Pravdivý príbeh: Priateľka stále len klame, ale ja ju nedokážem opustiť

Muž

thinkstockphotos.com

Dlho som bol presvedčený o tom, že moja bývalá je pre mňa tá pravá. Tá, s ktorou chcem žiť a založiť si rodinu. Lenže hoci mi už ťahalo na štyridsiatku, stále som sa nejako nemal k činu. Asi som v podvedomí túžil po niečom inom. Keď som totiž stretol Natáliu, pochopil som, čo je to byť naozaj bláznivo zamilovaný. Bola úplne iná ako moja bývalá. My sme boli veční domasedi, náš vzťah bol pokojný a plný porozumenia, čo som však po stretnutí s Natáliou videl ako nudné a stereotypné.

Natália bola vášnivá, vždy vedela zaujať svojím vystupovaním – možno to bolo aj tým, že odo mňa bola o desať rokov mladšia. Bola extrovertka a skvelá šoumenka. Nad jej príbehmi sme sa zabávali všetci v partii. Týmto správaním si vedela získať aj mojich kamarátov, ktorí mi ju všetci schválili a chválili mňa, že som konečne dal kopačky svojej ex. Keďže z kamarátov už pomaly nikto nebol slobodný a väčšina mala deti, čakali to čoskoro aj odo mňa – a Natália sa im pozdávala ako moja budúca manželka oveľa viac.

Keďže aj Natália mala veľa známych a chcela, aby som sa s nimi stretával, trávili sme skoro každý víkend na striedačku raz s mojimi, raz s jej priateľmi. Nikdy nesmela chýbať ani jej najlepšia kamarátka Eva. Aj o nej mi Natália porozprávala kopec vecí, s prísľubom, že nič nemôžem povedať ďalej. Lichotila mi Natáliina dôvera a samozrejme som sľúbil, že budem jej bútľavou vŕbou. Veď to partneri robia. Dozvedel som sa, že Eva balí svojho šéfa v práci, aby jej zvýšil plat, aj keď ju doma čaká manžel. Tiež, že z bývalej práce musela odísť, lebo si taktiež začala so šéfom, otehotnela a musela si dať dieťa vziať. Dozvedel som sa aj kopec ďalších vecí, ktoré mi o Eve aj o iných ľuďoch prezradila. Obdivoval som svoju priateľku, aká je dobrá kamoška a ako pri svojich známych vždy stojí.


Mohlo by vás zaujímať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Až do chvíle, keď ma raz Natália poprosila o láskavosť. Ostala doma, bolo jej zle od rána, ale sľúbila Eve, že jej požičia šaty na firemný ples. Cez obed som sa teda za Evou zastavil a šaty jej doniesol. Bola práve na obede so šéfom, mal som prísť za nimi. Bol som aj trocha nedočkavý ako vyzerá, veď som o ňom počul veľa historiek. Na moje prekvapenie Eva sedela so ženou. Predstavila mi ju ako svoju super šéfku a keď ma odprevádzala k autu, povedala mi, že spolu preberali budúcnosť vo firme a ako sa teší, že s ňou rátajú, pretože toto je prvá práca, ktorá ju naozaj baví.

V aute som si všetko dával dokopy. To, čo mi povedala Eva, bolo úplne iné ako to, čím ma kŕmila moja priateľka. Nič som jej doma ale nevravel. Rozhodol som sa viac venovať pozornosti tomu, čo o kom rozpráva. Zistil som, že Natália si realitu veľmi často prikrášľuje podľa toho, s kým je a ako sa jej to hodí. Na oslave môjho kamaráta lekára napríklad sypala z rukáva príbehy o svojej babke a doktoroch. Veselé historky to boli, len som vedel, že nie sú vôbec pravdivé. Natália totiž o obe babky prišla, keď ešte nebola na svete.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Vlastná žena ma pripravila o všetko!


Do Natálie som ale bol zaľúbený a to, že si občas prifarbí realitu, mi prišlo neškodné. Nemal som v úmysle to s ňou riešiť. Až kým sa jej klamstvá nezačali týkať aj mňa. Zistil som, že ani po roku a pol, čo sme spolu bývali, o mne v jej práci nevedeli. Natália o mne rozprávala ako o svojom skoro bývalom, viac spolubývajúcom, ktorý jej platí nájom a nemôže ho preto vykopnúť. Byt, v ktorom sme bývali bol môj, ale to už nespomenula. Dokonca naznačila moju náklonnosť k najlepšiemu kamarátovi a vraj je len otázkou času, kedy sa jej priznám, že som gay.

Tak toto ma už ale nahnevalo. Natálii som všetko povedal, že viem aj o jej ďalších klamstvách a ak to má mať medzi nami význam, musí sa zmeniť. Nechcem žiť s komediantkou, ktorá sa za každú cenu snaží byť zaujímavou. A hlavne, nech sa skúsi vcítiť do kože tých, o ktorých rozpráva. Ako by sa ona cítila na ich mieste. Natália sa mi priznala, že v mladosti si nemohla nájsť naozajstných kamarátov. Kam aj chcela patriť, tam ju medzi seba nevzali. Zistila ale, že keď povedala niečo zaujímavé, počúvali ju. Čím to bolo viac pritiahnuté za vlasy a o niekom, koho poznali, tým viac jej všetci viseli na perách. Mne toto vysvetlenie ale nestačilo.

Dva týždne sme mali tichú domácnosť. Natália ma ale prekvapila, že pre nás vybrala dovolenku pri mori. Chcela všetko odčiniť a mám to brať ako nový začiatok.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Tvrdá facka od života ma zachránila pred nešťastným koncom


Pobyt bol skvelý, mal som pocit, akoby bol náš vzťah na počiatku, keď všetko bolo úžasné. Bolo nám tak dobre, že pár týždňov od príchodu domov som sa dozvedel, že sme sa vrátili traja. To bola ale správa! Tešil som sa. Vedel som, že Natáliu si chcem raz vziať za ženu a po dovolenke som si bol istý.  Zrazu to, že si občas vymýšľa, som už nebral tak tragicky. Lenže osud mi dal facku číslo dva, asi aby som otvoril oči, ktoré som mal stále zaslepené láskou.

Natália o svojom tehotenstve v práci prezradila, že sa jej to stalo na dovolenke a nevie s kým to čaká. So mnou vraj nie, veď ja som tam bol len do počtu a keďže sme na pobyt išli partia dvadsiatich ľudí, môže to byť s hocikým. Noci boli divoké. Neviem, či chcela vyvolať súcit, závisť, či senzáciu, ale ja som z toho vyšiel ako úplný chudáčik. Chudáčik, ktorý mal v tej chvíli zbaliť Natálii kufre a vyhodiť ju. Láska k nej však bola silnejšia a ani napriek tomuto som to nedokázal, najmä keď budeme mať dieťa. Nie som zbabelec, neutekám pred zodpovednosťou. Som odhodlaný stáť pri Natálii a dúfam, že dieťa ju konečne zmení…


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, NK
Odporúčame