Pravdivý príbeh: Žije v luxuse a nemusí ani prstom pohnúť, aj tak má depresie

Žena

thinkstockphotos.com

Naďa je moja kamarátka zo strednej školy. Vždy sme boli taký uletený párik – chodili sme tancovať do najvychytenejších podnikov, pili najnovšie drinky. Biletári nás všade poznali a keďže Nadi nechýbali ani peniaze, ani krása, boli sme vítaní aj na párty, na ktoré sme nie vždy mali pozvánku.

Občas sme si zaexperimentovali aj s drogami, ale nič vážne. Vždy sme hľadali niečo nové, čo tu ešte nebolo. Po Nadi išlo veľa chlapov, ale ona sa dlhodobému vzťahu roky vyhýbala. Flirt to áno, sex pre zábavu – prečo nie? Ale inak nič. Muža ani nepotrebovala, keďže peniaze mala v rodine a orgazmus jej vraj aj tak žiadny nedal. Keďže ja nie som na dievčatá, ako sa hovorí, prezradila mi kopec vecí, ktoré by inak mužovi možno nepovedala. Keď som išiel na čas do zahraničia, naše puto sa trochu pretrhlo. Ale vždy, keď som sa vrátil, sme sa stretli a zažúrovali. Aj s pribúdajúcimi rokmi vyzerala stále super, v určitom ohľade možno ešte lepšie ako keď mala dvadsať. Taká sofistikovanejšia, ale stále s ňou bola aj zábava.

Všetko sa zmenilo pred pár rokmi. Bola na víkend u známej vo Viedni a v luxusnej reštaurácii zjavne učarila arabskému šejkovi, alebo aké to majú tituly. Skrátka moslimskému boháčovi na “entú“. Do konca večera sa s ňou zoznámil a celý druhý deň strávili spolu. Naďa sa asi prvýkrát naozaj zamilovala. Neskôr priznala, že taký sex ako s ním ešte nikdy nezažila. Aj on bol z nej zrejme hotový, o pol roka totiž bola svadba. Nič nápadné – asi preto, že má doma aj ďalšie ženy. Teda aspoň ja si to myslím. Naďa vždy zahmlievala, keď som sa jej na to spýtal. Vzťah s ním je niečo, o čom skrátka nechce veľmi hovoriť.  


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Syn spáchal samovraždu – a nik nevie prečo


„Omi“ ako ho ona volá, jej zriadil krásne sídlo. Obrovský byt, luxusne zariadený – aj keď nie poďla môjho vkusu. Naďa má aj slúžku, sama nemusí robiť nič. Omi za ňou chodí a keď je s ním, vyzerá šťastne – aspoň usudzujem z tých pár razov, čo som ich videl. Inak je ale ako telo bez duše. Dala sa na nejakú „cestu prerodu“. Prestala chodiť von, ani do reštaurácie ju nedostanem, nie že do klubu. Vraj doma medituje. Neviem, či za to môže jej muž, alebo je to jej rozhodnutie. Ja vlastne netuším, ako trávi celé dni, keď si ani len čaj nemusí sama uvariť, von nechodí a prácu nemá. Možno by jej pomohlo dieťa, ale žiadne nie je na obzore. Až tak veľa času zase nemá. Tvár môže vyzerať akokoľvek mlado, čas sa oklamať nedá. A okrem toho, ani si ju ako matku neviem predstaviť – asi by najali opatrovateľku a veľa by sa toho pre ňu nezmenilo.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Svokru jej náboženstvo priviedlo až do blázinca


Nakoniec sa mi priznala, že začala chodiť k psychologičke. Odľahlo mi. Možno jej pomôže. Tá ju však len nasmerovala na psychiatričku, ktorá jej predpísala nejaké tabletky. Vraj má depresiu. Keď ich berie, tak je na tom o niečo lepšie. Ale nie oveľa – už sa nedokáže tešiť tak, ako kedysi a ja nerozumiem prečo. Čo sa zmenilo? Neprežila nijakú traumu, iné ženy by na jej mieste boli šťastné ako blcha a ona sa len stále niečím umára, alebo je „mimo“. Ani tabletky mi nevrátili moju kamarátku. Hoci mám kopec iných známych a žijem už roky v stabilnom vzťahu, keď si spomeniem na Naďu, vždy ma pichne pri srdci. Rozmýšľal som aj nad tými našimi pokusmi s drogami, či tie nemôžu byť príčinou jej aktuálneho stavu. Ale to bolo už dávno a ja som predsa úplne v poriadku. Nevidím žiadnu odpoveď, ani spôsob, ako jej pomôcť…


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, ED
Odporúčame