Prečo sú banány zakrivené a muži neradi nakupujú: Odhaľte 10 čudných faktov, ktoré vás pobavia

Trs banánov v rukách

Prečo sú banány krivé? (Foto: Gettyimages)

Humor je liek na všetky problémy. Vleje nám do žíl optimizmus, aj nádej na lepšie zajtrajšky. Dnes sme pre vás vybrali niekoľko zaujímavých faktov, ktoré znejú síce neuveriteľne, no napriek tomu sú pravdivé. Príjemnú zábavu!

1. V Michigane môžete uloviť jednorožca

Napriek tomu, že s jednorožcom sa stretávame výlučne v rozprávkach, zdá sa, že v Michigane ich existenciu berú viac ako vážne. Lake Superior State University ponúka záujemcom povolenie na lov jednorožcov. Aj keď dodáva, že uloviť ho je beh na dlhú trať. Ktovie prečo…

2. Umenie býva aj neviditeľné

Pamätáte sa na rozprávku o cisárových nových šatách? Podobná situácia, pri ktorej všetci chvália to, čo neexistuje, nastala pri predaji neviditeľnej sochy s výstižným názvom „Vzduch“ ,ktorej autorom je James Franco. Jedna milovníčka umenia ju kúpila za neuveriteľných 10-tisíc dolárov. Dostal za to presne to, čo vystihuje názov sochy. Čistý vzduch.


Mohlo by vás zaujať: Vtipné otázky a ešte vtipnejšie odpovede: Po ich prečítaní pôjdete do kolien!


3. Búchanie hlavy o stenu má vedľajší účinok

A to rozhodne nie taký, aký by ste čakali. Niekomu napadlo vypočítať, koľko kalórií môžeme spáliť sústavným, 45-minútovým búchaním hlavy o stenu. Takýmto spôsobom síce spálite približne 150 kalórií (627,6 kJ), no určite to za tú bolesť nestojí.

4. Netušíme, s čím súhlasíme

Vedeli ste, že len málokto z nás číta všeobecné nariadenia o ochrane osobných údajov, ktoré pravidelne potvrdzujeme? Ak by sme začali čítať všetky pravidlá o ochrane údajov, s ktorým sme súhlasili, každý rok by nám to zabralo 76 pracovných dní pri 8-hodinovom pracovnom čase.

5. Chvost je pre klokana veľmi dôležitý

Klokan pri skákaní nepoužíva len nohy, ale aj chvost. Slúži mu na udržanie rovnováhy. Keby ste ho však zaň chytili, nemohol by urobiť ani skok. Len málokto z nás však dostane možnosť overiť si tento fakt v praxi.

6. Krivý banán má svoj dôvod

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo banány nemajú podobný tvar ako napríklad uhorky, ale sú zakrivené? Môže za to proces, ktorý sa nazýva negatívny geotropizmus. Znamená to, že sa banány odťahujú od Zeme a smerujú k Slnku. A práve kvôli tomuto javu sú zakrivené.


Mohlo by vás zaujať: Poriadne vtipné hádanky, pri ktorých sa až rozum zastaví: Pobavte seba aj svojich známych!


7. Selfie zábery môžu byť životunebezpečné

Určite sa aj vy bežne stretávate s lovcami „sefie“ fotografií. Sú to tie zábery, na ktorých človek fotí sám seba. Pri ich fotení je však namieste opatrnosť. Ak si nedáte pozor, môže to mať smrteľné dôsledky. Tušili ste, že v roku 2017 až 259 ľudí z celého sveta zomrelo práve pri robení selfie fotografie? Na porovnanie: V ten istý rok zomrelo po útoku žralokom celosvetovo len 5 ľudí. Tento fakt určite stojí na zamyslenie.

8. Svätá Lucia je skutočne jedinečný štát

Svätá Lucia je miništát, ktorý sa môže pochváliť unikátnym názvom. Je to jediná krajina na svete, ktorá má ženské meno. Svoje meno dostala vďaka dátumu, kedy ju objavili. Stalo sa tak 13. decembra, na sviatok svätej Lucie.

9. Mužov nebaví nakupovanie

Väčšina mužov vníma nakupovanie ako nutné zlo. Česť výnimkám! Keď nabudúce budete chcieť partnera ťahať na väčší nákup, majte na pamäti ďalší zaujímavý fakt: Muži majú pri nakupovaní svoj limit, ktorý predstavuje 26 minút. Po jeho prekročení sa začínajú nudiť a rapídne sa im zhoršuje nálada.

10. Všetko pre včeliu kráľovnú

Včely nasledujú svoju kráľovnú, a to kdekoľvek. Raz sa jednej podarilo uviaznuť v aute. Idúce auto však dva dni verne nasledovalo viac ako 20-tisíc včiel, ktoré nechceli opustiť svoju kráľovnú. Keď auto zastavilo, včelári museli odobrať húf včiel. Tomu sa vraví vernosť.


Ktorý fakt vás najviac prekvapil? Budeme radi, keď sa s nami podelíte v komentároch pod článkom.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame