Pravdivý príbeh: Odlákala som ženatého muža od rodiny a takto to dopadlo

Žena

thinkstockphotos.com

Môj bývalý vedel vždy očariť a dostať človeka tam, kam potreboval. Svoj dar využíval v robote pri obchodných stretnutiach, ale aj v osobnom živote, pri vytváraní priateľstiev. Keď som nastúpila k Mirovi do zamestnania, stalo sa mu to, čo mnohým iným pred ním. Svoj pracovný a súkromný život preplietol. Výsledkom bolo, že z jeho asistentky som sa stala jeho milenkou.

Osemhodinový pracovný čas vystriedali nadčasy, ukradnuté chvíle po hoteloch, alebo víkendy na služobkách. Samozrejme, jeho manželka na nás po pol roku prišla. Nasledoval rozvod a ja som sa tešila, že tento skvelý muž bude už len môj.

Ako oficiálna partnerka som si vzťah s Mirom vychutnávala naplno. Aj keď v kútiku duše som mala malú obavu, či máme budúcnosť. Ja som túžila po dieťati, Miro už mal dvoch potomkov z predošlého manželstva a k tejto téme ostával chladný. Napokon sme sa po dvoch rokoch vzali a aj napriek trinásťročnému vekovému rozdielu a Mirovmu postoju deti nemať, sa nám do roka narodila Timea. Pre mňa najšťastnejší deň v živote, pre Mira len ďalšia dcéra. Dúfal, že k dvom dcéram, ktoré mal, pribudne aspoň syn.


Mohlo by vás zaujímať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Miro sa od narodenia k malej správal odmerane. Neprejavoval jej takú náklonnosť, ako som si predstavovala. Na moje výčitky však reagoval podráždene a že som zbytočne precitlivená. Čo sa týka darčekov, to bol pozorný a v tomto som mu nemohla nič vytknúť. Chcela som ale, aby viac prejavoval k dcére svoje city. U neho však staré známe, že dcéry sú pre svojich otcov princeznami, ktoré chránia a nadovšetko milujú, vôbec neplatilo. Timea naopak na Mirovi doslova lipla. A čím menej sa jej venoval, tým viac túžila po jeho pozornosti, nielen po jeho štedrých darčekoch. Veľakrát som jej musela vysvetľovať, že ocko ju ľúbi, len to nevie dať dobre najavo.

Do puberty mi toto vysvetlenie verila. Potom sa mi ale stalo to, čoho príčinou som bola voľakedy aj ja. Manžel sa zaplietol so svojou zamestnankyňou a výsledkom bol rozpad nášho manželstva po štrnástich rokoch a ich spoločné dieťa – syn. Chcela som náš vzťah najprv zachrániť, ale po tejto rane som nemala silu ani chuť. Na dôvažok, Miro sa od nás odsťahoval a o Timeu stratil záujem už úplne. Na sviatok jej ani len nenapísal, pokiaľ som mu v ten deň nenapísala správu, nech má aspoň toľko úcty, aby zablahoželal vlastnému dieťaťu. Darček som jej  kúpila ja, ale tvárila som sa, že to posiela otec. Neviem, či mi verila, ale vinu za to, že od nás Miro odišiel, dávala mne. Bolo to hrozné obdobie. Najradšej by som jej vykričala, že jej otec o ňu aj tak nikdy nemal záujem. Aj tak som ale vedela, že by napokon znenávidela mňa, nie Mira, s ktorým sa celý život snažila mať bližší vzťah ako so mnou.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Románik so ženatým šéfom sa mi škaredo vypomstil


Miro sa nakoniec prejavil v pravom svetle. Blížil sa dcérin venček. Súčasťou programu bolo, aby si prišli na úvod stretnutia zatancovať aj rodičia. Mira som bombardovala správami a telefonátmi celý mesiac, aby nezabudol a ako veľa to pre Timeu znamená, že s ňou pôjde. Sľúbil, že príde. Videla som na Timee, ako veľmi sa teší. Kúpili sme krásne šaty, dovolila som jej použiť môj make-up a namaľovať sa trocha výraznejšie, ako sa patrilo. V deň venčeku sa ale Miro neobjavil. Pomyslela som si, že presne toto som od neho čakala. Po hodine meškania to pochopila už aj Tima. Miro napísal len suchú správu, že je na mítingu a nepríde. Žiadne prepáč, ani že ho to mrzí. Keď som videla, aká je Timea z toho smutná, najradšej by som sa prezliekla za chlapa a išla s ňou. Miro jej pokazil celý večer, napokon ostala doma a nešli sme nikam.

Po tejto udalosti sa konečne otvorili oči aj dcére. Odmietala sa s Mirom viac stretnúť. Najprv z trucu. Dúfala, že to jej otca naštartuje k presne opačnému správaniu a začne o ňu prejavovať záujem, po ktorom tak veľmi túžila. Na Mira ale takéto ťahy neplatili a podľa toho, že sa neozýval, celá situácia mu len vyhovovala. Timea sa preto rozhodla s otcom úplne prestať komunikovať, aj keby iniciatíva vyšla od neho. Na svojho otca zatrpkla. Na druhej strane, moje vzťahy s dcérou sa naopak zlepšili. Začala si ma viacej vážiť, zdôverovať sa mi so svojimi pocitmi a celkovo mi už nedáva za vinu, že Miro od nás odišiel, za čo som paradoxne vďačná práve jemu.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, GP
Odporúčame