Pravdivý príbeh: Otec si našiel milenku v mojom veku – je to nechutné

Otec

thinkstockphotos.com

Ako dieťa som mala pocit, že mojich rodičov nemôže nič rozdeliť. Vždy sa k sebe pekne správali a prejavovali si úctu. Poznali sa ešte zo školských čias a odvtedy boli spolu. Mali dokonca spoločné záľuby aj kamarátov.

Mama bola učiteľka a otec robil dlhé roky vo firme. Podľa mamy to bola práca nedocenená, veľakrát prehovárala otca, aby dal výpoveď a robil niečo, čo ho naozaj baví. Otec sa ale nesťažoval. Nemal rád stresy, preto všetko riešil hneď a s chladnou hlavou, dalo sa na neho spoľahnúť a v práci bol obľúbený. Po niekoľkých rokoch si ho konečne zavolalo vedenie a ponúklo mu povýšenie. Ale riadne. Síce viac zodpovednosti, ľudí pod sebou, ale oveľa vyšší plat. Mama bola celá šťastná a pyšná, že konečne si niekto všimol, že jej muž na to má. A my deti s ňou.

Otec ale novú pozíciu nezvládal úplne tak, ako si predstavoval. Riadiť prevažne ženský kolektív nie je sranda.Tých pár mužských kolegov, čo mal, mu miesto podpory, radšej hádzalo pod nohy polená.

V tom čase som už nebývala s rodičmi. Mama sa mi pravidelne sťažovala, že otec býva podráždený a čo bolo horšie, začal sa k nej správať ako k svojej podriadenej. Nie ako milý a láskavý šéf, ale ako despota, ktorému musí vždy vo všetkom vyhovieť a súhlasiť s ním. Tak si totiž vydobyl rešpekt aj na pracovisku a tento spôsob správania si, žiaľ, doniesol aj domov. Sama som bola viackrát svedkom takéhoto výstupu, keď som prišla na návštevu. Preto som radšej chodila, keď bola doma len mama a od otca som začala bočiť.

Otec sa snažil vzťah so mnou urovnať. Bol ku mne milší ako kedykoľvek predtým, pravidelne ma brával na obedy, volával do divadla. Škoda, že túto energiu nevložil do záchrany vzťahu s mamou. Aj som mu to niekoľkokrát naznačila. Myslím si, že už v tom čase bol v hre niekto tretí. Napokon sa mama s otcom rozviedla. Už nemala chuť ani silu žiť s niekým, koho vôbec nespoznávala a podozrenie, že má niekoho iného, bol len klincom do ich manželskej rakvy.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel ma podvádza – a ja ho nedokážem opustiť


S otcom som sa nejakú dobu nebavila. Musela som to celé niekoľko týždňov predýchať. Postupne sa naše vzťahy opäť ako tak urovnali. V slabej chvíli som mu raz sľúbila, že sa stretnem s ním aj s jeho novou priateľkou. Na druhý deň som to chcela vziať späť, ale otec sa tak tešil, že som mu nechcela kaziť radosť. Povedala som si, že tú hodinku s nimi vydržím a mame aspoň porozprávam, ako jej nesiaha ani po členky.

Nevedela som, koho mám čakať. Táto téma bola dovtedy tabu. Keď som videla ako vedľa otca cupitá dievča, ktoré vyzeralo, že len včera dostalo vodičák, pár sekúnd som ostala bez slov. Na káve som s nimi vydržala pol hodinu. Nič si z toho stretnutia aj tak nepamätám, celý čas som civela a rozmýšľala, koľko má nová polovička môjho otca vlastne rokov.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Milenku mi poradili vlastné deti – poslúchol som a som rád


Neskôr mi otec povedal, koľko má. Bola o dva roky mladšia odo mňa. Počula som veľa o tom, ako si muži nájdu po čase mladší model a rozvedú sa, ale nikdy by som nečakala, že to bude prípad aj môjho otca. Je mi trápne ísť s nimi kamkoľvek, alebo byť s ňou v jednej miestnosti. Ona má ešte tú smolu, že vyzerá oveľa mladšie na svoj vek. Môj otec zas naopak vyzerá na toľko, koľko má, teda tesne pred šesťdesiatkou. Síce je  zachovalý, ale vek nepustí. Vidieť ich spolu je naozaj smiešne. Otec to ale nevidí. Myslí si, aký je mačo.

Na budúci rok majú mať svadbu. Už teraz rozmýšľam nad výhovorkou, prečo neísť. Príde mi to nefér voči mame, ktorá stála celé roky otcovi po boku a teraz ostala sama. Nie je ten typ, ktorý si nájde ľahko niekoho iného a už vôbec nie zajačika, ako je to teraz moderné. Hrabe sa v minulosti a spomína na pekné chvíle, ktoré s otcom zažila. On si zatiaľ užíva druhú mladosť s niekým, kto by mohol byť pokojne jeho dcérou.


Poznáte aj vy podobný príbeh? Ako by ste sa zachovali v takejto situácii? Napíšte aj ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, PO
Odporúčame