Pravdivý príbeh: Sestru arogantný priateľ núti ísť na potrat – už druhýkrát!

Žena

thinkstockphotos.com

Moja mama nemala veľmi šťastie na partnerov. O prvom manželovi nám nikdy nechcela veľmi hovoriť, ani čo bolo dôvodom ich rozchodu. Jej druhý pokus o spokojné manželstvo nevyšiel tiež. Náš otec bol povaľač, mamu pokladal za svoju slúžku, jej názor mal doma nulovú váhu. Všetkým sa nám uľavilo, keď sa jedného dňa zbalil a odišiel robiť dlhy a zlobu niekam inam. Od toho dňa sme ostali s mamou len ja a mladšia sestra, mama si nikoho iného k sebe nepustila. Vštepovala nám od mala, aby sme si dobre rozmysleli, s kým sa zapletieme, nech radšej svoj výber stokrát prehodnotíme, ako by sme mali raz ľutovať.

Myslím si, že ja som si vybrala dobre, aj keď som sa nevydávala najmladšia. Môj muž mal srdce aj charakter na pravom mieste, dalo sa na neho spoľahnúť a bral ma za seberovnú partnerku. Mirka, moja mladšia sestra, tá sa naopak vrhala do každého vzťahu s horúcou hlavou. Stačilo, aby jej milý bol dostatočne zabezpečený. A to, že svoje vzťahy myslí vážne, dávala najavo naozaj okázalo. Už ani neviem, koľkokrát nám Mirka oznámila, že je zasnúbená a našla lásku svojho života. Neviem, ako to robila, že dotyční páni jej naozaj nastokli na prst snubný prsteň, nikdy to však nedotiahli až k uličke pred oltárom.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Materstvo v štyridsiatke nemusí byť to pravé


Mirke začali postupne všetci muži liezť na nervy. Rozhodla sa, že si podá prihlášku na školu a bude aspoň vzdelaná, keď nemôže byť šťastne zadaná. Už to vyzeralo, že moja sestra si dá s láskou na chvíľu pokoj, keď spoznala Richarda. V predposlednom ročníku pred štátnicami prestúpil na školu kam chodila aj Mirka. Padli si do rany, stali sa z nich kamaráti. Rišo neskôr Mirke navrhol, či by nešla bývať k nemu do podnájmu. Rodičia mu kúpili byt, keď ho prijali na školu, aby nemusel platiť a bývať na internáte. Samého ho ale bývať nebavilo, jednu izbu prenajal teda kamarátovi, jedna izba sa mu uvoľnila pri odchode ďalšej kamarátky. Mirka súhlasila, tešila sa, že sa konečne trocha osamostatní. Sestra sa v prenajatej izbe dlho neohriala. Do mesiaca bývala v izbe s Rišom, jej stará izba ostala opäť voľná. Mladí zaľúbenci si ale nedali pozor. O pol roka mi Mirka s malou dušičkou oznámila, že je v druhom stave. Za mamou sa bála ísť, chcela sa poradiť najprv so mnou.

Ja som jej poradila, ako najlepšie som vedela. Veď na dieťa má vek, Rišovi rodičia nie sú nejakí chudáci, ktorí by nevedeli prispieť na svadbu, nič im nebráni v tom, aby sa zobrali a založili si rodinu. A najmä, z Richarda som mala pocit, že Mirku ľúbi. Sestra o týždeň prišla za mnou opäť. Bola som zvedavá, tešila som sa, kedy novinu oznámi konečne aj mame. Mirka mi miesto toho oznámila, že si dieťa nenechá. Rozhodli sa tak spoločne s Rišom. Neverila som jej. Vedela som, že sa na bábo tešila. Rišo bol ten, ktorý ju do celého dotlačil, pretože si nevedel predstaviť, že by sa vzdal svojho pohodlného životného štýlu „natiahnem ruku, rodičia mi dajú a ja si užívam“.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: „Dokonalý“ manžel – opustil deti, chorú manželku a šiel k milenke


Bolo mi to ľúto, ale moja sestra bola dospelá, vedela, čo robí. Dúfala som, že si z celej veci vezme ponaučenie, začne sa správať zodpovednejšie a v najlepšom prípade sa s Richardom aj rozíde. Mirka s ním ale ostala. Pre ňu bol stále ideálom, chcela si s ním založiť rodinu, keď sa obaja na to budú cítiť.

Neviem, či moja sestra aj s priateľom vynechali pár podstatných hodín biológie. Inak som si nevedela vysvetliť malé déjà vu, keď mi Mirka o pár mesiacov opäť zvestovala, že je tehotná. Nevedel o tom ešte ani Richard. Chcela mu to tento krát zatajiť, ako najdlhšie to pôjde. Bála sa, že by ju nútil si dať opäť dieťa vziať. Párkrát mu totiž už aj niečo načrtla. Richard nenechal svojej povahe nič dlžný a vyjadril sa na túto tému veľmi nelichotivo. Sestra teda vyčkala najnutnejší čas. Dúfala, že ak počká a Richard uvidí prvý obrázok z ultrazvuku, zmäkne a bude sa tešiť tak, ako ona.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéru som pustila za hranice, vrátila sa tehotná!


S normálnym partnerom by jej možno tento plán vyšiel. A hlavne, s normálnym partnerom by takéto niečo nemusela vôbec tajiť. Neviem čo ale čakala od takého rozmaznaného egoistu, akým Rišo bol. Začal na Mirku tlačiť, nech si nekazia obaja život. Má známych, ktorí by sa vedeli o všetko postarať. Veľkoryso navrhol, že by to aj celé zaplatil. Mirka v kútiku duše dúfala, že Richard sa prejaví v inom svetle, ale ani táto jeho reakcia ju už neprekvapila. Bola rozhodnutá si dieťatko nechať, či už ostane na všetko sama alebo nie.

V tomto musím uznať, že sa moja sestra ukázala ako veľmi silná. Nie každý by niečo také zvládol. Navyše, keď sa musela od Riša odsťahovať a pasovať sa s jeho vyhrážkami, aby nečakala, že jej bude niečo platiť. Pretože aj medzi právnikmi má dosť známych a tí už mu poradia čo a ako. Sestra sa už nevie dočkať, kedy malé príde na svet. A my tiež nie. Celá rodina sme pripravení jej pomôcť finančne aj so starostlivosťou. Keď sa jej raz dcéra bude pýtať, aký bol jej otec, možno bude zatĺkať, ako naša mama o svojom prvom mužovi. Ak to bol typ ako Rišo, tak sa ani nedivím. Na niektorých ľudí je škoda míňať si energiu aj slová, lebo nestoja ani za zmienku. Škoda len, že si Mirka rady, ktoré nám v súvislosti s výberom parnera kládla na srdcia naša mama, nezobrala viac za svoje.


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, TP
Odporúčame