorná nevesta. Všetka láska a sympatie sa rozplynuli, keď prišiel do hry majetok.

S manželkou sme dlho deti mať nemohli. Napokon, tesne po mojich tridsiatych piatich narodeninách sa nám narodil Karol. Bol doslovne vymodlené a vyprosené dieťa. Všetko ho zaujímalo, mal rád prírodu. Najradšej chodil so mnou na ryby.

Žiaľ, na strednej škole sa dostal pod zlý vplyv partie, ktorá nemala u nás na sídlisku najlepšiu povesť.  Zachutili mu alkohol a automaty.  Karol chodil čoraz častejšie poza školu. Čas trávil v herni. Školu ani nedokončil. Vyhodili ho. Keď nám začali miznúť z bytu veci a Karol býval čoraz viacej agresívnejší, dali sme mu ultimátum. Buď sa pôjde liečiť, ale pôjde z domu. Z liečenia sa vrátil ako nový človek. Dlho mu to však nevydržalo. Opäť spadol do kolotoča alkoholu a hazardných hier, po ktorom prišlo ďalšie liečenie. Po treťom pobyte spoznal Majku. Jej brat sa tiež liečil zo závislosti. Karolov príbeh jej nebol cudzí. Neodsudzovala ho za to. Brala ho takého, aký bol. Zaľúbili sa do seba a začali sa stretávať.  Majka mala na Karola zázračný vplyv. Kvôli nej si dokončil školu. Našiel si prácu a konečne začal nosiť domov nejaké peniaze do spoločnej kasy.  Po dvoch rokoch sa vzali a narodila sa im Sandra.


Mohlo by vás zaujať:  Pravdivý príbeh: Ľudská chamtivosť niekedy naozaj nepozná hranice!


Všetko bolo dokonalé, kým Karola nevyhodili z roboty. Miesto toho, aby si čo najskôr našiel niečo nové, upriamil sa na to staré, čo už poznal a prinieslo mu toľko skvelých, aj keď márnivých momentov. Automaty a chľast. Ani neviem koľko krát sme Majku s dcérou u nás v noci prichýlili, keď Karol dostal opäť rapeľ. Vždy mu odpustila. Až raz aj jej pretiekol kalich trpezlivosti. Ďalej už Karolove správanie tolerovať nemienila.  Musela brať ohľad aj na Sandru. Karol prosil, ľutoval, žobronil o ešte jednu šancu. Ako dôkaz, že to myslí vážne prepísal na Majku byt, v ktorom bývali a ktorý sme mu my so ženou kúpili. Majka mu napokon prepáčila, ale scenár s Karolovou závislosťou sa opakoval.

Majka podala žiadosť o rozvod. Chápali sme ju. Keď si Karol vypil, nevedel som s ním rady ani ja sám, hoci som vážil o tridsať kíl viacej.  Môj syn sa však rozvádzať nechcel za žiadnu cenu. Chcel nám všetkým dokázať, že konečne zvládne žiť plnohodnotný život. Sám povedal, ak by opäť zlyhal, radšej skočí z mosta. Vybavili sme mu liečenie v Čechách. Bolo to síce ďalej od domu, ale zariadenie malo za sebou veľmi dobré výsledky.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Materstvo v štyridsiatke nemusí byť to pravé


Karol nastúpil a stalo sa to, v čo sme už ani nedúfali. Po pol roku vyzeral  náš syn zasa ako náš syn. Pamätám sa, ako sa tešil, že sa bude môcť vrátiť k rodine. Realita však bola iná. Majka už o Karola nestála. Stále trvala na rozvode. Bál som sa, že ho táto skutočnosť položí na kolená. Musel však niečo tušiť už počas liečenia. Majka  za ním bola počas celého pobytu len raz. Ako sa ukázalo, všetky informácie o Sandre, ako sa jej darí, ako vyzerá, mal iba od nás. Psychicky sa pripravoval na najhoršie, aj keď dúfal v to najlepšie. Respektíve v to normálne, aby žili a fungovali opäť ako rodina.

Môj syn si myslel, že Majka si nápad s rozvodom rozmyslí. Išiel bývať na ten čas k nám. Vybavil som mu brigádu u nás vo firme. Aspoň som mal Karola pod dozorom. Po šiestich mesiacoch nám bolo jasné, že Majka svoju žiadosť o rozvod nestiahne. Karol vyzeral byť nešťastný, ale zmierený. Vedel, že si za to môže aj sám.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Môj muž miluje alkohol – mám s ním zostať alebo nie?


Stále býval u nás. Chcel som vedieť kedy sa Karol nasťahuje späť k sebe a ako doriešili bývanie s Majkou. Nechcel som vyzerať ako hyena, ale v dvojizbovom byte sme bývali traja dospelí ľudia a začali sme sa o seba trocha potkýnať. „Byt som prepísal na Majku,“ odpovedal mi vecne môj syn. „Zaslúžila si to, prešla si so mnou všeličím.“ Neveril som vlastným ušiam: „Karol, veď do toho bytu sme vrazili všetky naše úspory. Kvôli tomu bytu sme vymenili náš veľký za tento.“ Videl som na Karolovi, že je mu to jedno. Ťažili ho výčitky z minulosti. Zároveň sa bál, že by mu Majka bránila sa stretávať s dcérou, ak by si na byt robil zasa nárok. Rozhodol som sa teda, že sa s Majkou porozprávam ja. Určite som nechcel, aby skončila na ulici, ani aby sa hneď zbalila a odišla. Chcel som sa skôr dohodnúť, aby byt predala. Suma by sa rozdelila medzi ňu a Karola a každý by si mohol dovoliť s pomocou blízkych aspoň malú garsónku. Majka ma však takmer vysmiala. „Zoli, ten byt mi dal Karol. Patrí mi, aj za to, že som pri vašom synovi stála aj v tých najhorších časoch.“ Na moju ponuku byt predať reagovala ráznym nie a viac sa odmietla baviť.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéra zneužíva moju dobrotu, nemám srdce ju vyhodiť


Aj po roku je situácia stále rovnaká. Karol býva u nás, Majka sama s dcérou v trojizbovom byte. Nechce s nami o tejto veci komunikovať. Syn zasa nechce byť ten, kto na ňu tlačí. Je rád, že sa môže vídať s dcérou. Dokonca aj naša rodina sa rozdelila na dva tábory. Môj brat so ženou si myslia, že by mal celý byt ostať Majke. Vytrpela si s Karolom svoje a toto je aspoň aká taká odmena. Naopak moja švagriná je ako ja presvedčená, že Majka k bytu prišla v čase, keď môj syn nebol pomaly ani svojprávny a mali by si sumu z jeho prípadného predaja rozdeliť. Veľmi by som chcel, aby sa celá vec vyriešila a naše vzťahy s nevestou by boli ako predtým. Žiaľ tam, kde nie je vôľa, nie je ani cesta.


Ako by ste v podobnej situácii reagovali vy? Poznáte podobný životný príbeh? Napíšte svoje skúsenosti do diskusie v vyhrajte niektorú z cien v našej súťaži alebo nám ho celý pošlite na plnielanu@plnielanu.sk a prečítajte si ho v tejto sekcii možno už nabudúce

Zdroj: sita, sita, ZH

0 odpovedí na “Pravdivý príbeh: Nevesta nás podrazila – pripravila nášho syna o byt”

 1. Jasne, takze nevesta s vnuckou sa maju tlacit v garsonke, ked vam trom je 2 izbak maly. Super, radsej si priznaj, ze ti syn zavadzia a chces mat v starobe klud a nie syna, ktory je casto problemovy. Byt nevestou, tak prepisem byt na dceru, s dozivotnym pravom byvania a dedko uz nebude moct povedat ani krive slovo

 2. Buď rád, že ten byt má aspoň Majka s Tvojou vnučkou. Kludne sa mohlo stať, že by Karol ten byt prepil, prehral a skončili by všetci na ulici. Myslím, že je to takto lepšie. A určite vieš veľmi dobre čo si Majka prežila s Tvojím synom. Myslím, že nebolo toho málo a nemala to ľahké.

 3. Prekvapuju ma vase reakcie. Aj my sme dcere sporili na byt, vsetky nase uspory sme do toho dali, jej manzel neprispel nicim, ani jeho rodina. Nemyslim, ze je fer, aby vsetky -NASE – nie dcerine – uspory skoncili u jej manzela len preto, ze by sa staral o nasu vnucku. Jednoznacne by sa mali rozdelit na polovicu a to este moze byt strana, ktora do toho nic neprispela, rada. Mrzi ma, ze manzelstvo v pribehu dopadlo zle, ale na druhej strane, vedela, koho si berie. Bola to aj jej hlupost a naivita.

 4. Čo tu riešite? Váš syn je darebák, už si to konečne priznajte. Načo by mu bol byť? Veď aj tak by ho prehral v automatoch alebo predal za drogu. Je to Vaša vnučka a buďte tradi, že máte takú nevestu akú máte a že sa tiež nedala na drogy, ale slušne žije a vychováva vám Vašu vnučku. Takže sa s ňou zmierte a berte to tak ako to je. Váš syn bývať sám nemôže. Pochopte to už.

 5. Nedalo by sa s nevestou dohodnúť aspoň na výmene bytov? Vy sa nebudete tlačiť v malom a jej je troj-izbák priveľký. O všetkých bude postarané. Keď pôjdete do extrému, vzťahy sa pokazia a nebude sa to dať už vrátiť.

 6. „Eva“ velmi dobre a vystizne napisala !!!!!!!!! SUHLAS !!
  „Je to Vaša vnučka a buďte tradi, že máte takú nevestu akú máte a že sa tiež nedala na drogy, ale slušne žije a vychováva vám Vašu vnučku. Takže sa s ňou zmierte a berte to tak ako to je. Váš syn bývať sám nemôže. Pochopte to už. “

  Ale to co napisal „Peter“ bude asi to najoptimalnejsie riesenie !!!!!!!!!!

 7. Dostala to čo potrebovala – dieťa a zabezpečenie, teraz ho už Majka, až na platenie alimentov vôbec nepotrebuje. Načo by jej bol. Chlapi, dávajte si veľký pozor, ja som už počul toľko príbehov, keď manželka vyhodila chlapa z jeho rodičovského domu. Žena použije svoje zbrane, aby sa majetky prepísali na jej deti a potom sa môže kľudne rozviesť. Oni to dlhodobo plánujú, žiaľ dosť chlapov je nepoučiteľných. Syn v príbehu sa zachoval ako blbec a znova začína od nuly. A hlavne si dávajte bacha na tieto mamičky s deťmi s bytmi, domami a chatami.

 8. Alenka, Ty si chudera, morálku nemáš Ty, ži Ty s ožranom, a nech to deti vidia ten humbuk čo dokáže robiť ožran. Klaniam sa neveste, že to vydržala….

 9. Pre Majku.Kto ti kazal prispievat dcere na byt.Nema kazdy tu moznost financne pomoct.Bud si to robila nezistne pomoct mladym a nie teraz vykrikovat ze ste davali vsetky vase uspori.Esteze nemam taku svokru ako si ty.Radsej si mala dcera nasetrit sama zobrat uver,a nie aby si jej prispela.

 10. Nevesta si zaslúži, čo má. Vzala si ho z lásky, starala sa oňho z lásky, …. Váš syn si nezaslúži ani ju, ani dcérku. Každý chrapúň, ktorý dokáže vyhnať ženu s malým dieťaťom z bytu, len preto, že sa nevie kontrolovať je úúúúúúúúúúúúúbohý!!!!!! Vaša nevesta je férová žena, ktorá manželovi nezapiera jeho práva. Ale tiež mal zvážiť dokedy mu tie jeho výstrelky bude tolerovať.
  A vy otecko! Mali by ste sa hanbiť!!! Naozaj nevidíte, čo za dieťa máte doma??? je to dospelý nezodpovedný chlap, tak ho prestaňte chrániť a pochopte, že nevesta urobila to najlepšie, čo mohla. Neviem koľko rokov to s ním vydržala, ale klobúk dole, ja by som ho vykopla už po roku!!!

 11. čudujem sa rodičom, že mu kúpili byt a vedeli, že nie je schopný samostatne fungovať. Nič nedokázal, iba padal z problému do problému a odmenou mu bolo to, že nemusel ani prstom hnúť aby sa pričinil o vlastnú strechu nad hlavou. Rodičia mali byt nechať na seba-a nie prepísať ho na nezodpovedného človeka. čo si mysleli, že bude naň dávať do konca života pozor? Takto sa chceli zbaviť svojej zodpovednosti? môžu byť radi že byt neprehral v automatoch…

 12. Este ze mala nevesta tolko rozumu a zodpovednosti a byt sa napisal na nu v casoch ked boli problemy s jej muzom.Dnes by uz boli bezdomovci vsetci traja a nebolo by sa o co hadat:(
  Musi to byt velmi silna osoba ak vydrzala tolko odpustat a dufat ze sa to zmeni.Zbytocne premarnene a bolave roky pri takom manzelovi jej uz aj tak nic nenahradi.

 13. Tá vypočítavá Maja to dobre zahrala – buď rozvod, alebo prepíšeš byt na mňa a potom sa udobríme, bude všetko po starom. Samozrejme podala to rafinovanejšie. Ťuťko na to skočil, veď čo ľahko prišlo ľahko odišlo.
  Majku neľutujte, sama si ho vybrala, ženy majú radi nadsamcov, akčných frajerov s ktorými nie je nuda no a ako bolestné má zadarmo 3 – izbový byt.
  Karola vyprášte z rodičovského bytu niekde do podnájmu nech si váži peniaze.
  No a vy rodičia máte o jednu skúsenosť viac.

 14. Je to rodinna tragedia, no stavaju sa aj horsie veci, hlavne nech sa syn da do poriadku a nevrati sa k zavislosti. Jasne ze Vas to mrzi, ale tak v tom byte byva aspon Vasa vnucka, problem bude ak si najde dalsieho chlapa, ktory sa do toho bytu nastahuje k nej, to Vas to bude asi zozierat najviac. Syna nelutujte, aj ked sa to neda, lebo je to syn, no skutocne si moze za to sam, mal by ist vlastnou cestou, trebars skusit zahranicie, osamostatnit sa, len ci je na to dostatocne silny? obavam sa ze nie a neprajem Vam to, no myslim, ze sa k tomu po case vrati opat…a asi to vie aj jeho byvala. byt mal darovat na syna a on mal byt porucnik so zvolenim sudu, no zda sa, ze nikdy nerozmyslal…

 15. Trošku ľutujem rodičov.Majka dobre vedela ským dieťa splodila a ským žila.
  Neodpustím si poznámku,že sa jej to v hlavičke určite vopred ukladalo.
  Není mi jasný právny vzťah prepisu bytu ale pokiaľ to bolo darovacou zmluvou,šanca u súdu určite bude a nie primalá.Ak je však kupno-predajná zmluva,tak zbohom bytík.

 16. rodičia zo slepej, opičej lásky dobrovoľne a bez nejakých podmienok darovali byt synovi, ktorý s ním nakladal ako so svojím majetkom a tak sa stalo, že SYN prepísal byt na svoju ženu – bola to vlastne jedna z tých lepší vecí v jeho živote – rovnako mohol byt stratiť v exekúcií, prepiť a prehrať v automatoch. Rodičia nemajú čo fňukať, jednak právne nešlo o ich majetok, ale o synov, a ani morálne – dať čokoľvek nezodpovednému synovi … to mohli aj vyhodiť von oknom. Ich vnučka má strechu nad hlavou a vďaka vykukanej mame má akú takú istotu, že o byt vďaka nezodpovednému ocinkovi nepríde.

 17. To je klasicke zenske spravanie. Oklamat, omotat okolo prstu a potom okradnut a odkopnut. Chyba mili rodicia bola v tom, ze ste byt prepisali na syna. Mal byt Vas s tim ze ho Karolko moze len uzivat. Nebol by ziaden problem.

 18. Podobne ako „čitateľka“ sa čudujem, že na taký exemplár rodičia vôbec prepisovali byt. A to v čase keď dobre vedeli čo je zač. Teraz ich štve, že v tom byte býva ich ex-nevesta s ich vnúčaťom? Môžu si myslieť čo len chcú – byt je jej, už nie ich syna. Alebo by ich viac „potešilo“ keby ho spláchol dolu krkom? Houbeles – ich štve, že synáčika idiota majú doma a na krku.
  Pre „Ja“ – ak si myslíš, že normálna žena by s takým kreténom ako Karol prešla pri plnom vedomí cez peklo alkoholizmu a závislosti len aby sa dostala k bytu … tak Ťa ľutujem. A poviem ti tak – za to čo si s ním prežila (kto zažil alkoholika vie o čom hovorím) je ten byt smiešne bolestné.

 19. Vazeni,
  poculi ste o bezpodielovom spoluvlastnictve manzelov, akakolvek nehnutelnost nadobudnuta pocas manzelstva patri spolocne a nerozdielne manzelom. T.j. sud pri rozvode rozhodne akym sposobom bude byt a prachy rozhodnute. Rodicia marnotratneho syna by mali zainvestovat do pravnika a budu mat aspon aku taku sancu vyrvat cash z ruk „nevdacnej“ nevesty. Alebo kaslat na to a uznat vlastnu hlupost.
  To Vam radi TOKkoqot

 20. …žasnem, nevesta nás podrazila, čo ste to za neférové hnoje, viete čím si tá žena prešla? Veď mu dala šancu, ako sami píšete…vás by mali zavrieť, že ste nenaučili svojho karola samostatnosti a to ste boli takí sprostí, že ste mu prepísali byt, keď ste mu r*ť utierali doteraz, tak to robte ďalej…môžete ísť pod most a prepíšte na synáčika aj tento byt, nebojte príde za vami hneď, ako predrbe aj ten.

 21. Dobrý deň,
  Nedá mi nezareagovať. Nerád by som Vám to dával za vinu, ale Váš syn
  sa bohužial stále správa odsúdenia hodne. Keď nemá potenciál alebo nedokáže
  konkurovať ani na strednej škole čo ma už dnes kadejaký „prípad“ — Tak mu neostáva nič iné ako sa buď vyučiť za nejaky odbor ktorý má aspoň aké také uplatnenie napr. kuchár alebo doslova otročiť za pár drobných za ktoré sa ani schuti nenasýti pre nejakéj ešte podradnejšej robote. Ono najhoršie je keď taký človek potom už neverí ani sám sebe že niečo dokáže. Od takej existencie sa potom nedá veľa očakávať.

  Želám ničím nerušené sviatky plné lásky a pokoja!

 22. Prepisali byt na alkoholika a fetaka a sa divia, ze on prisiel? Bola to aj ich sprostost. Prepisal ho na byvalu, aspon ho vyuziva vnucka. Kludne ho mohol prechlastat, to by bolo horsie. Co si narobili to maju, fetak a alkoholik ostal im.

 23. Takýchto Majok je v dnešnom svete čoraz viac…
  Ako to zvládali v minulosti? Byť spolu, držať spolu, v dobrom, i v zlom, v chorobe, či v starobe…
  Asi tá Majka je viac sebavedomá a kope hlava nehlava. Aké odškodné? To je čo za blbosť? Buď sú obaja na jednej lodi a sú si toho od začiatku vedomí, alebo je to len takéto bludisko. Aspoň vidno čo je Mjak zač. Teraz ho aj zo kože vyzlečie, ak bude Karol robiť „problémy“. To je doba! Žena – hyena, však ty sa tráp, ja si užijem… Daj drahý prsteň, auto, byt, dieťa je moje a dovi, dopo…
  Kam sme to došli, v tej dnešnej dobe?
  Ešte na tú srandu by bolo zaujímavé prečítať si spovede tých dvoch „dotknutých.“ Majky a Karola. Asi by sa mi nožík vo vrecku otváral…

 24. Dlho som vahala ci sa mam pripojit k debate ale neda sa musim.Cudujem sa ludom ktory si mislia a radia ze Majka by nemala mat ten byt, jeden radi tak druhy inak ale je to otom istom.Ja vam tu nemienim opisovat vase mislienky ale ja som toto prezila na vlastnej kozi s troma detmy,po rozvode po 16 rokoch som bola troska a nikto mi nepomohol az na jeho sestru ktora prisla knam akurat ked bol opity a hadzal po mne noze ako do terca , vzala ma k sebe aj s detmy a unej som sa roziedla.Nervy uplne znicene strach v sebe hlavne o deti a este chodit nevispata do prace a potom robit doma varit a. p.Odvtedy preslo uz 34 rokov a bez tabliet na ukludneni nezaspim, odsudzujete ju za byt ale jej stratene zdravie uz nikto nevraty a strach cele dni a noci aky pride co bude robyt to ludie nevedia pochopit. Chcem povedat iba tolko do hrobu si stohto sveta nic nezoberieme ale tiez nechcme zomriet mlady uz len kvôli detom nie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odporúčame

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close