Pravdivý príbeh: Svoje šťastie som nakoniec našla až v ženskom náručí

Šťastie som našla u ženy (Zdroj: GettyImages)

Moja mama celý život hľadala šťastie. Myslela si, že ho nájde ruka v ruke s mužom po jej boku. Nevyšlo jej to s mojím otcom, ani s otcom mojej mladšej sestry. Mama sa ale nevzdávala. Každý ďalší nevydarený vzťah ju len povzbudil k tomu, aby hľadala ďalej.

Mama pracovala ako predavačka v malých sídliskových potravinách. Možností na zoznámenie mala habadej. Nevadilo jej, či je niekto slobodný, či zadaný. Lásku mužov potrebovala k životu. Bolo jej jedno, ako sa ja a sestra cítime, keď sa u nás každú chvíľu strieda niekto iný.

Keď som už bola vo veku, že ma začalo zaujímať opačné pohlavie, mamina povesť mi šancu na nejaký normálny vzťah rýchlo prekazila. Mala som pocit, že každý, s ktorým som išla na rande ráta, že sa v ten večer dostane ďalej, než k puse na rozlúčku vo vchodových dverách. Bolo to ponižujúce a frustrujúce zároveň.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Až pri druhom manželovi som našla niečo, o čom som ani nesnívala


Po čase som sa presťahovala do vedľajšieho mesta. Chcela som začať s čistým štítom a najmä, konečne ma ostatní nepoznali len ako dcéru tej, ktorá každému dá. Našla som si novú robotu, z kolegov sa stali kamaráti. K maximálnej spokojnosti mi chýbal už len niekto, ku komu sa večer pritúlim a kto opätuje moje city.

Stano pracoval vedľa nášho podniku. Chodieval k nám na obedy. Všimla som si ho hneď prvýkrát, ako sa zjavil vo dverách. Pomyslela som si, že ten statný zelenooký chlapec je úplne iná liga. Bola som prekvapená, keď Stano začal so mnou po nejakom čase flirtovať. Nakoniec sme sa dali dokopy.

So Stanom to bol krásny vzťah, ale mali sme svoje problémy. Po sexuálnej stránke sme si vôbec nerozumeli. Snažila som sa, ako to len šlo. On bol tiež veľmi pozorný a trpezlivý. Skrátka to ale nešlo. Celý akt som vždy len vydržala a bola som rada, že je to za nami. Stano to videl a vedel. Bol to nakoniec dôvod, prečo sa so mnou rozišiel, aj keď mi tvrdil a prisahal, že dôvod je ten, že nie je na vážny vzťah pripravený.

Rozchod ma vzal. Nevedela som si predstaviť, že budem Stana stretávať na menučkach a budeme sa tváriť, že sme v pohode. Spravila som napokon to čo vždy, keď som nevedela ako ďalej. Dala som výpoveď, presťahovala sa a našla si prácu na opačnom konci mesta.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Po rozvode som našla životnú lásku, odmieta však moje deti


Do nového kolektívu som rýchlo zapadla. Boli sme dobrá partia a stretávali sme sa aj po práci. Na jednu oslavu zobral kolega aj svoju sestru Gabiku. Už som ju párkrát videla, keď prišla za bratom do roboty. Bola dobrosrdečná, vtipná a tiež som vedela, že je na ženy. V ten večer sa Gabika stále krútila okolo mňa. Cítila som sa divne aj príjemne zároveň. Nechcela som však Gabiku ťahať za nos. Naznačila som jej, že u mňa len mrhá časom. Zasmiala sa a žmurkla na mňa, vraj keď neskúsim, neviem.

Radšej som z oslavy rýchlo odišla, ale Gabikine slová vo mne zarezonovali. Mohla mať pravdu? Mohla by som byť šťastnejšia so ženou? Odpovede som dostala zakrátko. Gabika ma zavolala na moje narodeniny do mesta. Rozmýšľala som, či ísť, či si nájsť výhovorku. S Gabikou som si ale naozaj rozumela. Tešila som sa vždy, keď prišla pozrieť do roboty svojho brata.

Išla som s ňou nakoniec do mesta na zmrzlinu. Ako naschvál nás zastihla hrozná búrka. Keďže sme boli len pár minút od jej bytu, išla som si k nej po suché veci. Nebol v tom zámer, no ostala som u Gabiky až do rána. Myslela som, že budem mať na druhý deň v hlave zmätok, ale všetko s ňou bolo prirodzené a úprimné.

Od toho dňa ubehlo už vyše dvanásť rokov a sme stále spolu. Niekto možno dvihne obočie, keď sa dozvie, ako žijeme, ale toto už máme dávno v sebe vyriešené. Moja mama hľadala celý život ideálneho muža a aj tak ho nikdy nenašla. Nechcela som ísť v jej šľapajach. Tiež som chcela byť milovaná, ale niekým, s kým to už bude navždy. Napokon som všetko našla tam, kde by som to nikdy nehľadala.


Naše najlepšie príbehy si môžete prečítať aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame