Pravdivý príbeh: V práci si o mne myslia, že som závislá na sexe

Žena

thinkstockphotos.com

S Janou som sa spoznala na strednej škole. Imponovala mi jej povaha. Ja som bola skôr tichšej nátury, Jana taká, ako jej huba narástla. Stali sa z nás kamarátky, jedna druhú sme dopĺňali. Tajne som ju vždy trocha aj obdivovala. So svojou dokonalou postavou a anjelskou tváričkou mohla mať každého chlapa, na ktorého ukázala prstom. Zatiaľ čo ja som väčšinou zbierala len odrobinky, ktoré neboli pre Janu dosť dobré. Vtedy som to tak nevnímala, ale moje sebavedomie nebolo trikrát veľké a pred mužmi som si nijako neverila. Dá sa povedať, že som s nimi mala problémy po celý život.

Po maturite sme išli každá svojou cestou a naše dráhy sa rozdelili. Osud však zariadil, že som sa po čase s Janou opäť stretla. Bola som prekvapená, keď som zistila, že Jana je na tom s chlapmi ako ja – biedne. Bola príkladom toho, že ani bezchybný vzhľad vám nezaručí lásku až za hrob. Máloktorý muž jej bol dosť dobrý, a tak neustále hľadala, vymieňala, kalkulovala. Ja som naopak všetkých potenciálnych záujemcov znechutila svojimi pochybnosťami o sebe samej.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Najskôr ma podviedol on, dnes podvádzam aj ja


S Janou sme oprášili naše priateľstvo z čias mladosti. Zvykli sme zájsť do kina, na nákupy, alebo na drink. Jedna pred druhou sme si vždy vyliali srdcia, posťažovali sa na samotu, poohovárali spoločných známych. Mne k tomu pribudol aj vychadzov z práce. Jana sa zachovala ako pravá kamarátka. Pozisťovala situáciu u seba vo firme a keď jej kolegyňa odišla na materskú, môj životopis poslala svojej nadriadenej a miesto som dostala. Bola som jej veľmi vďačná a spoločne sme sa tešili, ako budeme spolu chodiť na obedy.

Práca ma bavila, kolegyne boli fajn, s Janou som sa zblížila ešte viac ako na strednej. Už len ten chlap mi chýbal ku spokojnosti. Šťastena ma asi vypočula. Jedno lenivé nedeľné dopoludnie som sa na pumpe zoznámila s Mirom. Omylom mi zaúčtoval okrem benzínu aj tovar, ktorý si niekto predo mnou vyložil na pult. Spolu sme sa na tom zasmiali a ako odškodné som dostala kávu grátis. A k tomu pozvanie na stretnutie. Do roboty som prišla celá naradostená. Nevedela som sa dočkať, kedy sa pochválim so svojím úlovkom Jane. Priala mi to, tešila sa so mnou.

Miro bol úžasný spoločník. Nevedela som sa dočkať ďalšieho stretnutia. Chodila som pol metra nad zemou. Môj jediný problém bol Mirova náruživosť a apetít, ktorý mal v spálni. Naše stretnutia totiž prebiehali väčšinou a zásadne u mňa a Miro odo mňa chcel veci, pri ktorých som sa voľakedy červenala, už len keď som si o nich prečítala. Zdôverila som sa s tým aj Jane. Povzbudila ma, nech nie som prudérna a mám si užívať, kým sa dá. Mirom som bola očarená, súhlasila som s ňou. Len som občas zaťala zuby a premohla sa. Veď láska je aj o tom, myslela som si. Tento stav mi vydržal mesiac. Asi to bolo až príliš pekné, aby to bola pravda. Miro sa mi priznal, že je ženatý. Zrazu skladačka do seba zapadla a ja som pochopila mnohé veci. Prečo sa stretávame len u mňa, prečo je to vždy len o sexe. Škoda, že toto priznanie spravil, až keď ma mal obtočenú okolo prsta. Nechcela som už o neho prísť.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel ma nahovoril na sex vo štvorici – dodnes mi je z toho zle


So všetkým som sa zdôverila Jane. Vždy mi bola ochotná robiť bútľavú vŕbu. Spolu sme si na celú situáciu zanadávali. Jana sa ma snažila upokojiť, rozosmiať. Poradila mi. Ak nechcem o Mira prísť, nech mu splním to, čo doma nemá a nebude mať dôvod sa tam ani vracať. Dokonca išla so mnou do obchodov nakúpiť zvodnú spodnú bielizeň. Pre Mira som pripravila noc splnených prianí, ako prvému som mu dovolila aj análny sex. Vedela som, že jeho žena je prudérna, čo mu na nej aj najviac prekážalo. Nechcela som si v tom čase pripustiť, že to je aj jediný dôvod, prečo vlastne chodí za mnou.

Moja snaha však vyšla nazmar. Miro sa ešte zopárkrát za mnou zastavil, užil si a všetko napokon ukončil s tým, že sa vracia k svojej žene. Bola som zdrvená, nešťastná, sklamaná. Trvalo mi to dlho, ale nakoniec som pochopila, že som chcela niečo, na čo mal už právo niekto iný a inak ako rozchodom to dopadnúť nemohlo. Bola som vďačná, že mám aspoň Janu, ktorá kedykoľvek za mňa potiahla v robote, keď som si opäť uvedomila, ako ma Miro využil a prerevala som na toaletách aj dve hodiny.

Ani som si nevšimla, kedy sa začali na mňa moje kolegyne pozerať trocha inak, dokonca si šuškať, keď som okolo nich prešla. Neprišlo mi divné, ani keď pri vstupe do miestnosti ostatné dievčatá stíchli a v kancelárii bolo zvláštne ticho. Až kým si ma naša trocha jednoduchšia recepčná jedno popoludnie pri káve neodsunula stranou a na rovinu sa nespýtala, aké je to milovať sa s niekým v trojici. Že aj oni to chcú s priateľom skúsiť a keďže ja som staršia a oveľa skúsenejšia v týchto veciach, dúfa, že jej poradím. Bola som ako obarená. Tieto veci nevedel okrem mňa, Mira a neznámej dotyčnej z toho večera nikto. Len Jana. Podľa ďalších slov recepčnej som pochopila, že vie toho o mne viac. A nie len ona. Ani ma to nestálo veľa námahy zistiť, že po firme kolovali reči o mojej zúfalej snahe udržať si milenca a čo všetko som pre to ochotná podstúpiť. Moja nálada preskakovala od zúrivosti na Janu do úplného zahanbenia. Niektoré veci ani pravdivé neboli, ale počas putovania firemnými chodbami na seba nabaľovali aj značnú dávku fantázie ľudí, ktorí tieto klebety ďalej šírili.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Môj partner žil okrem mňa s ďalšou ženou


Chcela som si celú vec najprv vybaviť s Janou. A podať výpoveď. Alebo najlepšie sa len zobudiť do nasledujúceho dňa s tým, že sa nič nestalo. Žiaľ, stalo sa. Nevadilo by mi ani tak to, čo sa o mne hovorí ako to, že ma zradila blízka osoba, za ktorú som Janu považovala. Tá sa ale tvárila ako stelesnená nevinnosť. Všetko poprela, dokonca prisahala na svoju rodinu, že ona nič z našich rozhovorov neposúvala ďalej. Vedela som, že klame. Keby som mala v zásobe inú prácu, bez rozmýšľania by som dala výpoveď a odstrihla Janu zo života. Prácu ale potrebujem. Rozhodla som sa v robote ostať, ale Janu si už držím riadne od tela. Ona sa síce tvári, že sme naďalej skvelé kamošky, ale popravde jediný dôvod prečo sa s ňou ešte bavím je taký, že priateľov si máme držať blízko, ale nepriateľov ešte bližšie.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, RH
Odporúčame