Pravdivý príbeh: Žena mi konečne porodila dieťa, zároveň je tehotná aj moja milenka

Muž

thinkstockphotos.com

S Marikou sme sa snažili otehotnieť celé roky. Dieťa bolo jej snom, mojím menej – asi by som sa nezbláznil, keby sme ho nemali. Keď mi však rozprávala o tom, ako bude náš syn behať okolo a ako s ním budem hrať futbal, pozdávalo sa mi to.

Nieže by som dieťa pred Marikou vôbec nechcel, len sa mi vždy zdalo, že som príliš mladý. Ale potom sa začali kamaráti ženiť a o pár rokov mať deti. Ja som bol ešte stále sám. Potom som stretol Mariku a keď kamaráti začali mať druhé kolo tehotenstiev, podľahol som jej prosbám. Tak často mi hovorila: ,,Predstav si malého Paľka, ako by tu behal, ako by sa tvoji rodičia tešili, ako by to bolo super.“ A tak som časom začal mať rovnaký pocit – veď predsa len, ktorý muž by nechcel mať syna? A tak som súhlasil.

Len čo som to Marike povedal, okamžite vysadila antikoncepciu a tvrdila, že to bude trvať dlhší čas.  Ja som s ňou v podstate súhlasil, predsa len, ona mala vtedy 32 rokov, ja 37. Už po dvoch mesiacoch však začala mať stresy. Stále som počúval: ,,Prečo to ešte nejde? Kedy konečne otehotniem? Ako je možné, že ostatné boli tehotné na prvý pokus a ja nič?“ Náš sex sa zmenil z rozkoše na povinnosť. Myslím, že veta: ,,Dnes ovulujem, musíš aspoň dvakrát,“ nenaštartuje nikoho. Dokonca chcela ísť už po tých dvoch mesiacoch na vyšetrenie – a nielen to. Ešte si aj odo mňa vypýtala semeno, vraj by som nebol prvý, ktorý ma v 35 problémy s plodnosťou. Doktorka ju však našťastie upokojila, že nech sa aspoň rok snažíme a až potom to stačí riešiť.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéra si necháva platiť mužmi – a manželka ju v tom podporuje!


Nakoniec sme doktorom neunikli, Marika otehotnela umelým oplodnením.  Mala vtedy 36 rokov, ja 41. Vlastne ani neviem, načo sme sa o to tak snažili. Už vtedy som mal pocit, že náš vzťah nie je taký, ako by mal byť. Ale bolo mi blbé sa k tomu priznať. Náš vzťah sa však začal naozaj rúcať, keď  jej v 4. mesiaci gynekológ zakázal sex. Niežeby sme si pred tým nejako veľmi užívali, ale predsa, aspoň trochu. Okrem toho, Marika sa začala zrazu zaujímať len o tehotenské veci – čomu všetkému by sa mala vyhnúť, čo naopak by mala jesť a čím sa natierať. Tým, že nebola v robote akoby trochu stratila kontakt s realitou. Keď som išiel po práci občas na pivo s kolegami, doma ma čakala studená sprcha. Vraj kde som bol, čo som robil a s kým.

Kým nenastúpila ku nám do práce Janka, na nič nekalé som ani nepomyslel. Jej sa však nedalo odolať. Múdra, o desať rokov mladšia, pokukovali po nej všetci chlapi v našej firme. Ja som medzi nimi nebol – teda, aspoň som sa snažil svoj záujem skrývať. Ale keď sme raz spolu robili nadčasy a ona po mne vyštartovala, nemohol som si pomôcť. Taký vášnivý sex ako s ňou som už nezažil roky. S Marikou to totiž už dlho bolo skôr o snahe splodiť potomka, ako ako rozkoši. Keď som sa k nej vracal neskoro večer domov, mal som v hlave totálny chaos. Janka totiž nebola len nejaká pipka, imponovalo mi nielen jej telo, ale aj jej rozum. Nakoniec som sa Marike vyhovoril, že na mňa lezie chrípka a spal som vo vedľajšej miestnosti.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné – manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Nevedel som, čo ďalej. Marika bola v 8. mesiaci – na takú ženu sa predsa nemožno vykašľať. Bolo mi to jasné. Ale nemohol som prestať myslieť na Janku. Najradšej by som dal výpoveď, ale kde by som si tak rýchlo našiel novú prácu? Dokázal som sa jej vyhýbať asi mesiac, potom sme sa stretli a ona dala jasne najavo, že chce byť so mnou. Vysvetlil som jej, že o chvíľu sa mi narodí syn a tá noc bola len omyl.  

Myslel som, že keď príde na svet náš Mirko, všetko sa zmení. Ale namiesto Mirka sa nám narodila Mirka a ja som zrazu už vôbec nevedel, čo robiť. S dievčaťom som si vôbec nevedel rady. S ním asi hrať futbal nebudem. Okrem toho, Marika ma stále odmietala. Vraj je unavená z kojenia a starostlivosti o dieťa.

Nakoniec sa stalo to, čo sa asi muselo – opäť som si začal s Jankou. Zdala sa mi taká bezstarostná a byť s ňou bolo také krásne jednoduché po tých rokoch s Marikou, čo sme stále riešili len dieťa. Vážny problém mám asi desať dní, odkedy mi Janka oznámila, že je tehotná. Vôbec neviem, čo mám robiť, keby som mohol, najradšej by som zmizol z povrchu zemského. Neviem čo mám robiť, bojím sa Janke navrhnúť potrat, ale rovnako sa bojím povedať Marike ako sa veci majú. Píšem to sem len preto, lebo to nemám komu povedať. Najradšej by som bol, keby to niekto vyriešil za mňa, na chlapa po 40 je to asi zbabelé, ale nemôžem si pomôcť.    


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com
Odporúčame