Pravdivý príbeh: Výčitky svedomia ťahajú partnerku k bývalému, ničia nám vzťah

Žena

thinkstockphotos.com

Neverím na osud, aj keď si myslím, že stretnutie s Ankou bolo tak trocha v jeho réžii. Šéf ma poslal na seminár, na ktorý sa mi vonkoncom nechcelo ísť. Malo to byť vo štvrtok, deň, keď som hrával so svojou partiou futbal a neskôr sme vždy skončili v našom obľúbenom podniku. Už od pondelka som rozmýšľal nad výhovorkou, ako sa prednáške vyhnúť. Na nič som neprišiel, neostávalo mi nič iné, ako sa zúčastniť.

Po oficiálnej časti bolo recepcia. Povedal som si, že sa aspoň dobre najem, keď už mám pokazený večer. Pri stole s pitím mi padla do oka nežná blondína. Bola milo neobratná a všimol som si, že aj trocha nervózna. Dal som sa s ňou do reči. Volala sa Anka a vysvitlo, že na akcii sa ocitla náhodou. Jej známa mala na starosti občerstvenie, ale na poslednú chvíľu jej vypadol barman. Anka sa ponúkla, že jej pomôže, kým príde náhradník, aj keď nalievanie drinkov bolo na míle vzdialené od odboru, v ktorom pôsobila. Pod veľmi priehľadnou zámienkou som si vypýtal jej telefónne číslo. Neviem, či ma odhalila, ale bol som rád, že mi ho dala.

O týždeň som Anke napísal správu. V odpovediach bola taká, akú som si ju pamätal z onoho štvrtka. Milá, bezprostredná, vtipná. Písali sme si pár týždňov, keď som sa rozhodol pozvať ju na rande. Vykrúcala sa, až napokon prišla ľadová sprcha vo forme správy „prepáč, som vydatá“. Bol som zaskočený, načo mi vôbec dávala svoje číslo, ale bral som to. Nebol som typ, pre ktorý niečia obrúčka znamenala výzvu na získanie zárezu na posteli. Anku som vypustil z hlavy.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Odpustila som neveru, chodila do poradne – a všetko zbytočne!


O mesiac sa mi ozvala sama od seba. Mala voľné lístky na koncert, chcela vedieť, či nepôjdem s ňou. Chcel som ju podpichnúť, či manžel nemôže, ale napokon som si hryzol do jazyka. Bol som na ňu zvedavý a chcel som ju opäť vidieť.

Koncert bol skvelý, Anka očarujúca, celý večer prebiehal v skvelej atmosfére. Neskôr sme skončili v bare na poháriku, stále sme sa mali o čom rozprávať. O jej mužovi ale nepadlo ani slovo. Vedel som, že keď Anka bude chcieť, otvorí túto tému sama.

Po tomto stretnutí som s ňou ostal v kontakte. Nie písomnom, ale pravidelnom a osobnom. Zdôverila sa mi, že je síce takmer dve desaťročia vydatá, ale s manželom je to už len rutina. Dávno by sa rozviedla, keby jej muž nebol na ňu naviazaný a keby ona nemala voči nemu výčitky svedomia. Viem, že podobnými historkami skôr kŕmia ženatí muži svoje naivné milenky. Pri Anke som ale vedel, že to myslí úprimne. Ona bola taká, že vždy brala ohľad na ostatných a najmä svojich najbližších.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Aj takto môže dopadnúť vzťah so ženatým chlapom


Naše stretnutia boli čoraz častejšie a naberali na intenzite. Po čase sme sa už ani nesnažili nejako extra skrývať, a preto som čakal, že sa so svojím mužom porozpráva, aby nám nič nebránilo v našom vzťahu. Pre Anku ale nikdy nebola vhodná chvíľa na rozchod. Manželovi sa nedarilo v práci, nechcela ho ešte viacej zarmucovať. Potom sa mu zhoršil zdravotný stav, nechcela mu pridávať ďalšie trápenie. Myslím si, že Ankin manžel by musel byť úplný hlupák, ak si dovtedy nevšimol, že jeho manželstvo je v troskách, ale nechal som to na ňu, nech to rieši tak, ako to cíti. Je pravda, že pohár mojej trpezlivosti párkrát pretiekol a rozišli sme sa. Napokon sme   sa aj tak jeden druhému ozvali a skúsili to zas.

Po neuveriteľných dvoch rokoch Anka napokon našla odvahu, manželovi vysvetlila, ako sa veci majú a nasťahovala si svoje veci ku mne. Môj dobrý pocit ale netrval príliš dlho. Ankin ex sa síce zmieril s tým, že jeho žena od neho odišla, nemienil sa ale vzdať kontaktu s ňou. Keď ochorel, prvý komu volal bola Anka. Veď kto sa o neho v takýchto situáciách po tie roky staral. Anka vždy k nemu nabehla s domácim vývarom, zásobou liekov a ustarosteným výrazom, len aby sa dal čo najskôr dokopy. Rekonštrukcia bytu? Zasa len Anka bola tá, kto mu môže najlepšie poradiť, aký nábytok si má vybrať, veď aj rekonštrukcia predtým bola v jej réžii.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Nová láska zmenila môj život od základov


Anke začali podobné telefonáty od bývalého pomaly ale iste liezť na nervy. Vždy, keď sa na displeji objavilo jeho meno, len prevrátila oči, čo zasa bude chcieť. Nemala to srdce mu nedvihnúť. Viem, že mala výčitky, že ona je tou skazenou mrchou, ktorá podvádzala a opustila svojho manžela. Toto bol jej spôsob, ako si uľaví svedomiu, aj keď vie, že donekonečna to takto nepôjde. Ja som dosť trpezlivý typ, nerobím jej žiarlivostné scény, keď vidím, že aj tak toho má dosť. Niekedy ale už mám sto chutí ten telefón dvihnúť miesto nej a vysvetliť dotyčnému na opačnom konci, že Anka bola jeho manželka, nie je to jeho mama, svoj život si musí riadiť sám. Tieto slová ale musí počuť z Ankiných úst, aby mali účinok, aj keď som si nie úplne istý, či to pochopí lebo snaha z jej strany už párkrát bola.


Ako by ste sa v podobnej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoje názory s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, RL
Odporúčame