Pravdivý príbeh: Švagriná asi nie je normálna – vždy si začne so zadaným

Káva

thinkstockphotos.com

Ešte počas štúdia na škole som spoznala muža, ktorý mal všetko, čo mal mať. Vtip, šarm, slušnosť k ženám a dokonca aj auto, v mojich očiach a v tom čase pre mňa veľmi pekné a veľmi drahé. Toto všetko mal, ale nepatrilo to mne. Delila som sa s inou ženou, jeho manželkou a dvomi deťmi. Našťastie dosť rýchlo som pochopila, že tadiaľto cesta nevedie a vzťah som ukončila s tým, že už ma žiadny chlap takto nedobehne.

Neskôr som spoznala Matúša, ktorý, ako sa ukázalo bol pre mňa tým pravým. Svadba s ním mi nepriniesla len skvelého manžela, ale aj skvelú švagrinú. S jeho sestrou sme si padli do oka prakticky od začiatku. S Martinou sme preberali všetko, mohli sme sa jedna druhej zdôveriť. Mala som istotu, že to, čo Mati poviem, ostane medzi nami, tak ako sa ona mohla spoľahnúť na mňa.Vedela som, že Maťka sa veľmi túžila konečne usadiť a založiť si rodinu. V dobrom mne s Matúšom závidela, že my sme svoje šťastie spolu našli.

Maťa si dala rok, ktorý zo žartu nazvala splašenie vhodného manžela. Lenže čím viac sa človek o niečo snaží, tým viac mu to nejde. Aspoň čo sa lásky týka. Po roku si povedala, že nechá všetko na osud a nebude zbytočne tlačiť na pílu. Začala viac pracovať na svojej kariére. Maťa robila v medzinárodnej firme, prevažne v mužskom kolektíve. Hneď mi napadlo, že ak nikde inde, tak v prostredí, kde sa to mužmi len tak hemží, si partnera nájde určite.A naozaj. Zhruba rok po nástupe do firmy som si všimla, že Maťa je nejaká iná. Nechcela som vyzvedať, čo, respektíve kto sa skrýva za jej iskrou v oku, vedela som, že mi to skôr či neskôr prezradí.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Poznám tajomstvo môjho brata – a nikomu ho nemôžem prezradiť


Raz sme si vyšli do reštaurácie na skorú večeru po práci a pri poháriku vínka sa švagrinej rozviazal jazyk. Maťa mala pocit, že konečne našla toho pravého. Cítila to a ženy takéto veci predsa vedia rozoznať pomocou svojej intuície. Potešila som sa. Dan bol Nemec a podľa fotky na mobile aj celkom slušne vyzeral. Z Mati ale vypadol ešte jeden pre ňu nepodstatný detail. Jej ideálny muž mal v Nemecku rodinu. Chytila som sa za hlavu. Na rovinu som jej povedala, že si snáď nemyslí, že sa kvôli nej vzdá všetkého vrátane detí a presťahuje sa za ňou na Slovensko. Maťa sa cítila dotknutá, že som ju nepodporila. Ja som už ale mala skúsenosti s takýmito typmi. Vyzeralo to, že darmo budem švagrinej niečo vysvetľovať, ona mala svoje predstavy, ako tento vzťah dopadne.

Realita bola samozrejme iná, vôbec nie taká, akú si ju vykreslila Maťa. S Danom sa to ťahalo dva roky. Pánko si chodil k nám na pracovné cesty, vyhovovalo mu, že tu nie je sám a po dlhých mítingoch ho po večeroch čaká príjemné rozptýlenie. Maťa sa uskromnila aj s takýmto vzťahom nevzťahom. Tvárila sa, že je nad vecou, že jej to vlastne takto vyhovuje. Klamala samu seba, čo sa po čase odrazilo aj na jej pohode a zdraví. Došlo to až tak ďaleko, že sa Maťka musela obrátiť na psychológa. Neviem, za čo tá šarlatánka brala peniaze, ale ani po roku a pol nedocielila, aby sa moja švagriná s Javierom rozišla. Napokon to ukončil on sám, keď ho preložili do inej divízie a prestal chodiť na služobky.

Maťka sa po rozchode dávala dosť dlho dokopy. Svoje boľavé srdce si liečila prácou, cvičením a vzdelávaním sa. Švagriná sa prihlásila na kurz ruštiny, čo jej malo priniesť nové možnosti aj v robote. Tu sa zoznámila s Dušanom. Maťa ho najprv spomínala len tak medzi rečou, ako niekoho, kto jej nadbieha, ale ona nemá záujem.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Švagriná neprišla na pohreb vlastnému bratovi – ale ten dôvod!


Všetko sa otočilo, keď sa jej Dušan zdôveril, že má priateľku, ale už mi to dlhšie neklape. Zrazu sa Maťa začala zaujímať viacej, akoby jej nič nehovorilo, že ide opäť o zakázané ovocie, ktoré bude na konci veľmi pokazené a hnilé. Švagriná ale svoje správanie obhajovala. Veď aj ona má právo byť šťastná a nemôže predsa za to, že všetci muži, ktorí za niečo stoja sú zadaní. Ak by sa ich partnerky viacej snažili a o seba príkladnejšie starali, nehľadali by ich polovičky náhradu v Matinej náruči. Veď žiaden muž sa nechce pozerať na ofučanú mrzutú ženskú s kilami navyše a odrastenými vlasmi. Tak si aspoň Maťa predstavovala partnerky svojich chvíľkových známostí. Pretože po Dušanovi prišiel ďalší a po ňom ďalší chlap, ktorý si s Maťou začal a bol zadaný alebo ženatý. Všetky tieto jej známosti sa skončili vždy fiaskom.

Už ani neverím, že ide o náhodu. Švagriná si takéto typy vyberá zámerne. Prečo? Neviem. Psychologička to vysvetlila tým, že ich otec opustil a takto zdeformoval jej schopnosť žiť v normálnom šťastnom vzťahu. Čo ale s tým jej neporadila a mňa nepočúva. Darmo sa jej snažím vysvetliť, že takto nikdy šťastná nebude a môže sa jej to všetko vrátiť, keď raz naozaj stretne toho pravého. Už ju ani neriešim. A medzičasom silno dúfam, že môj Matúš nenatrafí niekde na niekoho ako jeho sestra. 


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, JL
Odporúčame