Pravdivý príbeh: Prebíjam sa životom, vykašľal sa na mňa manžel i rodina

Žena

thinkstockphotos.com

Žijem sama, no môj život nemal vždy takú trpkú príchuť. Vyrastala som s dvomi staršími súrodencami v šťastnej rodine. Vďaka tomu, že rodičom sa v rodinnom biznise darilo, nikdy nám nič nechýbalo. Okrem toho som ako najmladšie dieťa bola rozmaznávaná o trochu viac, ako moji dvaja bratia.

Vychovala som sa na vidiek. Po strednej škole som sa rozhodla, že sa postavím na vlastné nohy. Odsťahovala som sa do hlavného mesta, našla som si relatívne uspokojujúce zamestnanie a malý byt na kraji mesta. V práci som hneď spoznala Mariána, ktorý ma svojou charizmou úplne dostal. Bol však mojim vedúcim a tak bol náš vzťah trochu komplikovaný.

Zo začiatku sme sa museli ukrývať a náš vzťah tajiť. Nebolo to však len kvôli tomu, že sme boli kolegovia. Marián bol ešte ženatý muž. Našťastie, keď som ho spoznala ja, bol už v rozvodom procese. Nie som teda žena, ktorá ukradla deťom ich otca a žene manžela. Jeho bývalá manželka ma však istý čas vyhľadávala a hovorila mi, že Marián opustí aj mňa. Myslela som si, že sa len nevie zmieriť s tým, ako to je a nevenovala som jej rečiam žiadnu pozornosť.

Po jeho rozvode sme sa vzali. Myslela som si, že sa nebude chcieť ženiť po druhýkrát, no nevadilo mu to. Čoskoro prišla na svet naša prvá dcéra. Mala som svoj vek, manžel to chápal a tak sme do toho šli bez rozmyslenia, aj keď on dve deti už mal. Všetko klapalo tak, ako malo, no čoskoro prišli problémy, ktoré spustili lavínu zlých vecí v mojom živote.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Všetok čas som venovala rodine, muž ma aj tak opustil


Moji milovaní rodičia vážne ochoreli a keďže som vďaka nim prežila krásne detstvo, boli pre mňa veľmi dôležití. Táto skutočnosť sa podpísala na mojej nálade aj vzťahoch. Môj život začal rapídne upadať. Musela som často rodičov navštevovať a pomáhať im aj finančne. Jediné šťastie bolo, že starší brat sa podujal o ich doopatrovanie a tak som mohla i naďalej pracovať.

Krátko potom prišla na svet naša druhá dcéra Mária. Krásne hnedooké dievčatko naše živote navždy zmenilo. Všetko bolo veselšie a lepšie. Vždy, keď sme šli navštíviť mojich rodičov, dala im radosť do života a opäť sa usmievali ako kedysi. Bola som šťastná a myslela som si, že všetko bude opäť dobré.

Stav rodičov sa však zhoršil a v priebehu jedného roku nás obaja opustili už navždy. Môj svet sa zrútil a jediné čo ma držalo nad vodou boli moje deti a manžel. Snažila som sa byť nonstop zamestnaná a sústrediť sa len na dobré veci. Inak by som sa asi zbláznila.

Popritom, ako som prežívala toto ťažké obdobie, prišla ďalšia rana. Zistila som, že môj manžel ma podvádza s ďalšou kolegyňou z práce. Táto správa ma hlboko zasiahla. Cítila som sa strašne hlúpo a naivne. Mohla som tušiť, že keď to urobil svojej bývalej žene, urobí to aj mne. Veď ma na to aj upozorňovala…


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Marián požiadal o rozvod. Neostávalo mi nič iné len sa odsťahovať. Rodičov som už nemala a tak som sa cítila osamelo a smutne. Moje dve dievčatá prežívali odlúčenie od otca veľmi ťažko a tak sme spolu plakali množstvo nocí, kým sme sa ako tak postavili na vlastné nohy. Nejavil o nás absolútne žiadny záujem a okrem peňazí, ktoré mi posiela na účet, s ním nemám žiaden kontakt. Netuším ako sa teraz má.

Moji bratia sa mi taktiež otočili chrbtom. Vraj ma rodičia v detstve uprednostňovali a ich zanedbávali. Mám si teraz poradiť sama a neotravovať ich. Cítim sa ukrivdená a mám pocit, že sa na mňa vykašlala úplne celá rodina.

Jediné v čo dúfam je, že moje dcéry nikdy nezabudnú, čo všetko sme spolu zvládli a na starobu sa aspoň ony dve o mňa postarajú. Sú jediné osoby, ktoré mi na tomto svete ostali. Nikdy by som nepovedala, že ostanem bez rodiny a priateľov, nútená prebíjať sa životom ako len viem.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame