Pravdivý príbeh: Pomohla mu zmeniť život, vykašľal sa na ňu pre inú

Žena

thinkstockphotos.com

Keby okolo vás na ulici prešla Lucia, napadol by vám jediný výraz. Kráska. Dlhonohá chudá blondína s milým úsmevom. Lucia si svoju príťažlivosť akoby nikdy ani neuvedomovala. Nebola namyslená, nepovyšovala sa, miesto toho vás odzbrojila zmyslom pre humor a skvelou povahou. Do Lucii som bol platonicky zamilovaný niekoľko rokov. Išlo po nej niekoľko mužov, ona však všetkých odmietala, vrátane mňa.

V jednom období, keď prišla o robotu, som bol jej bútľavou vŕbou a myslel som si, že mám konečne šancu. Zavolal som ju na oslavu narodenín a dúfal som, že po nej sa už konečne prelomia ľady a s Luciou sa dáme dokopy. Ona miesto toho svoju pozornosť celý večer venovala Paľovi. Nebol som z toho nervózny. Paľo bol môj kamarát, neškodný. Síce šarmantný, ale s poriadnou nadváhou. Na prekvapenie všetkých vrátane mňa, Paľo pozval Luciu na rande, tá ponuku prijala a stal sa z nich pár.

Bol som šokovaný, sklamaný, ale Paľo bol môj kamarát, nakoniec som mu to doprial. Navyše, keď som videl ich dvoch, ako šťastne spolu vyzerajú, bol by som chrapúň, keby som sa im to snažil pokaziť. Paľo pri Lucii prekvital. Dodávala mu sebavedomie, ktoré mu vždy chýbalo kvôli jeho váhe. Lucii nevadilo, že sa ľudia čudujú, čo na ňom vidí. Ona ho brala takého, aký je. A on by bozkával zem, po ktorej chodila.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Som na dne, manžela mi prebrala vlastná sestra


Keď už Paľova váha začala ohrozovať jeho zdravie, Lucia sa rozhodla, že mu pomôže schudnúť. Nútila ho, motivovala, vyvárala, chodila s ním cvičiť. Naučila sa piecť zdravé koláče, poznala nutričné zloženie hádam každého jedla. Nedovolila Paľovi vzdať sa a spolu to dokázali. Paľo schudol na skoro polovicu svojej váhy.

Po tejto premene vyzerali Paľo s Luciou ako dokonalý pár. Užívali si život a jeden druhého. S novou postavou si však Paľa začali všímať aj iné ženy. Ten im pozornosť s novonadobudnutým sebavedomím rád oplácal. Lucii malé flirty nevadili, vedela, že Paľom si môže byť istá. O jeho láske ju presviedčal neustále.

Zo dňa na deň však nastal zlom. Paľo prišiel za Luciou s tým, že odchádza. Opúšťa ju, definitívne. Kvôli sestre jeho kolegu, s ktorou sa náhodou zrazili na chodbe. Vraj niečo také ešte nezažil. Lucia si Paľov odchod nepripúšťala. Neverila mu a čakala, že sa to celé nejako vysvetlí, že príde k rozumu a vráti sa k nej. Nedočkala sa ani po pol roku. Vtedy pochopila, že sa asi už nikdy nedajú dokopy.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Opäť som bol Luciinou bútľavou vŕbou. Na Paľa som nemal pekného slova. Bol to môj kamarát, ale po tom, čo sa takto zachoval, som si ho škrtol zo života. Vidieť Luciu zničenú a utrápenú ničilo aj mňa. Som gentleman a aj keď som mal pokušenie, jej tedajšiu zraniteľnosť som nijako nezneužil. Vedel som, že ak sa máme dať dokopy, príde to.

Lucia sa stále z rozchodu úplne nedostala. A to už prešiel skoro rok. Tvrdí, že pokiaľ si Paľo svoju milenku nevezme a nebudú mať spolu dieťa, ešte vždy je tu nádej. Ja sa neprestávam diviť, prečo taká dokonalá bytosť ako Lucia stráca čas s niekým, kto si to už vôbec nezaslúži. Má na viac. Vždy mala na viac, a tým nemyslím len mňa. Škoda, že si to sama neuvedomuje. Zahadzuje tak šancu byť opäť šťastná.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, LK
Odporúčame