Prestáva vám to v posteli fungovať? Zistite, ako sa dajú tieto problémy poraziť

Muž

gettyimages

Stal sa pre vás sex v poslednej dobe skôr nočnou morou, než potešením? Nie ste v tom sami! Mnoho ľudí rieši v spálni podobné problémy, len o nich nehovorí. Väčšina problémov sa pritom dá riešiť, hlavne netreba hneď hádzať flintu do žita.

Prejaví sa aj mimo spálne

O tom, že sex nám prospieva, niet pochýb. Vedci už dávno zistili, že počas milovania sa vyplavujú hormóny šťastia, odbúrava sa stres, posilňuje kondícia, upevňuje imunita a rastie naše sebavedomie. Jednoducho, sex je príjemný aj zdravý, a keď to v ňom začne haprovať, pravdepodobne sa to prejaví aj mimo spálne. Prepadanie smútku, strachu, hnevu či panike, ale nie je na mieste. Posteľové problémy sa dajú elegantne riešiť, stačí len vedieť, ako na to.

Televízia namiesto sexu

Možno ste si aj vy uvedomili, že časy, keď ste mohli a chceli hoci aj každý deň, sú už nenávratne preč. Dnes máte s kým, máte kde, ale aj tak radšej skončíte pri lúštení krížoviek či sledovaní seriálu. Na vine je obvykle pokles libida. Objaviť znovu stratenú chuť pritom nie je až tak ťažké, chce to len trochu snahy od oboch.

Máte nesplnené erotické fantázie? Povedzte si o nich! Podstatné je, aby sa z vašej spálne vytratila nuda. Osviežte svoj vzťah tým, že sa znovu začnete navzájom objavovať: dajte si rande, flirtujte spolu, zahrajte sa na zvádzanie…

Ak máte možnosť, doprajte si víkend mimo domu s príjemným wellnessom a romantickou večerou. Alebo sa len dohodnite na pekne strávenom večeri pri pohári vína a šteklivom filme. Pokojne môžete aj improvizovať, hlavne nech je to iné, ako ste boli doteraz zvyknutí. Podstatné je, aby sa z vašej spálne vytratila nuda.


Mohlo by vás zaujímať: Keď muži odmietajú sex: Aké sú ich najčastejšie dôvody a čo sa za nimi skrýva?


Už ma nevzrušuje

Možno máte pocit, že ste spolu už len zo zvyku a romantická príťažlivosť je preč. Ľudia si často myslia, že takáto situácia je dôsledkom zmien zovňajšku – žena stratila postavu štíhlej lane, mužovi narástlo pivné brucho a obaja sa po dome promenádujú vo vyťahaných teplákoch.

No vášeň nikdy nie je celkom stratená. Základom je sa o seba dbať. Pravidelný pohyb pomáha nielen zhodiť kilá, ale tiež priniesť stratenú energiu v posteli. Aj v prípade rutiny a dlhoročného spoločného vzťahu fungujú aj menšie veci – príjemná vôňa a výber oblečenia. A to platí pre obe pohlavia rovnako. Aj keď už nie ste tak mladí a krásni, ako kedysi, základom je sebavedomie. Pretože ten, kto sa cíti dobre vo svojom tele pôsobí príťažlivejšie.

Keď chýba intimita

Erotická príťažlivosť môže vyprchať aj preto, lebo ste si prestali prejavovať nežnosť.  Zabudli ste sa rozprávať pri večeri. Každý trávite voľný čas po svojom, či dokonca spíte v inej izbe. Na intimitu už nezostal priestor.

Rada je jednoduchá: treba zmeniť prístup k sebe navzájom. Ak sa pri pohľade na svoju partnerku v duchu pýtate, čím vás tak očarila, skúste v nej znovu objaviť bohyňu. Občas drobný darček, lichôtka, ráno nežný bozk na krk či letmé pohladenie po zadku. Keď sa začne cítiť milovaná a krásna, bude z nej tá krása vyžarovať. A bude sa snažiť, aby pre vás krásnou zostala.

Samozrejme, aj muž potrebuje cítiť, že je milovaný a oceňovaný. Nebojte sa ho pochváliť, ako výborne zvládol opravu mixéra, ako mu to pristane v tom novom svetri, a aký je sexi, keď je čerstvo oholený a navoňaný.

Večer sa rozprávajte o tom, aký ste mali deň, a pokojne si zanadávajte na klebetnú kolegyňu či kolegu, ktorý sa šéfovi pchá…viete kam. Spomeňte si na to, aké záľuby vás spájali, a pokúste sa ich znovu oživiť. A ak ste náhodou žiadnu spoločnú nemali, tak si vymyslite novú. Hoci by to bola aj len obyčajná prechádzka po meste. Uvidíte, že čas strávený spolu a nepredstieraný záujem o toho druhého dokážu robiť zázraky!


Mohlo by vás zaujímať: Keď muži strácajú záujem o sex: Čo robiť, aby to v posteli opäť klapalo?


Bolesť ničí prežitok

Kým pri riešení väčšiny problémov v sexe si s trochou iniciatívy vystačíte aj sami, je tu pár záležitostí, kde budete potrebovať odborníka. O aké problémy ide? Ženám občas radosť z milovania môže pokaziť bolesť. Hneď na začiatku treba zdôrazniť, že bolesť k sexu nepatrí, a ak sa objaví, treba zistiť príčinou.

Tou býva najčastejšie infekcia – v takom prípade stačí zájsť ku gynekológovi, dodržať pokyny a po preliečení si budete opäť môcť užívať posteľné radovánky naplno. Iným dôvodom bolestivého sexu bývajú  hormonálne zmeny súvisiace s menopauzou, ktoré spôsobujú vysýchanie sliznice. Ak s týmto problémom nechcete hneď utekať za gynekológom, riešením môže byť dlhšia predohra a kvalitný lubrikant.

Keď nefunguje, ako kedysi

Pre mužov sú mimoriadne citlivou záležitosťou poruchy erekcie. Mnoho ľudí sa domnieva, že ide o bežný prejav starnutia. Samotný vek je však len málokedy jedinou príčinou, tento problém totiž trápi aj stále viac mladších mužov. Môže za to stres, životný štýl, ale aj užívanie niektorých liekov.

erektilnej disfunkcii sa hovorí vtedy, keď muž nie je schopný mať uspokojivý sexuálny styk viac ako pol roka. A to je čas na vyhľadanie odborníka. Hanba rozhodne nie je na mieste! Stačí rozhovor s urológom či sexuológom, nenáročné vyšetrenie a z ambulancie môžete odchádzať s receptom na lieky, ktoré vám zachránia sexuálny život a niekedy aj vzťah.  Známa modrá pilulka má dnes už veľa nasledovníkov a v spolupráci s lekárom stačí nájsť tú, ktorá vám bude vyhovovať najlepšie.


Funguje vám to v posteli aj po rokoch? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, Miroslava
Odporúčame