Pravdivý príbeh: Podozrievala som manžela z nevery, takmer nás to rozdelilo

Žena

gettyimages

S manželom sme spolu už viac ako tridsať rokov. Náš vzťah považujem za harmonický. Dobre sa poznáme, rozumieme si. Manžel si len zriedka vypije, nefajčí a snaží sa o seba starať aj teraz, keď už má po päťdesiatke.

Pracujem ako účtovníčka na jednej základnej škole, manžel je inžinier v jednej žilinskej firme. Do práce tak dochádza autom a aspoň raz za mesiac ide do Žiliny a občas aj do Bratislavy na pár dní. Obaja už máme nejaké svoje roky a do dôchodku nám ostáva menej než päť rokov.

V poslednom roku sa viackrát stalo, že manžel odišiel na tenis alebo korčule a zabudol si telefón doma. Mňa by to ani veľmi neznepokojovalo, veď ja sama naň často zabudnem. Občas sa mi  vybije a spamätám sa, až keď mi dcéra napíše email, že čo sa deje. No potom, čo som to medzi rečou spomenula kamarátke, nasadila mi chrobáka do hlavy.

Spýtala sa ma, ako často sa to deje. Podľa nej bolo zaujímavé, že môj manžel toľko športuje. Jej manžel je vždy doma, maximálne po televíznych novinách vypije dve pivá a ide spať. Ona vždy vie kedy, kde a ako dlho bude. Osobne mi to celé prišlo pritiahnuté za vlasy, veď už máme svoje roky a nemôžem ho takto kontrolovať, keď som to nikdy predtým nerobila.


Mohlo by vás zaujímať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Začala som si ale všímať, či v zabúdaní telefónu neobjavím nejakú pravidelnosť: napríklad, čo si vtedy oblieka, ako sa správa, keď sa vráti…  Po mesiaci som skutočne odpozorovala, že aspoň raz týždenne sa na pár hodín vytratí a ja vôbec neviem, kde je. Začalo ma to trochu zožierať, čo vyústilo k vypytovaniu a výčitkám.

Manžel sa poriadne nahneval, vraj mi na staré kolená začína preskakovať.  V jednom momente som začala byť natoľko nedôverčivá, že som sa rozhodla manželovi prehľadať telefón. Nič v ňom nemal, no ani to pre mňa nič neznamenalo. Môže s milenkou komunikovať emailami, alebo sa možno poznajú a vždy si len dohodnú stretnutie.

Začala som byť podozrievavá, zisťovala som, s kým v práci trávi najviac času a s kým jazdí na služobky. Po pár mesiacoch môjho podozrievanie sme už takmer ani nedokázali rozprávať. Len sme sa hádali. Nemala som žiaden dôkaz, ale mala som pocit, že niečo nie je v poriadku.

Skúsila som sa zveriť dcére, no tá ma vysmiala. Neviem, mám pocit, že vždy chcela byť zbytočne neutrálna. S otcom má dobrý vzťah, ja sa z toho teším, ale zdá sa mi, že teraz nasilu robí spravodlivého rozhodcu.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Zverila som sa so svojím podozrením aj ďalším kamarátkam, viaceré mi moju teóriu potvrdili. Jedna z nich dokonca navrhla, že ak chcem, pôjde so mnou na bicykel vtedy, keď môj muž na korčule. Vraj takto zistíme či klame. Zdalo sa mi to prehnané, no po pár dňoch so si povedala, že je to celkom dobrý nápad.

Nakoniec sme to teda spravili, išli sme na bicykel na trasu, kde bývajú korčuliari a práve vtedy, keď si môj muž nezobral so sebou telefón. Stretli sme ho, bol tam a poriadne prekvapený, čo tam robíme. Snažila som sa to zahovoriť, no videla som ten hnev na jeho tvári. Domov sme sa nevrátili spolu, on pokračoval vo svojom tréningu a my sme nakoniec išli na kávu všetko prebrať. Zhodli sme sa, že je to dobré, že tam bol, ale že aj tak to nič stopercentne neznamená.

Doma nasledovala veľká hádka, manželova služobka a po návrate tichá domácnosť. Až keď na ďalší víkend prišla domov dcéra, donútila nás, aby sme si to skúsili vydiskutovať. Porozprávali sme sa prvýkrát po mesiacoch. Dohodli sme sa, že si vždy so sebou bude brať telefón a že ja mu budem dôverovať. Veď sa mi moje podozrenie nakoniec nepotvrdilo.

Teraz je medzi nami všetko opäť viac-menej v poriadku, no mám pocit, že sme sa vzájomne trochu odcudzili. Snažím sa mu veriť, no tie pochybnosti tam naďalej sú. Na rozvod nemyslím, no želala by som si, aby sa náš vzťah opäť oživil a nedôvera zmizla.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, TD
Odporúčame