Pravdivý príbeh: Toto nie je riadna matka – miluje len jedno dieťa, na druhé kašle

žena

sita

Nikdy som doma nemala pocit, že by moji rodičia uprednostňovali mňa alebo brata. Tak, ako keď sa aj zo mňa stala neskôr dvojnásobná mama. Dcéra aj syn mali v mojom srdci rovnaké miesto. A tak by to malo byť, si myslím. Možno ak niekoho dieťa sklame, zíde na zlé chodníčky, upne sa rodič na to vydarenejšie. Nie je to tak vždy a môže to byť aj dokonca naopak, čomu som neverila, kým som nestretla svojho partnera.

U Maťovej mamy som sa odpísala hneď, ako ma spoznala. Vlastne odpísala ma ona sama. Nebola som narodená vo vhodnom znamení. Vraj Ryby sú príliš mĺkve, ale zato zákerné a ona s nimi nemá dobré skúsenosti. Tak ako zlomila palicu nado mnou, robila to aj svojím najbližším.

Maťo od malička počúval, aké bol hrozné dieťa. Nenechal mamu vyspať sa, stále len plakal. Zato keď sa narodil jeho mladší brat Filip, bolo to ako za odmenu. Dobručké, pokojné bábo, ktoré len spinkalo a papalo. Podľa mňa už odvtedy začala Magda obľubovať jedného syna pred druhým.

Kým Maťova povaha sa s pribúdajúcimi rokmi upokojovala, Filip bol presný opak. Stále niekde niečo vyparatil, na rodičovskom ostávala Magda pravidelne posledná. To jej už nevadilo.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Svokra chce na seba pútať pozornosť, tvári sa, že je chorá


Nevadilo jej, ani keď si Filip nedokončil strednú školu a začal podnikať s autami. V jednom kuse sa vyvážal na niečom novom. V Magdiných očiach išlo o vrchol šikovnosti. Veď kto si môže v dnešných časoch dovoliť niečo také drahé a tak často. Videla som to na nej aj ja sama, už nie len z Maťovho rozprávania, keď som sa s ňou stretla párkrát osobne. S Maťom sme ale boli presvedčení, že to Filipove podnikanie nie je úplne nevinné. Inak sme si nevedeli vysvetliť, že už mu chceli dva krát podpáliť dielňu. Magda aj s Filipom mali svoje vysvetlenie. Vraj ľudská závisť nepozná hraníc.

To, že Maťo sa dostal na vysokú, skončil ju s vynikajúcim prospechom, bez toho, aby cítil od svojej mamy akúkoľvek podporu, a ešte si aj našiel slušnú robotu, to Magdu netankovalo. Ekonómia bola podľa nej nudný odbor, ktorí vymysleli pre rovnako nudných ľudí a spoločnosť by sa zaobišla aj bez nich. Aj keď sa mi Maťo nikdy priamo nepriznal, vedela som, že ho to, ako sa k nemu matka celé roky správala, trápilo. Odkedy sme sa spoznali, snažila som sa, aby cítil oporu aspoň vo mne ako v svojej partnerke.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Zať prepadol konšpiračným teóriám, nedá sa s ním vydržať


Dúfal, že keď prídu na svet vnúčatá, Magda sa zmení. Nič také sa nestalo a ani sa nemôžem diviť, že naše deti k nej nechcú chodiť príliš často na návštevu. Je k nim rovnako chladná ako k Maťovi. Narodili sa navyše v nemanželskom zväzku, čo Magda vyhodila Martinovi raz na oči. Vraj sa pred susedkami hanbí, keď sa jej na nás pýtajú a ona musí klamať, že už sme zasnúbení a čoskoro sa vezmeme. Je to smiešne, pretože s Martinom som už štrnásť rokov a vzťah, aký máme nám vyhovuje, aj keď nie je papierový. Samozrejme, podľa Magdy je aj v tomto Filip dokonalejší. Nevadí, že on sa za ten čas stihol oženiť aj rozviesť, hneď dvakrát.

Najnovšie Magdu trápi jediná vec. Ako zariadiť, ak sa náhodou jedného dňa poberie na onen svet, aby dostal Filip to, čo si podľa nej zaslúži. Čiže všetko, čo by mali dediť obaja jej synovia. Maťo je s tým zmierený a je mu to už úprimne jedno. Jediné čoho sa obáva je, aby sa to jeho mame nevypomstilo. Nebol by to prvý prípad ani posledný.                     


Poznáte podobnú situáciu zo života? Ako by ste takúto situáciu riešili vy? Napíšte do diskusie pod článkom.  

Zdroj: sita, Thinkstock.com, RM
Odporúčame