Pravdivý príbeh: Švagor je závislý na automatoch, ničí sestre život

Muž

profimedia.sk

Mňa a moju sestru Aďu vychovala mama sama. Otec ušiel so svojou mladšou kolegyňou a o nás nejavil záujem. Aspoň tak nám to mama vždy opisovala a my sme nevyzvedali ďalej. Napokon, snažila sa nás vychovávať s láskou, tak aby nám nič nechýbalo.

Keď sa pozriem spätne na svoje vzťahy, musím priznať, že mužský vzor mi chýbal. Vyberala som si väčšinou starších partnerov, ale ani jeden vzťah mi nevydržal dlho. Sestra vzala svoje vzťahy z opačného konca. Mužom neverila, nevyhľadávala ich spoločnosť a ani nemala záujem byť s niekým za každú cenu.

Napokon sa dala dokopy s Tomášom. Všetci sme si mysleli, že skončia pred oltárom. Chodili spolu vyše siedmich rokov, založili si spolu firmu. Miesto svadobných zvonov však zaznel umieračik a Aďa sa s Tomášom rozišla. Nikomu nikdy nepovedala, čo bol presný dôvod ukončenia vzťahu. Ale taká ona bola a aj je. Vždy si všetko nechávala pre seba.

Ostatných nápadníkov sestra po rozchode odmietala. Až na Daniela. Bol iný. Nedal sa odradiť Adinou nedostupnosťou. Pracoval ako šofér, cez obed rozvážal obedové menu na objednávku. Tak sa aj zoznámil s mojou sestrou. Bola som u nej na obede, ale nikam sa nám nechcelo ísť. Zavolala som jedinú donáškovú službu, ktorú som poznala. Prišiel Daniel. Na mojej sestre skoro oči nechal. Aj na Adi som si všimla, že ju chlapec zaujal. Samozrejme, keď som jej niečo naznačila, hneď ma zahriakla. Vedela, že si robím žarty. Aj keď si vážim každé zamestnanie, nemyslela by som si, že moja sestra sa dá dokopy s niekým, kto je „len“ šofér.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Nevesta nás podrazila – pripravila nášho syna o byt


Aďa si začala obedy objednávať pravidelne a Daniel sa jej dostával nenápadne pod kožu. Najprv prehodili len zopár viet, neskôr prekecali celé hodiny po telefóne, až sa napokon začali stretávať pravidelne. Aj mne sa Daniel páčil. Bol slušný, zodpovedný a jeho city k Andrei vyzerali byť úprimné.

Zašiel až tak ďaleko, že Aďa po troch mesiacoch povedal, nech začnú spolu bývať. Aďa bola nadšená. Asi mala pocit, že v Danielovi našla spriaznenú dušu. Daniel chcel začať spolužitie s čistým štítom, a tak sa priznal, že sedem rokov hrával automaty. Vystriedal niekoľko liečení, až napokon nad svojou závislosťou zvíťazil. Narobil si síce nemalé dlhy, ale pomaly sa z nich dostal.

Aďu som od spolužitia s Danielom odhovárala. Podľa mňa Daniel nebol stabilná existencia. Naopak moja sestra bola priam očarená Danielovou úprimnosťou a veľmi si toto gesto vážila. Nakoniec som z celej situácie dopadla najhoršie ja. Nebavila sa so mnou ani moja sestra, ani Daniel, ktorému môj názor na neho sestra povedala.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Vlastná žena ma pripravila o všetko!


Na prekvapenie všetkých a najmä mňa, však ich vzťah prekvital. Vždy vyzerali spolu zamilovaní a spokojní. Po piatich rokoch známosti sa vzali. Narodil sa im malý Danko a všetko vyzeralo na šťastnú rodinu. Keď mal Danko nastúpiť do škôlky, sestra sa rozhodla predĺžiť si materskú. Ostala opäť tehotná. Janko sa narodil na jar. Ešte pred pôrodom sa Aďa s Danielom dohodli, že hneď ako Janko bez nich vydrží, pôjdu spolu na dlhšiu dovolenku. Bez detí, len oni dvaja, oddýchnuť si.

Sestra chcela ísť na nejaké exotické miesto. Nevedela sa dočkať, ako sa vráti opálená, kým mi tu budeme chodiť v baraniciach. Keď sa vybrala za výlet zaplatiť, miesto hrejivých predstáv o slnku dostala studenú facku z bankového účtu. Takmer prázdneho. Najprv si myslela, že sa im niekto nabúral do účtov a snažil sa ich okradnúť. Išla rovno do banky. Tam jej ukázali výpisy. Všetky výbery spravil Daniel. A neboli to malé sumy na pokrytie chodu domácnosti. Išlo o stovky a tisíce. Za rok a pol, odkedy sa Janko narodil, neostalo na účte takmer nič.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Z milionára som bezdomovcom!


Daniel sa Adi priznal takmer ihneď, ako na neho udrela. Vedel, že nemá význam si vymýšľať. Opäť prepadol lákavým hrám na automatoch. Sestra chcela celú situáciu vyriešiť sama. Nikomu o tom, čo sa u nich stalo, nepovedala. Na dovolenku nešli, vyhovorila sa, že je chorá. Až keď zistila, že sama celú vec nezvládne, zdôverila sa mi. Musela som si asi stokrát zahryznúť do jazyka, aby som jej nepovedala, že som jej vravela, ako to s Danielom dopadne. Také reči by jej ale v jej situácii nepomohli. Ani ja, ani ona nechceme, aby deti vyrastali bez otca ako my dve. Ja už Danielovi neverím. Tvrdí, že sa pôjde liečiť, že sa chce zmeniť kvôli deťom a Adi. Ani moja sestra nevie, čo je lepšie. Udržať si kompletnú rodinu za každú cenu a dať manželovi ešte šancu, alebo sa zbaliť a odísť, nech si Daniel poradí sám. Ako poznám svoju sestru, viem, ako sa rozhodne. Len dúfam, že to nebude mať zlý dopad na deti.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: profimedia.sk, profimedia.sk, LO
Odporúčame