Pravdivý príbeh: Po manželovej smrti som sa chcela opäť zaľúbiť, miesto toho som naletela

pravdivý príbeh

Osud nie je s vekom milosrdnejší (Zdroj: GettyImages)

Manžel ma opustil celkom náhle. Nemali sme ukážkový vzťah, ale zažili a prekonali sme toho dosť na to, aby som dúfala, že spolu zostarneme. Život to však zariadil inak. Ovdovela som a nemala som ešte ani šesťdesiat.

So stratou som sa vyrovnala, čas bol v tomto najlepší lekár. Kamarátky ma neskôr utešovali, nech sa nebojím, sama do konca života určite neostanem. Som rozhľadená, skvelá poslucháčka a aj dobre vyzerám, snažili sa ma povzbudiť. No ja som nemala náladu na žiadnych iných chlapov. Bolo mi samej fajn.

Ubehlo skoro sedem rokov, keď sa začala hlásiť o slovo pani samota. Bola som na dôchodku, mala viac času, ale nemala som ho čím vyplniť. Nesedela som celý deň doma a nepozerala telenovely. Chodila som na návštevu k deťom a vnúčatám, so sestrou sme občas zašli na túru či na hríby. Niečo, alebo skôr niekto mi však chýbal. Niekto, kto by so mnou prežíval radosti bežných dní. Už som nemala dvadsať, diskotéky boli sladkou minulosťou. Nevedela som, kde by som sa vôbec mohla s niekým zoznámiť. Otvorila som myseľ a spoľahla sa na vyššie sily, že niečo zariadia. Stalo sa.

Vybrala som sa so sestrou a jej mužom na hríby. Zavolali aj ďalších kamarátov, všetko manželské páry. Až na jedného. Petra som zbežne poznala cez spoločných známych. Vedela som, že je už dlho rozvedený a žiaden vzťah odvtedy nemal. Už tu mi mala zablikať kontrolka. Bolo mi jasné, prečo ho sestra zavolala, a tak som sa mu rozhodla dať šancu. Chyba.

Dohodli sme si kávu na ďalší deň. Peter polovicu času rozprával o sebe a druhú ma zásobil sexistickými vtipmi. Iba chcel navodiť atmosféru, vysvetľoval, keď sa so mnou dotknutý lúčil. Ešte sa urazil, že som len míňala jeho čas, keď sme spolu hneď po káve neskončili u mňa doma. V našom veku vraj nemôžeme čakať príliš dlho.

Túto trápnu skúsenosť som sa snažila rýchlo hodiť za hlavu a vynadala sestre, nech mi už nikoho nedohadzuje. Na svoju jubilejnú oslavu narodenín preto radšej pozvala len staré známe tváre. Sedela som pri stole spolu s Danom. Bol to príjemný večer. Miestami som mala pocit, že mi Daniel nadbieha. Čo bol nezmysel, pretože doma ho čakala manželka s poraneným kolenom, kvôli ktorému oslavu prepásla.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Lásku som našiel v momente, keď som už ani nedúfal


Daniel sa mi však po oslave ešte ozval. Písal mi, aká som zaujímavá dáma, že máme toho dosť spoločného a zakončil to ponukou, či by som sa s ním nechcela občas nezáväzne stretnúť pri dobrom vínku. Bolo mi jasné, kam tým mieri. Keď som Danielovi pohrozila, že všetky správy prepošlem manželke, tak ako bol najprv smelý, tak rýchlo sa aj stiahol.

Začala som sa zmierovať s tým, že v mojom veku už lásku nestretnem. Aby som sa rozptýlila, prihlásila som sa na univerzitu tretieho veku. Hodiny ma veľmi bavili a ako príjemný bonus som sa tu zoznámila s Jánom. Napadlo mi, možno do tretice všetko dobre dopadne. S Jánom sme chodili na výstavy, brával ma do mesta na prechádzky. O sebe veľa nerozprával, za to o mňa sa úprimne zaujímal. Po dvoch mesiacoch som ho mala plnú hlavu.

Ján to však mal veľmi dobre premyslené. Keď už videl, že sa dostal aj do môjho srdca, priznal sa mi, že je ženatý. Dušoval sa, že manželstvo je len formálne na papieri a so svojou ženou sú len spolubývajúci. Bola som nahnevaná. Na neho, no najmä na seba, že som sa dala takto oklamať. Vzťah som ale neukončila. Ján tvrdil, že v dohľadnej dobe požiada o rozvod. Nijako sa so mnou neskrýval, tak som mu verila, že to myslí naozaj.

Po pol roku mi bolo jasné, že to celé bol len Jánov modus operandi, ako zviesť rozvedené alebo osamotené ženy. Žiaden rozvod, žiadne spoločné bývanie. Nebola som prvá a nebola som ani posledná, ktorú takto oklamal. Vedela som, čo musím spraviť, aj keď som stále dúfala, čo ak sa Ján predsa len kvôli mne rozvedie.

Z rozchodu som sa spamätávala niekoľko týždňov. Táto lekcia ma ale definitívne utvrdila v tom, že v mojom veku na lásku nemám nárok. Už ju ani nehľadám. Aj keď samota občas bolí, stále je to lepšie ako pocit, že ste len objektom na nezáväzné užitie si alebo zlomené srdce.


Objavte ešte viac zaujímavých článkov, receptov a videí!

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame