Pravdivý príbeh: Uprednostňovala som kariéru a kvôli tomu dnes nemáme deti

Žena

gettyimages

Som manažérkou v jednej nemenovanej spoločnosti v hlavnom meste. Celý život som túžila po tom byť úspešná a obdivovaná. Vždy som odsudzovala ľudí, ktorí nemali vzdelanie a uspokojili sa s tým málom, ktoré im v práci dali zarobiť.

Nebolo to tak však vždy. Aj ja som predsa žena, ktorá má city a potreby. V mladosti som veľmi túžila po deťoch. Chcela som sa vydať za dobre postaveného muža, s ktorým by som si žila ako v bavlnke a založiť si s ním rodinu.

Príkladom mi boli moji rodičia. Prežili spolu celý život, mali štyri deti a v každej situácii držali pokope. Nech sa dialo čokoľvek, podporovali jeden druhého a takisto podporovali nás. Dopriali nám kvalitné vzdelanie aj keď peňazí nemali nikdy nazvyš.

Už na strednej škole som sa dala dokopy so spolužiakom, ktorý mi bol priateľom aj láskou v jednej osobe. Marek bol veľmi tolerantný, rozumel mi a ja som vďaka nemu cítila milovaná a obdivovaná. Navyše, som ten typ, ktorý nevie byť sám. Takže som bola šťastná, že som spoznala svoju lásku už tak skoro.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Muž nezvládol moje úspechy v práci, začal ma podvádzať


Spolu sme sa rozhodli aj pre rovnakú vysokú školu, vzájomne sme sa motivovali a úspešne aj promovali. Po vysokej škole potom prišli zo strany rodičov poznámky a narážky na svadbu. Boli sme spolu už sedem rokov a naši rodičia, samozrejme, nechceli, aby sme žili len tak nadivoko.

Rozhodli sme sa teda vziať. Nikdy sme predsa o našej láske nepochybovali, i keď sme nemali  pocit, že nejaký papier by našu lásku utužil. Podľa rodičov sa však patrilo náš  vzťah po toľkých rokoch konečne spečatiť a tak sme to urobili.

Po svadbe všetci čakali, že si hneď založíme rodinu. Neustále nám kládli otravné otázky o tom, kedy si spravíme dieťa. Ani ja, ani Marek sme sa však na takéto niečo ešte necítili. Bolo nám dobre vo dvojici. Boli sme stále mladí, chceli sme vidieť svet. A trochu si užiť to, že sme už konečne doštudovali a máme vlastné peniaze, ktoré sme si poctivo zarobili.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Materstvo v štyridsiatke nemusí byť to pravé


Tieto otázky nám už tak šli na nervy, že sme sa zaťali a všetkým povedali, že si dieťa urobíme vtedy, keď budeme chcieť a nie vtedy, keď to budú chcieť oni. Na chvíľu bol teda pokoj. Obaja sme sa venovali kariére, pretože práca nás veľmi bavila a našli sme v nej zmysel života.

Roky však plynuli akosi prirýchlo. Marek začal byť čoskoro nástojčivý a jeho reči o tom, ako sa na dieťa necíti, boli fuč. Začal ma prosíkať o to, aby sme mali aspoň jedno a že sa potom môžem vrátiť do roboty.

Vedela som však, že ak teraz z práce odídem, nájdu si náhradu a môj vysnený džob bude nenávratne preč. Okrem toho som sa bála, že ma s dieťaťom už nikde nezoberú. Marekove reči som teda brala jedným uchom dnu a druhým von. Chcela som ešte pár rokov počkať.

Mareka túžba po dieťati po pár mesiacoch prešla. Asi už mal plné zuby toho, ako ma prosí o to, aby som vysadila tabletky. Pochopil, že ma nemôže nútiť a že toto nemá byť len jeho rozhodnutie, ale nás oboch. A ja som to tak, bohužiaľ, ešte nechcela.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Osud to však zariadil za nás. Tesne po tom, ako som oslávila tridsiatešieste narodeniny u mňa nastali zdravotné komplikácie. Museli mi vybrať vaječníky a ja som tak šancu stať sa matkou, definitívne prepásla.

Došlo mi, aká som bola hlúpa. Celé tie roky som nezodpovedne uprednostňovala kariéru a odkladala materstvo na druhú koľaj. To, že sme teraz bezdetný pár je len a len moja chyba. I keď už prešlo od tejto hroznej operácie už niekoľko rokov, Marek mi to dodnes nevie zabudnúť a jeho výčitky ma neskutočne trápia.

Každú ženu, ktorú stretnem a ktorá mi hovorí o tom, aká je pre ňu práca dôležitá preto varujem, aby si spravila deti, kým ešte nie je neskoro. Môj príbeh má aspoň jedno pozitívum.  Motivujem ženy, ktoré sú rovnako hlúpe, ako som bola ja.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, KŽ
Odporúčame