Pravdivý príbeh: Za dobrotu na žobrotu – radiť kamarátom v láske sa nevypláca

Muž

thinkstockphotos.com

Tomáša aj Máriu som spoznala približne naraz. V tom čase netvorili pár a bolo pre nás celkom prekvapením, keď sa dali dokopy. Obaja boli bezdetní, mali za sebou pár vzťahov, Tomáš stihol už aj rozvod. Úprimne som im to priala, aj keď všetci naokolo tvrdili, že sa k sebe nehodia. Oni to ale nijako neriešili. Rozumeli si, bolo im spolu dobre a to bolo to, na čom záležalo.

Každý z nich mal svoj byt a ani po roku Tomáš s Majkou spolu nebývali. Možno preto sa vôbec nehádali a patrili k jedným z tých stabilnejších vzťahov, ktoré boli v mojom okolí. Po čase sa z nás stali celkom dobrí priatelia. S Majkou a ďalšími kamarátkami sme každý druhý štvrtok chodili pravidelne na kultúru. Mužov sme nechali u niekoho doma. Tí sa zasa mohli venovať svojim koníčkom.

V jedno takéto naše štvrtkové kino som si všimla, že Majka neustále ťuká niečo do telefónu. Myslela som, že si píše s Tomášom. Keď už v pravidelných intervaloch odpisovala na správy aj počas filmu, spýtala som sa, či sa niečo deje. Majka ma upokojila, že je všetko v poriadku, len bude musieť odísť z kina skôr. Starý známy sa zastavil v meste, tak spolu zbehnú na pohár vína. Nato odišla, ale po vyše hodine sa do kina vrátila.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Kamarát sa rozviedol kvôli milenke – a takto to celé dopadlo


Tajomného neznámeho som vypustila z hlavy. Keď sme si s aj s Majkou vyšli, odbehla si takto vždy, keď bol tento jej bývalý kolega v meste. Majka sa mi tiež priznala, že voľakedy s týmto pánom niečo mala. Bolo to v práci, on bol navyše ženatý. Nerobilo to dobrotu. Predtým, ako všetko prasklo a vyhodili by ich oboch, odsťahoval sa Miro aj s manželkou do iného mesta. Majka mi prisahala, že medzi nimi už je to čisto len o kamarátstve, tak nech nespomínam nič Tomášovi. Je žiarlivý a v tomto prípade naozaj nie je na čo žiarliť. Sľúbila som jej, že Tomášovi nič nepoviem. Veď napokon o nič nešlo. Aj on mal kolegyne, kamarátky, s ktorými si občas vyšiel von.

Raz, keď som sa vrátila z práce, našla som u nás Tomáša. Už mal riadne vypité, len sedel a dookola chcel od môjho muža počuť, aká je Majka zradkyňa, žena ľahkých mravov, pobehlica. Tomáš zjavne prišiel na odvrátenú stránku tohto akože len kamarátstva jeho Majky s Mirom. Našiel jej v telefóne správy, ktoré si tí dvaja vymieňali a o počasí to teda nebolo. Nechcela som sa im veľmi miešať do debaty, ale uvedomila som si, že som vlastne spolupáchateľ. Veď som Majku nevedomky kryla vždy, keď sme si spolu vyšli a ona na nejaký čas odbehla pozdraviť starého známeho. Tomášovi som to teda povedala. Viac mu nebolo treba. Už si bol istý, že ho Majka podvádza – a poviem pravdu, aj mne sa to zdalo zvláštne. Tajné schôdzky, smsky – poradili sme mu, aby si to s Majkou vysvetlili. Ak ho naozaj podvádza, nech ju pustí k vode, veď mu to za to nestojí.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Neveru som videla z prvého radu – a poriadne nechutnú


Tomáš sa išiel ešte v ten večer s Majkou porozprávať. Prezradil jej, že o všetkom vie, dokonca aj o jej tajných stretnutiach, keď prišiel jej známy na otočku do mesta. Samozrejme, Tomáš nešetril detailami, celú vec nafúkol, pár vecí si domyslel a tvrdil, že to má celé odo mňa. Povedal jej aj o všetkých radách, ktoré sme mu s mužom dali. Samozrejme, že sme ho chceli povzbudiť a držali sme mu stranu, keď u nás vyplakával. Nečakala som ale, že Tomáš to celé otočí a svoje závery a podozrenia prevtelí do mojich slov. Majka sa mu zaprisahala, že o nič nešlo. Že jej známy je naozaj len známy. Oľutovala aj správy v telefóne. Pripísala to chvíľkovému zlyhaniu, keď na ňu Tomáš nemal čas.

Nakoniec začala Majka vypisovať mne, že som ju zradila. Pokladala ma za kamarátku a nečakala, že zo žiarlivosti jej spravím takúto vec. Celé sme to s mužom nechápali. Jemu sa prestal ozývať Tomáš s tým, že sme intrigáni, ktorí chceli ich dvoch rozdeliť. Začalo sa to celé podobať na Kocúrkovo. My sme obom chceli pomôcť, nakoniec sme z toho vyšli ako tí zlí. Ale nie nadarmo sa hovorí, za dobrotu na žobrotu. My sme chudobnejší o dvoch kamarátov. Získali sme ale cennú skúsenosť, že do partnerských problémov iných sa už zásadne nemiešame.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, RI
Odporúčame