Pravdivý príbeh: Podviesť moju ženu bola najväčšia chyba v mojom živote

Muž

thinkstockphotos.com

Nechcem, aby ma niekto ľutoval alebo so mnou súcitil. To nie. Som si vedomý toho, čo som urobil a viem, že to už nezmením. Urobil som najväčšiu chybu v mojom živote a moja žena mi už nikdy neodpustí. Skôr by som chcel, aby sa z môjho príbehu muži poučili a vážili si, že majú po svojom boku ženu, ktorá pri nich stojí v dobrom aj v zlom.

Nemôžem povedať, že by sme boli s manželkou štandardný pár, ktorý si žil v harmónii. Žili sme si dobre, ale určite sme neboli príkladný pár vystrihnutý z filmu. Erika pracovala doma a ja som zas kvôli práci precestoval celú Európu. Vídali sme sa pomenej, ale o to boli naše privítania vrúcnejšie. Ak som chcel dobre zarobiť, musel som chodiť preč na dlhé týždne. Jediné čo nás držalo nad vodou boli dlhé telefonáty a moderná internetová doba.

Nebolo vždy všetko ideálne. Veľa krát sa sťažovala, že chce aby som ostal doma a našiel si prácu tu. Vznikali časté hádky, po ktorých prišlo sladké udobrenie. Bol som zvyknutý na istý finančný štandard a nevedel som si už predstaviť, že by som zarábal menej. Priznám sa, že mi to takto vyhovovalo. Presviedčal som ju, že si aspoň nelezieme na nervy, čo bola aj pravda. Nikdy som nemal pocit, že ju chcem opustiť, že s ňou neviem vydržať alebo chcem niekoho iného. Miloval som ju a bol som rád za to, ako to je.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Môj partner žil okrem mňa s ďalšou ženou


Každý sme mali svoj priestor, svoj život a boli sme už celkom zvyknutí na to, že to takto bude už navždy. O to viac neviem pochopiť skrat, ktorým som pokazil dlhoročné manželstvo. Každý čakal, že Eriku podvediem vonku v zahraničí. Ale to sa nikdy nestalo. Tam som bol vzorný manžel a otec nášho syna. Po práci som šiel domov. Nechodili sme s kolegami po baroch a nevyhľadávali sme cudzie ženy. To mi nikdy ani nenapadlo.

Možno preto, že tam vonku som žil príkladný život, vždy keď som prišiel domov, mal som chuť odviazať sa. S Erikou sme vtedy nemali ešte ani päťdesiat a vnútri sme boli stále tak trochu deti. Nechceli sme dospieť, radi sme si užívali a chodili von s priateľmi. Dohodli sme sa, že vek bude len číslo, ktoré nás nebude brzdiť od užívania si života plnými dúškami.

Syn bol dospelý a nebolo treba strážiť ho, takže rokmi sa naše vychádzky stávali bujarejšie. Mali sme priateľov, ktorí boli našťastie na rovnakej vlne a chceli si taktiež užívať. V dnešnej dobe je to tak. Hovorili sme si, že nás ťažká práca núti k tomu, aby sme si voľné chvíle užívali naplno.

Chceli sme mať na čo spomínať a nie len sedieť doma a pozerať každý večer do televízora. Takže vždy keď som bol doma, poriadne sme sa odviazali. Spoločné chvíle boli pre nás vzácne a tak sme mali vždy kopec nápadov, čo podniknúť. Každé leto sme absolvovali luxusnú dovolenku, Eriku som zahŕňal pozornosťami a snažil som sa, aby jej nič nechýbalo. Teda nič, okrem mojej prítomnosti. Úprimne povedané, lepil som jej oči, aby mala pocit, že má aspoň niečo z toho, že robím v zahraničí a dobre zarábam.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Jeden letný večer, keď som bol opäť na istý čas doma s Erikou, kamarát oslavoval narodeniny. Popíjali sme v bare, no na moju ženu náhle doľahla únava. Oslavovali sme aj deň predtým a jednoducho v ten večer už viac nevládala. Žiarlivá nebola a preto mi dovolila zostať. Odišla taxíkom a ja som jej sľúbil, že o chvíľu prídem domov za ňou. Bol som v dobrej nálade a nechcelo sa mi odchádzať.

Osud to zariadil trochu inak. Ani neviem, ako sa to stalo, ale skončil som s našou spoločnou priateľkou. Nechcem opisovať podrobnosti, ale ani to nestálo za to – po počiatočnom vzrušení som už počas sexu rozmýšľal, čo to vlastne robím. Prišlo najhoršie obdobie v mojom živote. Všetko na čom mi záležalo bolo preč. Erika podala žiadosť o rozvod, pretože mi už nedokázala dôverovať. Pochybovala o tom, že keď som v zahraničí som jej verný, keď som ju dokázal podviesť doma. Nečudujem sa. Prosil som ju a zaprisahával sa, ale nič nepomohlo.

Možno medzi nami nebolo všetko také ideálne, ako som si myslel. Naše manželstvo padlo na mojej zrade, ale nemohlo mať také pevné základy, ako som vždy veril. Navyše, krátko po rozvode si Erika našla náhradu. Ktovie, možno spolu boli už predtým a ja som jej dal len výbornú zámienku na to, aby ma opustila. Ale pravdu sa už asi nikdy nedozviem.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame