Pravdivý príbeh: Nevesta si nenechá poradiť, vraj neviem vychovávať deti

Matka

thinkstockphotos.com

Svojho prvého vnúčaťa som sa nevedela dočkať. Mám síce tri deti, ale ani jedno sa k činu nejako nemalo. Nepomáhali ani moje upozornenia, že im roky pribúdajú. Predsa len, dnes už to nie je ako kedysi, mať dieťa je stále väčší problém. Preto som sa tešila, keď nás nakoniec prekvapil druhorodený Peťo s jeho ženou Dankou.

Vnúčatka som sa nevedela dočkať. Keď mi povedali, že to bude dievčatko, tešila som sa ešte viac. Sama som mala totiž len synov. Chcela som mladým všemožne uľahčiť ich situáciu. Danke bývalo zle, takže veľkú časť tehotenstva pretrpela. Ja som jej medzitým pokupovala rôzne veci pre malú, veď ona sa nevedela ani do obchodu dostať. Samozrejme, dnes už nemajú také kvalitné veci, ako kedysi, ale našťastie som mala niečo odložené aj po svojich chlapcoch a ďalšie veci som pokupovala kade tade.

Nevesta to ale neprijala dobre. Použité veci nechcela, vraj už sa také nenosí a má to fľaky. Tak som jej povedala: ,,Ale prosím ťa, aj tie tvoje nové budú raz dva fľakaté, tak načo sa trápiť takými maličkosťami.“  Nechcela som priamo povedať, že je nevďačná, ale prišlo mi to tak. Väčšinu mojich vecí odložila bokom a viac som ich nevidela. Chcela som maličkej kúpiť aj postieľku, ale oni sa rozhodli pre takú, čo sa pripája k posteli. To sa mi teda vôbec nepáčilo a aj som im povedala, že takú posteľ  ja veru kupovať nebudem. Veď je to nehygienické a vôbec, žena má spať s mužom, nie dieťatom.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Synovi s nevestou zo „zdravej“ stravy šibe, šikanujú celú rodinu


Keď sa malá Miška narodila, tešila som sa, že môžem pomáhať. Bývala som blízko mladých a nemala som problém im navariť alebo ožehliť. Samozrejme som sa ale nechcela zdržiavať priveľmi dlho, aby som im neliezla na nervy. Napriek tomu, že mám moju nevestu celkom rada, jej spôsob výchovy nechápem. Sťažovala sa, že malá nechce spinkať, tak som jej povedala, nech jej dá dudlík. Vraj v žiadnom prípade, lebo by mohla mať ešte menej mlieka ako má. Keď sa potom sťažovala, ako malá aj hodinu zaspáva, tak som si len pomyslela „tak ti treba, keď si nenecháš poradiť“.

Celkovo mám pocit, že podľa nej všetko robím zle. Aj som jej povedala, že som vychovala tri deti, tak nech sa nebojí. So všetkým má totiž problém. Keď mala Miška asi pol roka, chcela som jej kúpiť chodítko. Ale ona nie, vraj to doktori neodporúčajú. Pch! Moji traja synovia chodítka mali a chýba im niečo? Tak som aspoň s maličkou chodila za ručičky, ale ani to sa jej nepáčilo. Vraj im na cvičetí pre bábätká (čo to je inak za nezmysel?) povedali, že to nie je dobré a dieťa musí chodiť až samo. Tak som jej aj povedala, že to začne v roku a pol a skoro mi to aj vyšlo.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Nevesta nás podrazila – pripravila nášho syna o byt


To isté s jedením. Také postupy ako dnes, to som ešte nevidela. Nie, aby urobila dobrú zeleninovú kašičku. Ona najprv len mrkvu, potom len zemiak, potom len cukinu. A s ovocím to isté. Chúďa dieťa, nečudujem sa, že nechcelo poriadne jesť. Radila som jej, co má robiť, ale ona si zase nedala povedať. Vraj tak im to povedala doktorka kvôli alergii. Jedna vyrážočka a hneď sa z toho robí alergia a poplach.

Ja si o sebe nemyslím, že som zjedla všetku múdrosť sveta. Ale mám pocit, že všetko, čo poviem je zle. Danka mi síce nič priamo nepovie, ale mám pocit, že sa posťažuje Peťovi a on mi potom vynadá. Nuž ale keď treba malú postrážiť alebo s ňou ísť von a nikto nado mnou nestojí a nekontroluje ma, aj tak si robím po svojom. Veď je to úplne smiešne, ako dnes z výchovy dieťaťa robia diplomovú prácu. Za našich čias to tak nebolo a veru je to na tej dorastajúcej generácii vidieť. Sú drzí a myslia si, že všetko sa točí okolo nich. Keď ich matky koja do troch rokov, ako plánuje aj Danka, tak sa ani nečudujem. To nie, ja Miške dám do života to, čo treba.  


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, VR
Odporúčame