Pravidelný sex: Viete, čo všetko dokáže liečiť?!

sex

i

Pocit šťastia, úľava od bolesti ale aj zdravé zuby! To všetko môžete mať aj vy a netreba pre to spraviť takmer nič. Hoci nikto neočakáva, že sa po desiatich rokoch spolu milujete každučký deň, pravidelný sex by vo vašom vzťahu určite nemal chýbať. Je to totiž hotový elixír mladosti!

Úľava od bolesti

Mnoho žien a neraz aj mužov sa sexu vyhýba, pretože ich trápia bolesti hlavy. Práve sex je pritom účinné prírodné analgetikum. Pri sexe sa totiž vylučuje hormón oxitocín, ktorého vyššia hladina uvoľňuje bolesť. „Keď ma pobolieva hlava, neraz sa mi do sexu veľmi nechce. Ale už mám vyskúšané, že práve on mi dokáže od bolesti pomôcť. Na začiatku treba prekonať nechuť a výsledok sa dostaví. Po orgazme sa cítim skvele a na hlavu si už zväčša ani nespomeniem,“ hovorí Maja (38).

Pre skvelý spánok

Trápia vás problémy so zaspávaním? Skúste si dať namiesto šálky horúceho mlieka horúci sex. Po vášnivom milovaní je totiž prirodzené, že na človeka zaplaví spokojnosť a padne naňho príjemná únava. Využite tento stav, na zaspávanie je ideálny!

Chráni pred rakovinou prostaty

Podľa štúdie Harvardovej univerzity z roku 2004 pravidelný sex dokonca znižuje riziko vzniku rakoviny prostaty. Vedci zistili, že muži, ktorí ejakulujú viac ako 20 krát za mesiac o celú tretinu znižujú svoje „šance“ na toto nebezpečné ochorenie.

Znižuje riziko infarktu

Mnohí z nás majú zafixovaný sex skôr ako potenciálnu príčinu infarktu, pre zdravých ľudí je však presným opakom. Podľa štúdie New England Research Institute, ktorej sa zúčastnila tisícka mužov medzi 40 a 70 rokmi, totiž sex dvakrát týždenne znižuje riziko infarktu takmer o celú polovicu. Výskumu sa síce zúčastnili len ľudia mužského pohlavia, je však pravdepodobné, že sex má kladné účinky v tomto ohľade aj na ženy.

Pomáha zdraviu vašich zubov

Poriadne francúzske bozkávanie je niečo, čo sa z mnohých vzťahov časom tak trochu vytráca. Pritom ide o ideálnu predohru – a nielen to! Bozkávanie podporuje tvorbu slín, ktoré zabezpečujú čistotu ústnej dutiny. Vďaka vášnivému bozkávaniu sa vaše zuby zbavia zvyškov jedál, ktoré môžu spôsobovať zubný kaz oveľa rýchlejšie.

Vzbudzuje pocit mladosti a sebavedomia

Dobrý sex nielen skvele prekrví vaše telo, ale zároveň dodáva pocit vnútornej spokojnosti. To, že po vás niekto túži, prirodzene napumpuje vaše ego a pridá sebavedomie. Zároveň dodáva istotu, že ešte ani zďaleka nepatríte do starého železa!

Zdroj: i, Dora
Odporúčame