Prinavráťte vášeň do vašej spálne: Sexuálny život okorení včelí peľ, ustrice aj figy!

ustrice

thinkstockphotos.com

V zimných mesiacoch, zvlášť, keď pominie čaro sviatočnej nálady Vianoc, sa mnohí z nás necítia práve najpríťažlivejšie. A hoci existuje viacero spôsobov, ako v posteli opätovne rozdúchať iskry vášne, tým najpríjemnejším je úprava jedálneho lístka. Poradíme vám, ktoré zdravé a chutné potraviny pôsobia ako účinný liek na znížené libido.

Zázrak menom horká čokoláda

Ak si večer vo dvojici bez čokolády ani neviete predstaviť, máte vyhrané. A čím vyšší podiel kakaovej zložky zvolíte, tým viac z tejto pochúťky vyťažíte aj v posteli. Čokoláda totiž napomáha k lepšiemu prekrveniu a nabáda organizmus k produkcii hormónov šťastia či dobrej nálady – serotonínu a dopamínu. To má za následok, že nahromadený stres sa uvoľní a my sa cítime oveľa pozitívnejšie. Kombinácia uvedených faktorov je preto ideálna, ak sa chystáte túliť k svojej polovičke pod perinou.


Mohlo by vás zaujať: Trápi vás nízke libido? Pozor na 10 liekov, ktoré ho znižujú


Zadovážte si sušený včelí peľ

Táto vzácna a stále tak trochu netradičná prísada síce neprináša zázraky na počkanie, no pri dlhodobej konzumácii sa blahodarné účinky zaručene dostavia. Liečivé zrniečka vás nielenže zbavia toxínov, ale výrazne podporia vášeň za dverami spálne. „Včelí peľ preukázateľne pomáha zvyšovať sexuálnu aktivitu a podporuje prílev energie,“ vysvetľuje odborníčka v oblasti výživy Sarah Flower. A aký je ďalší bonus? „Včelí peľ je plný proteínov, karoténu a flavonoidov, ktoré napomáhajú v odstraňovaní voľných radikálov z tela,“ dopĺňa výživová expertka.

Všemocné ustrice

V rebríčku, kde medzi sebou súperia najúčinnejšie prírodné afodiziaká, sa ustrice už stáročia držia na popredných pozíciách. Do veľkej miery za tento fakt vďačia práve slávnemu milovníkovi žien. Casanova si totiž údajne zvykol dopriať na raňajky až 50 ustríc. A v akej úprave sa účinky v podobe zvýšeného libida dostavia v najväčšej miere? Vraj ich treba konzumovať čerstvé, len mierne pokvapkané citrónovou šťavou. V prípade, že si strážite postavu, sa však musíte mať na pozore. Tieto mäkkýše totiž v sebe ukrývajú aj slušné zásoby tuku a cholesterolu, čo by sa na vašom zdraví a zovňajšku nemuselo podpísať práve najlepšie.


Mohlo by vás zaujať: Oživte svoj sexuálny život vonnými olejmi


Šťavnatý červený melón

Ani vy sa už neviete dočkať leta, aby ste si naservírovali obľúbenú dyňu červenú? Ktovie, možno aj práve vďaka konzumácii tohto typu melóna sú muži v horúcich mesiacoch sexuálne aktívnejší. Efekt je totiž veľmi podobný tomu, aký prináša čarovná modrá pilulka. Dyňa červená sa z 92% skladá z vody a zvyšných 8% tvorí látka citrulín, ktorá sa premieňa na aminokyselinu arginín. Ten pomáha uvoľňovať cievy, vďaka čomu sa aj pohlavné orgány tešia bohatšiemu krvnému zásobeniu. Pred vášnivým večerom si tak môžete dopriať práve veľkú misu melónového šalátu. Keďže nášmu telo dodá potrebnú hydratáciu, pozor, aby ste noc nestrávili močením na toalete.

Sladké figy

V našich končinách sa spájajú predovšetkým s obdobím Vianoc, no ak chcete zahviezdiť v spálni, zásobte sa nimi počas celého roka. Toto chutné a veľmi sladké ovocie totiž obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok – vápnik, železo, draslík či zinok. Figy navyše stimulujú plodnosť a sekréciu feromónov. Vďaka značnému podielu vlákniny tiež utíšia hlad, no bez toho, aby vášmu drieku pridali centimetre naviac.


Mohlo by vás zaujať: Sex po päťdesiatke môže byť váš najlepší v živote: Poradíme, ako na to!


Korenie v pravom zmysle

Okoreniť sexuálny život je možné aj vďaka niektorým štipľavým prísadám, ktoré používame predovšetkým na dochutenie jedál. Patrí medzi ne:

  • čili – ideálne v kombinácii s horkou čokoládou
  • zázvor – výborný je čaj s citrónom a medom alebo ako ingrediencia v jedle, v ktorom je použité aj kari korenie
  • šafran – mimoriadne vzácne korenie, ktoré dodá jedlu nielen farbu, ale aj ten správny šmrnc. Ako afrodiziakum je používané predovšetkým v Indii.

Ktoré potraviny pôsobia ako afrodiziakum práve na vás? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, Thinkstock, Emília G.
Odporúčame